[B]Problemy związane z bi-xenonami i kontrolką AFL

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#31 Post autor: Lorry »

Raz tak miałem :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=342 Od tamtego czasu nic takiego nie było i jest spokój, przynajmniej u mnie ;)

buszmen72

#32 Post autor: buszmen72 »

Dokładnie Lorry byłem w ASO i jest tam kumaty kolega powiedżał ze czasem jest mały error AFL .......... a bi-xenon nie wypala się od razu a poza tym koledzy jest duża różnica miedzy ksenonem a bi - xsenonem warto poczytać............ale dziękuje za uwagi

norbert_p

#33 Post autor: norbert_p »

Od siebie dodam, że jak żarnik się wypala to zaczyna inaczej świecić -> kolor mniej więcej różowy. Potem przy zapalaniu najpierw świeci, potem przrywa, a na końcu nie zapala się wogóle. Znam problem z doświadczenia. Tak jak piszą inni-> wymienia się je parami, gdyż na początku nowe żarniki świecą inaczej, a potem z czasem ich kolor świecenia zaczyna być właściwy. Jeśli wymienisz jeden - będziesz miał widoczną różnicę świecenia, a na drodze w nocy tęczę ;)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#34 Post autor: Harry200 »

Jeżeli chodzi o różnice xenon bixenon to palniki i usterki z nim związane są takie same,różnica jest w konstrukcji samego reflektora i sposobu realizowania światła drogowego..

buszmen72

#35 Post autor: buszmen72 »

dokladnie kolego

kubik_CDTi

#36 Post autor: kubik_CDTi »

Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda umierający żarnik.
2dni przed zgonem, u mnie agonia trwała 3dni.
»Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

norbert_p

#37 Post autor: norbert_p »

kubik_CDTi pisze:Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda umierający żarnik.
2dni przed zgonem, u mnie agonia trwała 3dni.
Czyli tak jak pisałem w swoim poście powyżej. "Umierający" palnik zmienia kolor na bardziej różowy.

kondzio99

#38 Post autor: kondzio99 »

Jakie żarniki mam kupić do Bi Xenon skrętny .
Najlepiej jakąś aukcję na ebay.uk co bym nie kupił złych :)
W piątek jadę do polski na tydzień :P Macie jakieś spotkanko w okolicach Warszawy :piwo:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#39 Post autor: Lorry »

Philipsa o mocy 4300K lub 5000K.

Z tego co się orientuję to ma być coś w Wawie, zaglądnij do odpowiedniego działu


sądzac po oznaczeniu czyżby to po europejsku OPCta była :>

smaru

#40 Post autor: smaru »

Lorry pisze:Philipsa o mocy 4300K lub 5000K.

Z tego co się orientuję to ma być coś w Wawie, zaglądnij do odpowiedniego działu


sądzac po oznaczeniu czyżby to po europejsku OPCta była :>
4300K 5000K to nie moc tylko temperatura barwowa okreslona w stopniach kelvina... 4300K barwa cieplejsza niz 5000k
co do modelu palnika to tez chcialbym konkretnie wiedziec jaki model tak na przyszlosc;) d2s czy d1s???

kubik_CDTi

#41 Post autor: kubik_CDTi »

Jak pisałem D1S.
Pozdrawiam

MaciekP

#42 Post autor: MaciekP »

Temat wyewoluował z uwag i komentarzy udzielonych tutaj.

-------

Obrazek

kontrolka na dole prawego zegara dotyczy xenonów - zapala się w momencie ich uruchomienia i podczas ustawiania/poziomowania.
kontrolka od parktronicu jest na dole obrotomierza i nie zauważyłem by się kiedykolwiek uaktywniała po uruchomieniu silnika
Ostatnio zmieniony 06 maja 2011, 17:51 przez MaciekP, łącznie zmieniany 2 razy.

kubik_CDTi

#43 Post autor: kubik_CDTi »

AFL+ są doskonałe,jeżeli ktoś dużo jeździ nocą to nie ma nawet mowy,że nie ma,poza tym nawet zadziorniej wygląda na tych lampkach,no ale prawda,przy zakupie trochę tu czuć,myślę warto.
Zawsze wszyscy pierwszy raz wiezieni jarają się,że te światełka tak skręcają :lol:
Jeszcze odpada częsta zmiana żarówek.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#44 Post autor: Lorry »

Bardzo ciekawa Zośka, fajnie komponują się ksenony z tym kolorem ;)

AFL+ są świetne, ale moje przynajmniej dosyć wrażliwe na wstrząsy, bo lecąc na przodku kolumny (robiąc sobie OES :P ) przez Walim i Rościszów na III OZZKP wytłukłem je nieco i wyskoczyły błędy plus zdechły na chwilę. Na szczęście restart i kasowanie błędów i wszytko OK.

Generalnie, każde następne auto jeśl będzie miało oferowane to w xenony obowiązkowo leci. No może z wyjątkiem jakiegoś wybitnie miejskiego śmigacza ;)

marrybus

#45 Post autor: marrybus »

piękne auto - gratuluje zakupu

PS. moja zafirka tez ma xseony a ta kontrolka nigdy jeszcze mi sie nie zaswiecila.
Czy poprawnie świecą ci lampy - bo w instrukcji PL do zafiry (strona 101 i 120) znalazlem ze ta lampka miga przez 4 sek po wlaczeniu zapłony jezeli przestawi sie xseony na drogi z ruchem lewostronnym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”