[B]Czujniki parkowania (PDC) w ZB - tył. Kompendium i FAQ

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#31 Post autor: MieHor »

Wydaje się, że wymieniłeś wszystkie elementy potrzebne do samodzielnego montażu oryginalnego PDC, prawdopodobnie moduł jest taki sam jak w VC, poszukując potrzebnych materiałów nawet trafiłem na kompletny zestaw (centralka, wiązka kabli, czujniki z ZB), ale cena mnie powaliła (ok. 600 zł), dlatego ostatecznie zastosowałem Valeo, działają całkiem dobrze, muszę tylko zmienić usytuowanie sygnalizatora dźwiękowego - teraz jest schowany w bagażniku w lewym schowku z bezpiecznikami i trochę boczki bagażnika tłumią jego głośność

chris

#32 Post autor: chris »

a co z włącznikiem na desce rozdzielczej?? musi być??
do czego on jest??

Anony Mous

#33 Post autor: Anony Mous »

Przyciskiem możesz włączyć ręcznie system parkowania, gdy np. podjeżdżasz do czegoś usytuowanego z przodu i chciałbyś skorzystać z jego dobrodziejstw. Przyciskiem możesz także ręcznie wyłączyć system parkowania (gdy z róznych powodów nie chcesz,aby-uprzednio właczony ręcznie lub automatycznie-działał).

chris

#34 Post autor: chris »

nie macie czasami fotek jak ten moduł jest zabudowany z tyłu w boczku??
mam możliwość mieć taki moduł z czujnikami z vectry po kosztach ciekawi mnie czy by pasował??

norbert_p

#35 Post autor: norbert_p »

Czy można podłączyć zamiast czujników cofania kamerę, której obraz byłby wyświetlany na CD70 lub DVD90?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#36 Post autor: MieHor »

Bez specjalnego adaptera nie można - na znajomym forum jest na ten temat, a Sig_Man lada dzień ma mieć gotowe wszystko co będzie do tego potrzebne

norbert_p

#37 Post autor: norbert_p »

Czy zamontowanie czujników bez tej wypraski też jest możliwe? Chodzi mi o kąt pod jakim będą przymocowane do zderzaka.
Jakie polecicie w kolorze srebrnym (takie mam auto). Chodzi mi o jakieś dobre, dość markowe do 200zł... Najlepiej bez wyświetlacza. Sam buzer mi wystarczy. Patrzyłem na valeo, ale tam nie ma w kolorze srebrnym. Same czarne.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#38 Post autor: MieHor »

W kompletach Valeo rzeczywiście są tylko czarne, ale można kupić oddzielnie w innych kolorach, albo musisz poszukać takie które można malować.

Ja kupiłem Valeo w zasadzie tylko dlatego, że ich średnica jest prawie taka jak w otwory w tej wyprasce pod zderzakiem. Jeśli chcesz montować bezpośrednio w zderzaku to to nie będzie miało znaczenia

norbert_p

#39 Post autor: norbert_p »

Tylko, że ja chciałbym montować w tym miejscu co są montowane oryginalne. NIe przyjrzałem się czy ta wypraska zmienia kąt czujników czy nie.

kicaj

#40 Post autor: kicaj »

ja sie zastanawiam jak to jest z podpieciem czujnikow do wlacznika na konsoli (ten obok awaryjnych) ktos robil? da sie miec czujniki z przodu i z tylu? majac oryginalny wlacznik? jest sens?

norbert_p

#41 Post autor: norbert_p »

No nic. Pozostaje poszukać jakiś dobrych czujników (np valeo) i zamontować je ponad tym standardowym miejscem. Chyba, że uda się dorwać tą wypraskę, a z tym problem...

kicaj

#42 Post autor: kicaj »

a zna ktos numer czesci GM tej wypraski?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#43 Post autor: MieHor »

W którymś moim poście podawałem nr katalogowy, mam też zapisany ale jestem poza domem


edit:

w pierwszym poście w tym temacie

kicaj

#44 Post autor: kicaj »

MieHor, uuups
pierwszy post ;)
cyt.: ta nakładka wg EPC to: Wypraska - płyta zderzaka tylnego, dolna - nr części 90567981, nr katalogowy 1404209 w wersji bez haka holowniczego

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#45 Post autor: miałczyk76 »

norbert_p pisze:Czy można podłączyć zamiast czujników cofania kamerę, której obraz byłby wyświetlany na CD70 lub DVD90?
Można :D
http://allegro.pl/telewizja-dvd-kamera- ... 67339.html
Za 300zł można 2 urządzenia podłączyć :P
Bez rozbierania i lutowania w CID :lol: Tylko wpiąć i się cieszyć :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”