[B]Felgi aluminiowe i stalowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Rysiek13

#121 Post autor: Rysiek13 »

Co powiecie Koledzy o tych aluskach ?klikmnie się podobają, ale czy to na pewno są oryginały i czy będą pasowały do Zafiry B 2007 CTDI 1,9 150 KM?

kubik_CDTi

#122 Post autor: kubik_CDTi »

podróby,et ani vectry ani astry.

briano

#123 Post autor: briano »

Tak jak napisał kolega KUBIK , felgi nie są oryginalne , to jakaś chińszczyzna , co nie zmienia faktu że są ładne :D . Pamiętaj jedno solidnych oryginalnych felg nie kupisz nowych za 1400zł chyba że okazyjnie, używki w idealnym stanie się po tyle kupuje. Jeżeli chcesz oryginalne mocne felgi to se je odpuść z chińszczyzną różnie bywa, jak się trafi.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#124 Post autor: Bodek »

Rysiek13 pisze:Co powiecie Koledzy o tych aluskach ?klikmnie się podobają, ale czy to na pewno są oryginały i czy będą pasowały do Zafiry B 2007 CTDI 1,9 150 KM?
Czy są ładne czy nie to kwestia gustu i tu się nie dyskutuje . Mam być szczery mi się podobają, co do oryginalności to mam wątpliwości - raczej podróba.
Osobiście wolę oryginał, choć może być używany, ale nie zjechany.

Co zrobisz - to tylko Twój wybór.

GM ORYGINAL
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ronin

#125 Post autor: ronin »

Z zamienników mogę polecić DEZENT - kosztowały mnie coś kiele 1300 PLN a największa ich zaleta że nie wymagają pierścieni centrujących.

briano

#126 Post autor: briano »

Te felgi co pokazałeś sa spoko, tylko kolo pisze że "dekielki są z wersji angielskiej" więc w angli - znaczek vaxuala , więc to pewnie nie te konkretnie ze zdjęcia. Na allegro ludzie wklejają foty oryginalnych produktów, a wyayłają podróbę pisząc że zdjęcie jest tylko podglądowe. A pewnie dokupić oplowskie takie dekielki to nie lada sztuka. Albo serwis i wyjdzie prawie koszt tej felgi z aukcji , albo rynek wtórny ale to cięzko znaleźć.

aszifo

#127 Post autor: aszifo »

Zafira B faktycznie wymaga zastosowania felg o niskim ET. Ja w mojej założone mam alumy o ET 35, szerokość felg 7,5", natomiast z tyłu i tak felgi są dosyć schowane, tak że gdyby było ET 30, to pewnie było by OK.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#128 Post autor: Lorry »

Te ostatnie podlinkowane felgi GMa-- NIE KUPUJCIE :!:

Ja mam takie i przy zużytych tarczach nieco i świeżych klockach są na styk :!: Mają zarąbiście małe ET i nie bedą pasować i są mega schowane w nadkolu... Mam zamiar się ich pozbyć i wrzucić coś z innym ET lub nawet innym rozmiarze ;) Są fajne ale do ZB bez pierścieni odsadowych się nie nadają,,,

chris

#129 Post autor: chris »

ja chcę kupić felgi gm o poniższym wzorze i są dwa rodzaje ET 39 i 35 które et będzie dobra dla zafiry B???
nie chce żeby wystawało koło za błotnik ;)

http://img04.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1420510899

briano

#130 Post autor: briano »

Im mniejsze ET tym felga bardziej na zewnątrz odsadzona. Jeżeli nie chcesz żeby wystawały chociaż obie nie powinny to bież te 39

aszifo

#131 Post autor: aszifo »

ET39 nie będą dobrze wyglądały. ET35 już lepiej, ale na pewno nie będą wystawały, chyba że bedą powyżej 8" szerokości, to może wtedy. Kilka postów wyżej opisałem moje i one też nie wystają- dużo im jeszcze brakuje. Chris, jak dobrze widzę masz stalówki z kołpakami ? One mają chyba ET37. Porównaj parametry tych felg z tymi co zamierzasz kupić i sam wyrobisz sobie opinię.

briano

#132 Post autor: briano »

aszifo pisze:ET39 nie będą dobrze wyglądały. ET35 już lepiej, ale na pewno nie będą wystawały, chyba że bedą powyżej 8" szerokości, to może wtedy. Kilka postów wyżej opisałem moje i one też nie wystają- dużo im jeszcze brakuje. Chris, jak dobrze widzę masz stalówki z kołpakami ? One mają chyba ET37. Porównaj parametry tych felg z tymi co zamierzasz kupić i sam wyrobisz sobie opinię.
Z tym że między et35 a et 39 jest niewielka różnica odsadzenia 4mm więc tak mocno nie bedzie mocno widoczna. Zarówno jedne jak i drugie podejdą bez problemu jeżeli sie myle niech ktoś mnie poprawi.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#133 Post autor: Bodek »

aszifo pisze: .......
Chris, jak dobrze widzę masz stalówki z kołpakami ? One mają chyba ET37. Porównaj parametry tych felg z tymi co zamierzasz kupić i sam wyrobisz sobie opinię.
Ja mam stalówki 16 cali ET 37, a alusy widać na mojej fotce - Felga Alu - 5x110 6,5JX16H2 ET37
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

aszifo

#134 Post autor: aszifo »

briano pisze:Z tym że między et35 a et 39 jest niewielka różnica odsadzenia 4mm więc tak mocno nie bedzie mocno widoczna. Zarówno jedne jak i drugie podejdą bez problemu jeżeli sie myle niech ktoś mnie poprawi.

Dokładnie, ale zawsze 4 mm. Dołóż do tego odpowiednio szeroką felgę i już autko nabiera odpowiedniego wyglądu. Oczywiście wygląd to jest kwestia gustu, ale z własnego doświadczenia wiem, że takie 4 mm w ET , na aucie już robi różnicę w prowadzeniu- auto jest stabilniejsze. A czy podejdą felgi z ET39 lub 37- pewnie że tak, w końcu to są fabryczne wymiary tych opli.

norbert_p

#135 Post autor: norbert_p »

Czy ktoś może wyjaśnić: Co to są felgi strukturalne? Jak one wyglądają i skąd taka nazwa? Chodzi mi o oryginalne felgi GM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”