Problem z halogenami przeciwmgielnymi

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Andrzej A

halogeny zafira B

#1 Post autor: Andrzej A »

Koledzy! Kupiłem fajne zamienniki halogenów - poprzednie (niby oryginały i nie stare, bo zafira z marca 2007) potłukły się od uderzenia kamieni :( . Jak to wymienić - może ktoś wie jak się do tego zabrać żeby nie popsuć? Z góry dziękuję. Andrzej

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#2 Post autor: ADAMO_16 »


Andrzej A

#3 Post autor: Andrzej A »

Dzięki wielkie! Właśnie ściągam i dam znać co znalazłem.
Pozdrawiam

Andrzej A

#4 Post autor: Andrzej A »

ADAMO - wielkie dzięki. Wszystko jest w instrukcji. Pozdrawiam :D

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Mirasek3 pisze:Proszę o pomoc w nurtującej mnie sprawie. Szukałem już na forum lecz nie znalazłem odpowiedzi. Problem polega na tym, że nie świecą się przednie światła przeciwmgielne. Dodaję, że sprawdzałem bezpieczniki oraz żarówki i są ok. Ponadto po włączeniu włącznika na desce zaświeca się kontrolka przeciwmgielenych a światła nie działąją. Może ktoś miał już podobny problem i wie jak go rozwiązać. Dziękuję za podpowiedzi. :(
Jeżeli zaświeca Ci się kontrolka po włączeniu to sprawdź przekaźnik od przeciwmgielnych K16 w kabinie..
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 18:41 przez Harry200, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#6 Post autor: Zdenek2007 »

Być może że ktoś wylogował halogeny OP-COMem, jes taka możliwość, na forum ktoś o tym pisał tylko nie pamiętam gdzie.

Mirasek3

#7 Post autor: Mirasek3 »

Problem polega na tym, że ZB nie była podpinana do żadneo fejsa a halogeny przestały świecić. Nie było więc możliwości wylogowania ich.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#8 Post autor: MieHor »

To może jeszcze odepnij wtyczki od halogenów i sprawdź czy na końcu, czyli we wtyczkach jest napięcie, skoro masz pewność, że żarówki i bezpieczniki sprawne

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#9 Post autor: Harry200 »

A przekaźnik o którym Ci pisałem sprawdziłeś,można go podmienić na chwilę z innym tego samego typu o ile się nie mylę od wycieraczek.Kontrolka jest zapalana z modułu elektronicznego który jest w komorze silnika,z tego samego modułu jest dawany sygnał do przekaźnika odpowiedzialnego za zapalanie halogenów..

Mirasek3

#10 Post autor: Mirasek3 »

Mam dwie skrzynki bezpiecznikowe - jedna w komorze silnika, a druga w bagażniku, jednakże w żadnej z nich nie mogę namierzyć przekaźnika K16. :?

shell'a

#11 Post autor: shell'a »

skrzynka - komora silnika , przekaźnik - 4 górne miejsce od lewej

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#12 Post autor: Harry200 »

Przez pomyłkę podałem Ci nr.według schematu ,wg. oznaczeń w skrzynce to K4 tak jak napisał shell'a

Mirasek3

#13 Post autor: Mirasek3 »

Przez kilka dni nie mogłem się zabrać za sprawdzenie tego przekaźnika. Jednak dzisiaj to zrobiłem i włożyłem inny ( o tym samym symbolu i nr katalogowym). Niestety światła przeciwmgielne nie zadziałały. Może ktoś ma jeszcze inny pomysł na przyczynę ich nieświecenia? :(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

Jeżeli znasz się trochę na elektryce to sprawdź czy na przekaźnik dochodzi zasilanie +12V w jednym z grubych gniazd pod przekażnikiem.. możesz zrobić na chwilę zworkę po wyjęciu przekaźnika od halogenów pomiędzy dwoma grubymi gniazdami,cienkich nie zwieraj to jest sterowanie,jak zaświecą to będziemy dalej szukać uszkodzenia..

szymek

#15 Post autor: szymek »

ja mam to samo z halogenami w zderzaku jak Mirasek3,komp pokazał zbyt małe napięcie świateł przeciwmgłowych. jeszcze nie spr.żarówek bo zimno ale muszę to sprawdzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”