Tłumik środkowy i końcowy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kris

Tłumik środkowy i końcowy

#1 Post autor: kris »

Witajcie.
Ostatnio urwał mi się (przez korozje) zaczep tłumika środkowego i będę musiał zapewne wymienić cały tłumik bo już tego wymaga. Pytanie mam takie jakie tłumiki polecacie do Zafiry takie które są sprawdzone i nie kosztują dużo. Nie mówię tu o firmie BOSAL bo wiadomo porządne ale i drogie. Może ktoś zna sklepy warsztaty w warszawie lub okolicach gdzie można kupić dobry i niedrogi tłumik.

Paweł_Morąg

#2 Post autor: Paweł_Morąg »

Kris, załatwiłeś już coś w tej kwestii, bo mnie chyba czeka podobna operacja...Pozdrawiam.

Woytas

#3 Post autor: Woytas »


spiotrowski

#4 Post autor: spiotrowski »

niestety firma BOSAL to kiepska jakość, zamów sobie polskiego płóciennika

kris

#5 Post autor: kris »

Paweł_Morąg pisze:Kris, załatwiłeś już coś w tej kwestii, bo mnie chyba czeka podobna operacja...Pozdrawiam.
Tak. Kupiłem kompletny tłumik firmy POLMOSTRÓW za 320zł (środkowy i końcowy + wszelkie złączki obejmy itp). Wymieniony dwa tygodnie temu, przejechane około 700km i jest jak najbardziej OK. Cichutki i dobrze spasowany.
Kupowałem od TEGO użytkownika z allegro. Szybka przesyłka i dobre ceny. Nie ma sensu przepłacać za BOSALA bo nie wiadomo na ile on starczy.

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#6 Post autor: guma75 »

Witam. U mnie zaóważyłem też dwa do wymiany.Gosciu co prowadzi zakład z tłumikami powiedzial mi za wymiane dwóch 550 zł mysle że na 500 spuści. Myślałem o allegro Kris tak jak ty kupiś 320zł (i to chyba z przesyłką) trzeba dać mechanikowi ze 100zł =420 zł . Dam mu 500zł ( 30 minut poczekam) i mam gwarancje , tylko niewiem co za tłumik mi da :roll: ale okolo 2lat wytrzymuje bo ostatnio w astrze wymieniałem tyl i placiłem 250zł
GUMA75

kris

#7 Post autor: kris »

No dokładnie mi tak samo krzyczeli... ale wolałem dać mniej i mieć pewność co zakładam. I mogę dalej polecać po przejechaniu obecnie 8kkm na tych tłumikach.

budrys

#8 Post autor: budrys »

jak chcecie to moge wam polecić dobry warsztacik gdzie sprzedaja i wymieniaja tłumiki, myślę że ceny mają dość przystepne jak na nasz rynek
maja konto na allegro :piwo: tlumiki24pl :piwo: ,
mogę sie zapytać czy dla klubowiczów zrobią jakiś rabacik

warsztat mieści się zaraz przy stacji pkp Miedzeszyn
jak by co to powołajcie sie na kolege który jeżdzi białą Zafirką i pracuje w tramwajach warszawskich

email - kontakt@tlumiki24.pl
Gadu-Gadu - 588482
tel - 609-209-111
tel - 609-209-117

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#9 Post autor: firek »

Ja przeczytałem powyższe posty i niestety nie moge się zgodzić co do jakości Płuciennika, może i nieźle wykonane i spasowane ale przejechałem z 1 tys. km i zaczyna być słychać pierwszy wydech w aucie(tak przy 120), na szczeście zostawiłem moje stare kominy(pierwszy wymieniłem zapobiegawczo) i jak tak dalej pójdzie to będzie zmiana powrotna. Pozdro :(

Anony Mous

#10 Post autor: Anony Mous »

Mi oryginał we Fabii wytrzymał 2 lata, pojechałem do ASO i w ramach rękojmi zrobili mi go za pół ceny...niestety kolejmy oryginał wytrzymał znów 2 lata. Pojechał do osiedlowego tłumikarza.... założył bossala i jeżdzę na nim 6 rok i dalej ok.

ps. mój brat ma też fabię i jeździ na oryginalnym tłumiku 11 rok i do tego na gazie.....o co tu chodzi?

Freshh

#11 Post autor: Freshh »

Tutaj mają dobre tłumiki jak interesuje. Można kupić zwykły z ładną końcówką.
http://new.ulter.com.pl/offer

budrys

#12 Post autor: budrys »

a więc tak jak pisałem wyżej powołujcie sie na mnie chłopaki uwzglednią dobrą cene dla klubowiczów

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#13 Post autor: bykmark »

Witam.
Potrzebuję zakupić do ZA 1.8 2004 r 125KM tłumik środkowy i tylny.

Jednak wywiązał się problem - oferowane zamienniki jakie znalazłem są do ZA są za połączone na " przegub" a ja mam na cybanty.

Link http://chomikuj.pl/Image.aspx?id=1161709178

Co proponujecie lub jak problem został rozwiązany przez kolegów ?
Proszę o wskazówki - oryginał znacznie za drogi

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#14 Post autor: jacek76 »

bykmark pisze: Co proponujecie lub jak problem został rozwiązany przez kolegów ?
Proszę o wskazówki - oryginał znacznie za drogi
Z tego co się orientowałem , a też mam tłumniki do wymiany , to zamienniki są właśnie na przegubach tak jak oryginał.
Więc musisz mieć założone zamienniki i jeśli chcesz mieć jak należy to musisz wymienić wszystko lub jechać do tłumnikarza. On zrobi jak należy , ale czy będzie to opłacalne ?
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#15 Post autor: bykmark »

jacek76 pisze:Z tego co się orientowałem , a też mam tłumniki do wymiany , to zamienniki są właśnie na przegubach tak jak oryginał.
Więc musisz mieć założone zamienniki i jeśli chcesz mieć jak należy to musisz wymienić wszystko lub jechać do tłumnikarza. On zrobi jak należy , ale czy będzie to opłacalne ?
Wg Linka http://chomikuj.pl/Image.aspx?id=1161709178 i w rzeczywistości mam ( są to oryginały GM) tłumik środkowy z tylnym połączony obejmą ( cybant) a klikając właśnie po allegro takiego zestawu nie znalazłem - wszystko oferowane jest na przegubach - czyli inaczej niż oryginał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”