UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Szymon78

#106 Post autor: Szymon78 »

stawki w Poznaniu nawet nie kalkuluje i nie zznam.. jako ze malunek mam z b. woj. leszczyńskiego to min 25% i tak mam taniej.
A jak wygląda kasacja po stłuczce w AC (ile lat mija zanim wraca sie do stanu pierwotnego)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#107 Post autor: MieHor »

Po jednej szkodzie utrata zniżek 10% - na 2 lata, tylko sposób jej wyliczenia jest nie ciekawy, bo jeśli nastąpi to po zapłacie składki w roku szkody, to zniżka zaczyna się od następnego roku przez kolejne 2 lata i tak jak było w moim przypadku - szkoda w 04/08 (zapłaceniu składki za 2008), obniżka o 10% za 2009 i 10, ale kończy się dopiero w 04/11. Najbardziej wkurza mnie to, że ta obniżka przenosi się na wszystkie posiadane pojazdy, choć ich nie dotyczyła ale tak chyba jest u wszystkich ubezpieczycieli

Anony Mous

#108 Post autor: Anony Mous »

lapm pisze: W Allianz o ile nic sie nie zmienilo kazde auto jest osobno ze znizkami liczone, czyli nie wplywa wypadek jednego na drugie, czy inni tez tak robia, bo ja nie spotkalem sie u innego ubezpieczyciela takiego liczenia.
W MTU możesz ubezpieczyć sobie zniżki za 30 zł rocznie. Możesz 2 razy coś "przewinąć" a i tak nie polecą Ci po zniżkach. Aha ubezpieczyć można tylko wtedy gdy się ma -60%, tylko i wyłącznie.

Szymon78

#109 Post autor: Szymon78 »

celius pisze:W MTU możesz ubezpieczyć sobie zniżki za 30 zł rocznie. Możesz 2 razy coś "przewinąć" a i tak nie polecą Ci po zniżkach. Aha ubezpieczyć można tylko wtedy gdy się ma -60%, tylko i wyłącznie.
e muszę sie dowiedzieć dokładnie.. mam na jednym aucie ubezpieczone wMTU -tylko OC i jazda tylko miejska, a zniżki max wiec przydłoby sie utrzymać zniżki... bo ZB mam w Liberty i składka roczna OC+AC jest duuuzo wyższa

cezarpoznan

#110 Post autor: cezarpoznan »

koszt ubezpieczenia w Poznaniu w PZM - przy 40% na OC, 40% na AC - 2800 zł na rok (2 raty) w tym NW

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#111 Post autor: Lorry »

3 polisa dla Zośki w PZU, Kraków, max zniżki na OC i AC, w wersji bez amortyzacji udziału własnego, naprawa w ASO na oryginałach, szyby na 2000zł, assistance standard,NNW, auto na 33kPLN ----1821 zł

Piotrek413

#112 Post autor: Piotrek413 »

Jakoś strasznie drogo płacicie za ubezpieczenia.
Ja płacę ponad 1500zł ale mam dodatkowo ubezpieczony dom + garaż.
W skład polisy wchodzi:
OC i AC - max zniżki
bez amortyzacji części (chyba)
jedna naprawa każdego uszkodzenia ( pieniądze pobierane są z AC a ja nic nie stracę )
pakiet szyby ( podczas wybicia szyby nie tracę zniżek )
assistance ( jeżeli jestem daleko poza domem mają załatwić mi mieszkanie bądź samochód zastępczy jeżeli moje auto nie nadaję się do dalszej jazdy)
Auto ubezpieczone na 38tys

Jak wrócę co domu to napiszę wszystkie polisy jakie mam wykupione i dokładną cenę.
Dodam ze ubezpieczyłem sie w Inter Risk (u sąsiada przez płot)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#113 Post autor: MieHor »

Piotrek413, oprócz parametrów które podałeś jest jeszcze coś takiego jak klasa szkodowości, jest przypisana do do danego rejonu i jest zdecydowanie różna.
Podam przykład - różnica w kwocie składki między ubezpieczeniem Poznań a Ostrów Wlkp. przy tych samych parametrach (suma ubezpieczenia, zniżki, pakiety dodatkowe, itp.) w moim przypadku wyniosła ponad 700,0 zł (dodam, że u tego samego ubezpieczyciela i wcale nie najtańszego na tym rynku).

Tak, że porównywanie w tym zakresie ma sens tylko wtedy, jeśli podamy wszystkie parametry składające się na ostateczną wycenę składki

corsar

#114 Post autor: corsar »

Wykupiłem wczoraj pakiet OC i AC w link4 - 1570zł, dostałem też bon na 100zł.
Wartość wozu 40tys. zniżki max, pakiet szyby, nnw 12 tyś od każdej osoby w samochodzie, full opcja asistance, holowanie do 700zł, parking do 500zł, 0% amortyzacji, 25% udziału własnego przy naprawach - płacę 25% kosztów robocizny po ewentualnym dzwonie, części całkowity zwrot kosztów w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej wypłacają 100% wartości. Sprawdzałem u kilku ubezpieczycieli - były wyższe ceny nawet 2600,- i ściemy w stylu konieczności montażu alarmu, z homologacją oczywiście, jedna z firm żądała certyfikatu sprawności immobilizera - nawet dali adres firmy gdzie mam to zrobić (120zł).
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 17:34 przez corsar, łącznie zmieniany 1 raz.

Zlooty

#115 Post autor: Zlooty »

A widzisz kolego ja mam dokładnie ten sam pakiet co Ty i u tego samego ubezpieczyciela a w Warszawie 1950pln. rocznie. Byłeś w linku ? sprawdzali Ci szyby ? robili zdjęcie itp.?

corsar

#116 Post autor: corsar »

Żadnych szyb nie sprawdzali żadnych fotek nie chcieli wszystko załatwiłem na telefon - równie dobrze mogłem ubezpieczyć skasowane auto na drzewie ;). Z dokumentów przesłałem do nich mailem fakturkę zakupu, specyfikację wyposażenia i dowód rej.
Sam jestem zdziwiony że tak można dostać AC, może dlatego, że mam jakąś historię w L4 - od 4 lat mam OC na motor zabytkowy - coroku płacę jakieś grosze.

Woytas

#117 Post autor: Woytas »

corsar pisze:Żadnych szyb nie sprawdzali żadnych fotek nie chcieli wszystko załatwiłem na telefon
No to przy ewentualnej szkodzie możesz się spodziewać, że obniży to wartość odszkodowania...bo nie było zdjęć. Tak to wygląda, także zadzwoń na infolinię i dowiedz się więcej

podbiel

#118 Post autor: podbiel »

Woytas pisze:że obniży to wartość odszkodowania.
nie ma takiej opcji. Kasowałem szkodę z AC w L4 i było dobrze. Przy zawieraniu umowy pani telefonistka informuje że w ciągu 14 dni ktoś się pojawi w celu dokonania oględzin auta. Jeśli nikt nie przyjeżdża to ich broszka. W liberty przy zawieraniu umowy AC przez telefon masz od razu info że nie masz ważnego ubezpieczenia zanim nie zrobią ci fotek i to w twoim interesie jest żebyś umówił się z nimi jak najszybciej. Poza tym mieli lepszą ofertę dla mnie niż L4

corsar

#119 Post autor: corsar »

Dowiadywałem się szczegółowo i mam to na papierze 100% sumy ubezpieczenia w przypadku kradzieży i szkody całkowitej - swoją drogą jako sumę wyjściową proponowali 30700zł (wówczas ubezpieczenie zamykało się w kwocie 1320zł) - kwota zaniżona bo auto sprowadzone - stąd musiałem przesłać wykaz wyposażenia i podnieśli wartość do kwoty oczekiwanej. A co do kręcenia przy wypłatach moim numerem jeden jest warta - nigdy u nich niczego nie ubezpieczę.

aewo
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2011, 07:20
Lokalizacja: Łódź
Model:

#120 Post autor: aewo »

Ja ubezpieczyłem w Avive 1150PLN oc-60% ac-60% ubezpieczona na 36000PLN
_________________
Pozdrawiam aewo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”