[A] Zaparowane szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Freshh

#76 Post autor: Freshh »

Chyba nie trzeba zdjąć całość. Gdzieś widziałem instrukcję jak to zrobić. Poszukaj też na forum. Generalnie nic skomplikowanego. Powinna cała ładnie zejść i wejść potem na miejsce.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#77 Post autor: MieHor »

Jak zdemontować radio i panel klimy znajdziesz w tym opisie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=132 ,
Być może będzie też potrzeba zdemontowania schowka, ale to już bardzo prosta sprawa - 4 śrubki torx - 2 pod schowkiem i 2 u góry przy otwartym schowku, na koniec odłączenie lampki oświetlenia schowka, pociągasz za schowek i masz go w rękach

5tev0

#78 Post autor: 5tev0 »

wygląda dość skomplikowanie i trzeba rozłączyć radio :( a nie mam kodu żeby go odkodować. Czy od strony schowka można w jakiś sposób dostać się do mechanizmu sterowania klapką?

Freshh

#79 Post autor: Freshh »

Nie można trzeba zdjąć konsolę.Radio trzeba wypiąć niestety .

robson1801

#80 Post autor: robson1801 »

czy moja zafira posiada filter pylkowy? jak tak to gdzie on jest i czy latwo sie go wymienia?ZGORY DZIEKI!!!

Kolego czy mógłbyś zacząć zwracać uwagę na swoją pisownie bo bardzo trudno czyta się twoje posty ...pozdrawiam KOPERNIK
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2011, 19:53 przez robson1801, łącznie zmieniany 1 raz.

podbiel

#81 Post autor: podbiel »

pewnie ma, musisz odkręcić schowek, rure od nawiewu i zdjąć taką pokrywę na zapinki albo na wkręty zależy od modelu. W instrukcji jest wszystko dokładnie opisane

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#82 Post autor: Harry200 »

Wymiana to jakieś 15 minut,odkręć osłonę nagrzewnicy przy nogach pasażera i zobaczysz plastik zabezpieczający filtr przeciwpyłkowy..

SH'Raku

#83 Post autor: SH'Raku »


robson1801

#84 Post autor: robson1801 »

dzieki za pomoc!

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 23:55 ]
sorry za pisownie ale zamieszkuje w niemczech i mam niemieckiego windowsa :piwo:

SH'Raku

#85 Post autor: SH'Raku »

robson1801, przecież możesz ustawić język na polski programisty i to chyba powinno rozwiązać problem :)

szymon811

#86 Post autor: szymon811 »

Witam wszystkich.Mam problem z zaparowanymi szybami przy dużej wilgotności powietrza.Wymieniłem filtr pyłkowy i nadal to samo.Moze trzeba odgrzybić klimke?Dodam tylko że nie czuć z niej najmniejszego smrodka.

Anony Mous

#87 Post autor: Anony Mous »

Taka uroda Zośki :)
Ja włączam klimę i nawiew na maxa - para szybciutko znika.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#88 Post autor: Harry200 »

U mnie mam to samo jak pada i jest więcej osób w samochodzie ..

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#89 Post autor: radziko »

Zgadzam się z przedmówcami raz parują a raz nie w zależności od pogody. Po włączeniu klimy jasne że schodzi para.Co do recyrkulacji powietrza to również to przerabiałem. Czasami nie działał mi siłownik od recyrkulacji i jak go stuknąłem to raz był zamknięty raz był otwarty bez wciskania włącznika recyrkulacji. Już teraz wiem że to nie wada fabryczna złego podłączenia przewodów.

Anony Mous

#90 Post autor: Anony Mous »

krasnal pisze:Ja włączam klimę i nawiew na maxa - para szybciutko znika.
tylko po jej wyłączeniu szybciutko się pojawia z powrotem z większą intensywnością :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”