KOMPUTER POKŁADOWY

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sQcha

#256 Post autor: sQcha »

wienia81 pisze:udało się, komputer jest na swoim miejscu.
Ale teraz mam inny problem a mianowicie, podłączałem nowe radio do zafiry z interfejsem do sterowania radia z kierownicy, i tu mam problem teraz w tym miejscu gdzie byly wyswietlane informacje z rds nic mi się nie świeci, gdy odepne ten interfejs do sterowania z kierownicy i podepne to nowe radyjko to pojawia mi się w tym miejscu data. Jak zrobić aby po podpięciu tego interfejsu świeciła mi się cały czas data
Podaj e-mail na PW, to prześlę ci brakujące fotki z tamtego tematu.

Jak będzie BB, to poprawię fotki w tamtym temacie.

Mihó

#257 Post autor: Mihó »

Przy wyświetlaczu masz czerwony kabel z białym paskiem (pasek może być szary, zależy od rocznika). Przetnij go. Będzie ok. Nie dotykaj tego kabla przy radiu !

sebadelta

#258 Post autor: sebadelta »

witam czymozliwa jest wymiana wyświetlacza tid na mid tak zeby pokazywał spalanie itd

Mihó

#259 Post autor: Mihó »

Tak

tomaszek1812171
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2010, 16:44
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira A 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#260 Post autor: tomaszek1812171 »

Witam
Niedawno kupiłem zafirę 2.0 dti z wyświetlaczem tid i nurtują mnie pytania:

- czy jest możliwość wymiany wyświetlacza tid na mid ?
- wymiana wyświetlacza załatwi sprawę aby mieć np. średnie spalanie auta i inne funkcje jakie posiadają zafiry z pełnym komputerem ?
- przedewszystkim czy sam to mogę zrobić ?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#261 Post autor: Dziadek13 »

1 @Mihó pisze wyżej że tak
2 Nie
3 Zależy od posiadanych przez ciebie zdolności manualnych (Elektornika schematy)

Tu masz opis pinów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Anony Mous

#262 Post autor: Anony Mous »

Witam.

U mnie dziś znalazłem ciekawy przypadek. Wyświetlił się komunikat o niskim stanie płynu spryskiwaczy, więc zakupiłem takowy i dolałem na full. Sprawdzam a tutaj nadal komunikat się wyświetla !! Ciekawe czy mrozy mają taki wpływ ??

A przy okazji pytanko: czy u was jak jest temp. poniżej ok -6 stopni to też MID już nie sygnalizuje mruganiem temp. ?? Bo u mnie jak jest od 3 do ok -5 to mruga poniżej już nie. Chyba stwierdził że przy takiej temp. sam powinienem wiedzieć :lol:

sQcha

#263 Post autor: sQcha »

celius pisze:Witam.

U mnie dziś znalazłem ciekawy przypadek. Wyświetlił się komunikat o niskim stanie płynu spryskiwaczy, więc zakupiłem takowy i dolałem na full. Sprawdzam a tutaj nadal komunikat się wyświetla !! Ciekawe czy mrozy mają taki wpływ ??

A przy okazji pytanko: czy u was jak jest temp. poniżej ok -6 stopni to też MID już nie sygnalizuje mruganiem temp. ?? Bo u mnie jak jest od 3 do ok -5 to mruga poniżej już nie. Chyba stwierdził że przy takiej temp. sam powinienem wiedzieć :lol:
U mnie miga cały czas, od +3 w dół. Wczoraj wracałem ze świąt, temp. była w granicach -7 do -8,5 i migało.

Anony Mous

#264 Post autor: Anony Mous »

sQcha pisze: U mnie miga cały czas, od +3 w dół. Wczoraj wracałem ze świąt, temp. była w granicach -7 do -8,5 i migało.
No właśnie. W astrze też tak miałem a Zocha pokazuje mi tylko w okolicach 3 - -5 stopni :shock:

David

#265 Post autor: David »

celius pisze:czy u was jak jest temp. poniżej ok -6 stopni to też MID już nie sygnalizuje mruganiem temp. ?? Bo u mnie jak jest od 3 do ok -5 to mruga poniżej już nie. Chyba stwierdził że przy takiej temp. sam powinienem wiedzieć :lol:
ja co prawda mam ten najprostszy wyświetlacz TID ale u mnie przez ponad rok jak Zosia jest w domu nie zamrugała do mnie ani razu :|

Anony Mous

#266 Post autor: Anony Mous »

Chyba na wiosnę będę musiał zainwestować w nowego MID-a. Coś jest chyba z nim nie tak. Od kiedy mam Zochę to wskazania spalania chwilowego, średniego i zużycie paliwa są za duże to teraz to. Możliwe że coś jednak jest z nim nie tak.

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#267 Post autor: marwisn »

Zakładałem takiego mid'a.

Potrzebujesz mida + manetkę i cały dzionek wolnego.

Mid potrzebuje kilka sygnałów :
- sygnał z czujnika drogi (powinien być doprowadzony do tid'a)
- sygnał od wtrysku (podpinamy się pod sterownik silnika)
- sygnał o ilości paliwa w baku (brałem z wtyczki zegarów)
- sygnały z komory silnika (mało płynu itp), konieczny montaż dodatkowych czujników.

Jak masz dobry pewny schemat (który kabel gdzie wpinać) to robota prosta jak budowa cepa. Mozolna, ale prosta.

Montowałem to w astrze. Start 8.00 koniec 21.00. Trzeba wybebeszyć cała dechę (jak poszukam fotki to wrzucę). Czujniki, których nie podpinałem (np. poziom oleju w silniku) zwierałem do masy.

samson

#268 Post autor: samson »

Zmienialem wczoraj podswietlanie wyswietlacza Mid na niebieskie ,podczas wkladania jednej diody nastapilo krutkie zwarcie . Po zmontowaniu wszystkiego okazalo sie ze wyswietlacz podswietla nawet po wylonczeniu zaplonu(tylko niebieska poswiata bez napisow).Pozatym nie dziala przyciemnianie,chociaz przed zwarciem dzialalo na tych samych diodach.Na wlonczonym zaplonie wszystko jest ok.Prosze o pomoc!!!

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#269 Post autor: MieHor »

Zmieniając na diody trzeba pamiętać o biegunowości, bo to nie to samo co odpowiednie żarówki

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#270 Post autor: Harry200 »

Jeżeli chodzi o podświetlenie na diodach to jest naturalne zjawisko że diody będą lekko się żarzyć ,dając w Twoim przypadku niebieską poświatę,u mnie mam oświetlenie wnętrza i podświetlenie MID na diodach i też przy wyłączonych lekko się żarzą.Biorą wtedy tak niewiele prądu że niema się czym martwić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”