Montaż sterowania radiem z kierownicy

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#31 Post autor: Anony Mous »

JARCYK było to już na forum poruszane w dziale Car+audio

JARCYK

#32 Post autor: JARCYK »

Dzieki , nie zauwazylem

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#33 Post autor: firek »

JARCYK musisz poprostu zainwestować w odpowiedni interfejs-przelotke do twojego radia. Pozdro ;)

pawko81

#34 Post autor: pawko81 »

sQcha pisze:Część osób, które wymieniły radio na nieoryginalne ma problem z wyświetlaczem, a mianowicie, że po włączeniu radia gaśnie data.

Wystarczy przeciąć jeden kabelek idący z fabrycznej kostki, a data będzie cały czas na wyświetlaczu.

Poniżej zamieszam fotki który to pin w kostce i który kabelek.

Mam nadzieje, że pomogłem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
jaki to był kabelek???? założyłem pioneera, sterowanie kierownicy z interfejsem, podświetlenie działa ale gaśnie data.. który to kabelek???

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#35 Post autor: Rybka »


glonik21
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:53
Lokalizacja: KRAKOW
Model:

#36 Post autor: glonik21 »

ja kupowałem u nich już 2 fejsy i z alpine i z pioneerem ładnie działają.[/quote]

Dzwonilem dzis do tej firmy i maja fejs za 129 zl plus koszty przesylki 12 zl , istnieje możliwośc odbioru osobistego z ktorego ja chyba chetnie skorzystam.. Fejs jest do radyjek Kenwooda, sony i piooner.. Tylko nie zawsze są i najlepiej zadzwonic zamowic to powiedzą za ile mozna podjechac- czas czekiwania ok. 7dni. Cena wydaje sie chyba atrakcyjna-zwłaszcza dla miejscwych ..

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#37 Post autor: Rybka »

Jeślik ktoś ma chęci i choć trochę umie posługiwać się lutownicą, to może sam sobie przerobić piloty kierownicy tak żeby działały z radiem SONY lub PIONEER.
Wystarczy zmienić rezystory w pilotach.
Koszt takiej przeróbki to 5zł
Faktem jest ze fejsa łatwiej i szybciej się podłącza, lecz ja polecam poświęcić Zośce 2 godzinki a za zaoszczędzone pieniądze kupić :piwo: :lol:
Sam sobie tak przerobiłem i działa mi z radiem PIONEER DEH 1420UB
Oczywiście piszę tutaj o pilotach z Zafiry A

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#38 Post autor: kostian »

Mam taki wyświetlacz :
Obrazek http://www.tinypic.pl/75mro48s5tbw
Moje pytanie : czy zmieniając radio na inne z odpowiednim interfejsem będą nadal wyświetlane widoczne dane tzn. zużycie paliwa i te inne pierdoły.
Wiem, że nie wyświetli się nazwa stacji w dolnym wierszu ale co z resztą - jakoś nie mogę znaleźć informacji.
Wyświetlacz włączany jest razem z radiem, z kierownicy radia nie da rady włączyć dlatego moje wątpliwości.
Proszę kolegów którzy mają zamontowane radia niefabryczne o informacje co wyświelane jest na wyświetlaczu czy po zmianie radia staje się tylko niepotrzebnym dodadkiem.
Pozdrawiam.

Skasowany użytkownik 16286

#39 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

Witam czy jest możliwe że fabrycznie nie mam podłączonego sterowania z kierownicy?
Według vin było radio z nawigacją a z kostki w kierownicy wychodzą tylko przewody do poduchy i na klakson od sterowania wiszą puste.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#40 Post autor: Bodek »

Zubek pisze:Witam czy jest możliwe że fabrycznie nie mam podłączonego sterowania z kierownicy?
Według vin było radio z nawigacją a z kostki w kierownicy wychodzą tylko przewody do poduchy i na klakson od sterowania wiszą puste.
Powinieneś mieć taki kod w nr VIN:

W1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY

sprawdź ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Energy24
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:26
Imię: Darek
Lokalizacja: Sulechów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#41 Post autor: Energy24 »

Witam

Jako, że jak każdy posiadacz Zafirki mam problem przetarciem przycisku klaksonu pomyślałem sobie, żeby może zmienić kierownice na jakąś inna, lecz nie tracąc żadnych funkcji.
Po poszukiwaniach najbardziej odpowiednią wydawałby się kierownica od Vectry C GTS lub OPC przed liftem i stąd pytanie czy orientuje się ktoś, czy do zafiry A takowa podejdzie :

czy podejdzie na wieloklin,
czy podejdzie poduszka choć są dwa rodzaje i jedno nabojowa na zdjęciach ma taka samą wtyczkę jak od zafiry,
czy sterowanie będzie działać

poniżej ling do kierownicy o której mowa

Link

Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam
Darek

herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#42 Post autor: herkules »

Witam koledzy.Posiadam radio JVC KD-SC601 i w radyjku mam trzy wejścia na wtyczki lecz jedno jest bez pinów natomiast w Zośce sa trzy wtyczki i wszystkie z pinami więc jedna jest nie podłączona ale gdy przytrzymam przycisk na kierownicy + lub - to na wyświetlaczu w radiu pojawia się napis TEL. Jesli macie jakieś pomysły na to to czekam na odpowiedż.Dziękuje :D

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#43 Post autor: Rybka »

Pomysły na co?
chcesz zrobić sterowanie z kierownicy czy chcesz by nie wyświetlało ci TEL ?


O sterowaniu zapomnij w tym radiu, chyba że kupisz interfejs a żeby zniknął napis TEL przetnij brązowy przewód z radia opisany TEL lub MUTE TEL.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 20:21 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#44 Post autor: herkules »

Robert chodzi mi o to by radio działało z kierownicy bo w radiu mam trzecie miejsce na wtyczkę lecz bez pinów i czy da się to jakoś poskładać w całość by działało :D

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#45 Post autor: Rybka »

Z tyłu radia masz na przewodzie gniazdo jeck opisane WR lub remote input.
Kup sobie jecka i wepnij w gniazdo, podpinaj pod jecka rezystor suwakowy i zobacz czy zmieniając rezystancję radio zadziała jakąś funkcją.
Jeśli tak to można przerobić sterowanie na rezystory i będzię śmigać.
O ile to radio ma sterowanie analogowe, czyli rezystancją.
Jeśli ma sterowanie cyfrowe to tylko cię interfejs ratuje pod to radio. Koszt ok 150 zł.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 20:41 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”