Nowa zafira problemy??

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#16 Post autor: marwisn »

celius pisze:
MieHor pisze:BajBus, jest prawdopodobne, że w tym egzemplarzu (z 1999) nie ma lampki samochód z kluczykiem a tylko ta o której mówi tomasz0063,
Na 100% nie ma. Te lampki pojawiły się w późniejszych rocznikach. Ja w 2000 roczniku też nie mam.
Ja mam auto z 2000 roku i mam obydwie kontrolki (chociaz op-com identyfikuje je na 2001).

AndrzejS

#17 Post autor: AndrzejS »

David pisze:u mnie w benzynie ta kontrolka oznacza złą emisję spalin włącza się tylko jak się rozgrzeje silnik, za tą sytuację odpowiada sonda lambda, jeśli jest walnięta to zapali ci tą kontrolkę i błąd P0130 a potem jak Ci zacznie mulić samochód to pewnie pokaże błąd P 0340 czyli błąd czujnika wałka rozrządu i szarpie CI samochód. jak tak miałem. jak wymienisz sondę to powinno Ci pomóc.
Ps nie kupuj zamienników , kup dokładnie taką sondę jak masz w samochodzie bo nawet na nowym zamienniku możesz mieć dalej te same problemy :piwo:
miałem to samo i niepotrzebnie wydałem kasę na zamiennik. bo nic się nie zmieniło. po włożeniu oryginału wszystko wróciło do normy.

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

marwisn pisze:
celius pisze:
MieHor pisze:BajBus, jest prawdopodobne, że w tym egzemplarzu (z 1999) nie ma lampki samochód z kluczykiem a tylko ta o której mówi tomasz0063,
Na 100% nie ma. Te lampki pojawiły się w późniejszych rocznikach. Ja w 2000 roczniku też nie mam.
Ja mam auto z 2000 roku i mam obydwie kontrolki (chociaz op-com identyfikuje je na 2001).
Bo one od 2000 roku zaczęły się pojawiać tak samo jak diesel 101KM. Masz pewnie zochę z drugiej połowy 2000 roku rocznik modelowy 2001

tomasz0063

#19 Post autor: tomasz0063 »

tutaj wstawiam zdjęcie tej lampki :) http://tinypic.pl/e0pymg10zcta

Anony Mous

#20 Post autor: Anony Mous »

tomasz0063 pisze:tutaj wstawiam zdjęcie tej lampki :) http://tinypic.pl/e0pymg10zcta
Kontrolka Check Engine zwana u nas kontrolka silnika .

Szkoda ze do mnie masz daleko , podpięlibyśmy do OC i byśmy wiedzieli co i jak.

Aha.
Popraw w opisie nazwę silnika na dtl bo nie ma czegoś takiego jak dthl co już Ci prędzej pisałem.

tomasz0063

#21 Post autor: tomasz0063 »

ok :) znalazłem tutaj kolege na forum z łęcznej co ogłasza sie ze ma op-coma. napisałem mu wiadomośc ale narazie nie odpisał :)

[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 14:03 ]
seba 119 masz moze op-coma i służysz pomoca? bo widze ze jesteś z lublina chciał bym podłączyć zafire do kompa i zobaczyć co to za błędy są i jak masz to polskie meni wgrać :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#22 Post autor: Harry200 »

Język polski w komputerze to tylko oryginalnym TECH 2,Op-Com nie ma takiej możliwości..

tomasz0063

#23 Post autor: tomasz0063 »

seba119 ma wpisane u siebie na profilu hasło MAM TECH 2 :) moze akurat by coś zdziałał

seba119

#24 Post autor: seba119 »

Tym techem moge ci zobaczyć jakie są błędy ale nic po zatym. Ta wersja jest po angielsku

tomasz0063

#25 Post autor: tomasz0063 »

no to kolego jeżeli sprawdze świece i gdy okażą sie dobre bądz złe to je wymienie i kontrolka nie zgaśnie to sie umówie z Tobą. wrazie spotkania jakie wynagrodzenie dla ciebie ?

seba119

#26 Post autor: seba119 »

dogadamy sie

tomasz0063

#27 Post autor: tomasz0063 »

w której części mieszkasz lublina?

seba119

#28 Post autor: seba119 »

Ja mieszkam 15 km od lublina w miejscowości Krasienin. Wpisz sobie w google map

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”