Spryskiwacz tylnej szyby - demontaż, problemy.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Freshh

Spryskiwacz tylnej szyby - demontaż, problemy.

#1 Post autor: Freshh »

Denerwuje mnie drobny problem. Ten spryskiwacz z tylu tak mi psika że płyn nie leci w ogóle na szybę tylko praktycznie na sam dół. Pomaga tylko łapanie w "locie" płynu prze wycieraczkę Czy można to jakoś wyprostować?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Freshh, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

Mam to samo. Pewnie wystarczy wziąć szpileczkę i włożyć w spryskiwacz. Poregulować trochę i może się uda. Sam się do tego zabieram ale jakoś pogoda odstrasza :)

W ogóle ten spryskiwacz to porażka.

Freshh

#3 Post autor: Freshh »

Wpychałem delikatnie ale nic nie dało z tą igłą. Myślałem że przykleję taki mini daszek na spryskiwacz... :lol:

AndrzejS

#4 Post autor: AndrzejS »

Poczekajcie na lato i wtedy wyregulujcie a na pewno będzie ok.

Awatar użytkownika
elroy
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2011, 16:52
Lokalizacja: Kraków
Model:

#5 Post autor: elroy »

Nie wiem, czy aby w dobrym temacie...
W tym właśnie miejscu (spryskiwacz tylnej szyby) mam drobne brązowe zabarwienia od rozpoczynającej się korozji. Blacha jeszcze nie naruszona, ale za jakiś czas się podda.
Czym to zabezpieczyć ?

tadorp

#6 Post autor: tadorp »

witam,
mam pytanko - może, któryś z kolegów "patroszył" swoją ZOŚKĘ i ma jakieś pojęcie którędy powinien być przeprowadzony wężyk do tylnego spryskiwacza ?
u mnie cały zwinięty jest na podszybiu pod maskownicą obok silnika przedniej wycieraczki ...
pewnie "składacze" po dzwonie wyciągnęli i zapomnieli włożyć, a przez brak spryskiwacza już mam rysy na tylnej szybie.

pomocy !!!

moherowedziecie

#7 Post autor: moherowedziecie »

tadorp pisze:witam,
mam pytanko - może, któryś z kolegów "patroszył" swoją ZOŚKĘ i ma jakieś pojęcie którędy powinien być przeprowadzony wężyk do tylnego spryskiwacza ?
u mnie cały zwinięty jest na podszybiu pod maskownicą obok silnika przedniej wycieraczki ...
pewnie "składacze" po dzwonie wyciągnęli i zapomnieli włożyć, a przez brak spryskiwacza już mam rysy na tylnej szybie.

pomocy !!!




dobre pytanie, moj spryskiwacz z tylu nie działa w ogóle!

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#8 Post autor: otko »

W ZB jest ten sam problem, a przynajmniej ja mam to samo co Freshh i żadna szpileczka nie pomaga i też myślałem o daszku,, tam chyba nie ma regulacji

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#9 Post autor: Dziadek13 »

U mnie normalnie można regulować grubą igłą nie ma żadnych problemów.Może po prostu macie zabite brudem z zbiorniczka z płynem,proponuje wyciągnąć jeden drucik z szczotki stalowej i przetkać.

mzawa

#10 Post autor: mzawa »

mpendzik pisze:Witam serdecznie.
Poradzi ktoś jak się dobrać do tylnego spryskiwacza - zasadniczo chodzi mi o to żeby go jakoś wyciągnąć, bo w koło tego spryskiwacza zrobiło się rudawo a chciałbym to w porę zabezpieczyć...
Pozdrawiam.
Witam, dołączam się do prośby, mam ten sam problem... proszę o pomoc

[ Komentarz dodany przez: Maciek: Czw Kwi 26, 2012 09:14 ]
Posty przeniesione do odpowiedniego tematu.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez mzawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomi996
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:17
Lokalizacja: Słomniki k. Krakowa
Model:

#11 Post autor: tomi996 »

Ja nie znalazłem innego rozwiązania jak tylko wciągniąć kleszczami lub jakimiś kombinerkami, on jest wciśnięty na zatrzaski i trzeba nim ruszać góra-dół aż uda się wyciągnąć, tylko wężyk może wpaść do środka i trzeba go potem wyciągać np drutem.

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#12 Post autor: Jaymzarf »

tomi996, Odkręćcie sobie tapicerkę tylnej klapy (całość) i będzie perforacja w blasze od strony szyby, potem ścisnąć zatrzask sprysku i wychodzi.

Jak nie daje się regulować to potraktować kilka razy WD i popuści dysza, potem grubsza igła, rozruszać i wyregulować.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#13 Post autor: kamil12luty »

ja co jakis czas wypinam pompke i do szlałfika podłączam "karszer" pare strzałów i dysze jak nowe.

ICE_MAN
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:19
Lokalizacja: Lubin
Model:

#14 Post autor: ICE_MAN »

Odświeżę temat. Może wie ktoś gdzie oprócz aso można kupić tą uszczelkę pod spryskiwacz tylniej szyby?

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: Wojti »

Hm a ile sobie zażyczyli?sprawdzałeś ?
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”