Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
bondzo001

#136 Post autor: bondzo001 »

ja pare latek jezdzilem na AVON ale w tym roku bede testował NOVEX,w przyszłym tygodniu
zakladam to opisze jak sie zachowuja, :shock:

waldek33

#137 Post autor: waldek33 »

Potwierdzam dobre wieści, felgi 15 calowe z ET 49 pasują bezproblemowo z oponami 195/65. Mam u siebie i nic złego się nie dzieje.

dejna

#138 Post autor: dejna »

generalnie ja miałem dużo szersze kapcie na 17 i dlatego moze mialem mały problem z obcieraniem koła... ale w Waszych przypadkach widze jest ok... generqalnie teraz tezm mam 225/45/17 tylko felgi z et 37 i jest ok

jaca19665

#139 Post autor: jaca19665 »

dejna a co zakładasz na zimę tęż 17? :!:

dejna

#140 Post autor: dejna »

narazie zmieniłem tylko opony... felgi mam te same co na "lato"... tak wyszło, gdyż kupując zośkę dostałem zimówki, które są jak nowe a poprzedni właściciel zmieniał tylko opony a nie całę koła... może na przyszłą zimę zmienie koła na 15' i opony 195/65

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#141 Post autor: 12Marek »

Też kupiłem ET 49, bo tak sie akurat złożyło.
Wg. tego co sie dowiedziałem i wyczytałem zakładając ET 49 zmniejszamy rozstaw kół o 12 mm. Dużo czy mało? Z praw fizyki wynika, że łatwiej wywalić się wtedy na bok. Serwis i 2 mechaników stwierdziło, że można.
Wybór należy do Ciebie.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#142 Post autor: rzadki »

zainteresowały mnie te Uniroyal MS PLUS 66. komentarze są pozytywne. tylko mam pytanko, kupować na opony.pl czy patrzeć przez np ceneo czy nokaut i wybrać najtańszy sklep? do serwisu opony.pl mam zaufanie. może macie jakieś opinie o innych serwisach?
http://www.ceneo.pl/698904

tomekuza

#143 Post autor: tomekuza »

Wysyłka z opony.com jest bezpłatna.
Ja swoje kupiłem właśnie tam 172 zł i jestem zadowolony.
Są dwa serwisy opony.pl i opony.com sprawdż obydwa.

Pozdrawaiam.

Marekcanoe

#144 Post autor: Marekcanoe »

Kupowałem przez allegro - jak podasz w wiadomości do nich swój telefon to zatelefonują i na Twoją prośbę do magazynu pójdzie informacja z jaką datą produkcji chcesz - ja poprosiłem o najnowsze i takie dostałem - mają najstarsze 18 - sto miesięczne. Przesyłka gratis, lub jeśli za pobraniem to 5 zł. Kurier przywozi :)

Link do aukcji:

http://www.allegro.pl/item772606123_opo ... s_0zl.html

Jeszcze nie założyłem... tak szczerze to nawet piątek miałem wolny i chciałem to załatwić ale wszędzie kolejki już :(

biedrona

#145 Post autor: biedrona »

Witajcie Musze kupic zimoweczki do mojej Zosi i zastanawiam sie nad Uniroyal MS Plus 66 195/65R15 91 T Co sądzicie o tej oponce Warto kupic taka oponke na nasza zime Podpowiedzcie cos Pozdrawiam

Marekcanoe

#146 Post autor: Marekcanoe »

Jak widzisz sporo osób je kupuje - mam je i ja ale jeszcze nie założone, poza tym warunków zimowych jeszcze nie ma więc na ocenę po testach z mojej strony musisz jeszcze poczekać :)

tomekuza

#147 Post autor: tomekuza »

Mam założone już miesią i jestem bardzo zadowolony.
Oponka bardzo cicha i auto ładnie się prowadzi na niej.
Co do jazdy w zime to narazie tylko dwa dni było jak popróbować i to na błocie pośniegowym a nie na lodzi, ale zachowanie opnek OK. Super odprowadzają wodę i przy hamowaniu ładnie trzymają. To tyle myślę że w tej cenie (172 zł/szt) to chyba najlepsza guma sądząc po opiniach i testach.

Pozdrawiam

podbiel

#148 Post autor: podbiel »

Witam, popieram kolegę poprzednika. Jeśli chodzi o zakup opon to ja znalazłem oponę która mnie interesowała (uniroyal ms plus) a potem na ceneo i sprawdziłem gdzie się najbardziej opyla. Wyszło że motostrada.pl. Oponki dostarczają z tego samego magazynu co dla serwisu opony.pl więc nie ma się czym przejmować że guma bedzie stara. Ja dostałem 2809. Przesyłka kurierem też jest super. Jeśli zamówicie jednego dnia rano to na drugi dzień opony macie pod drzwiami.
Pozdro dla wszystkich

condilodz

#149 Post autor: condilodz »

Właśnie założyłem oponki Dębicy Frigo 2 i zobaczymy. Letnie też mam Dębicy Passio 2 i sprawowały się super w upale i w deszczu nie było problemu. Przejechałem około 20,000 km. Mam nadzieję że również z zimówek będę zadowolony napiszę jak będzie po pierwszych opadach śniegu.

TUX

#150 Post autor: TUX »

condi - gdzie i za ile kupowałeś??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”