Stuki na zimnym silniku

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Grzegorz 73
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 29 sty 2011, 23:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Jeziorany
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

Stuki na zimnym silniku

#1 Post autor: Grzegorz 73 »

Odpaliłem dziś Zośke, maska do góry no i dzieje się coś takiego: silnik pracuje na wolnych obrotach, i w nie regularnych odstępach czasu, co jakieś 20- 80 sekund słychać metaliczny dźwięk (uderzenie), jakby ktoś wrzucił młotek do silnika i on tam się obija, aż pojawia się widoczne szarpnięcie silnikiem. Mi przychodzi do głowy dwumasa lub koło pasowe. Proszę o sprawdzone podpowiedzi.
grześ

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: radziko »

Dołączę się do tego pytania. U mnie rano przy pierwszym odpaleniu szczególnie jak jest temperatura poniżej minus 10 stopni przez około 2-3 sekundy słychać stuki. Nie są to stuki metaliczne a raczej głuche. Stało się to po zdjęciu głowicy jak mi zmieniali ukręcone świece żarowe. Czy możliwe aby zawory się podwieszały, albo śle założony łąńcuszek? dodam że po tych 2-3 sekundach pracuje ok i później nie ma żadnego problemu. Rano przy pierwszym odpaleniu są problemy i obecnie przy tak niskich temperaturach pali gdzieś za 6 razem.

MZafira

#3 Post autor: MZafira »

Wg. mnie to ze silnik na mrozie po uruchomieniu przez chwile stuka to normalne. Przeciez zanim zaciagnie oleju to przez kilka sekund jest niedosmarowany. Chyba, ze wasze stuki sa jakies wyjatkowo glosne i nietypowe to moze bedzie chodzilo o cos innego.

Grzegorz 73
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 29 sty 2011, 23:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Jeziorany
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: Grzegorz 73 »

No myślę że u mnie to co opisałem to mimo mrozu nie jest takie normalne.
grześ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”