Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zymek

#256 Post autor: zymek »

Witam
Mam pytanie co to może być po odpaleniu pomimo że czekam aż wszystkie kontrolki zgasnął świeci sie jednocześnie abs i ESP na ok 2 sek. ??
pozdrawiam

Mihó

#257 Post autor: Mihó »

zymek, ojej, z tym podpisem, to mogą Ci nie pomóc na forum Opla :P

A tak na poważnie, to sprawdź kody błędów, obstawiam, że będzie coś o niskim napięciu zasilania systemu. Błąd będzie "sporadyczny"

zymek

#258 Post autor: zymek »

ok Dzięki, hehehehe chciałem sprawdzić czy ktoś to czyta :):) :P:P

[ Dodano: Pon Sty 03, 2011 17:46 ]
Witam
możecie mi powiedzieć o tym niskim napięciu systemu, to co trzeba będzie zrobić zeby to naprawić.
pozdr

DAREK 78

#259 Post autor: DAREK 78 »

wymienilem wkoncu piaste czekam az sie cieplo zrobi czy zaswieci dam znac

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#260 Post autor: MieHor »

Na innym forum znalazłem odnośnik do strony, na której w przystępny sposób opisano zasadę działania ESP http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/ ... ia_esp.pdf - myślę, że tekst może być przydatny również dla nas

Autorem opracowania jest Adam Stelmach, skrótu na użytek publikacji w sieci dokonał Kozak_K

DAREK 78

#261 Post autor: DAREK 78 »

ja wymienilem piaste i jest ok to jednak bylo tym czujnikiem

wegor

#262 Post autor: wegor »

Już kiedyś zgłaszałem ten problem. Wynikało z tego że to wina akumulatora- dawał niskie napięcie i wtedy zaświecała się trakcja. Wymieniłem baterię i był spokuj. Teraz jak jest zimny często zapala się kontrolką trakcji i po jakimś czasie gaśnie. Ten czas jest bardzo różny. Czy ktoś miał już taki przypadek? Proszę o pomoc. Zafira jest zagazowana.

DAREK 78

#263 Post autor: DAREK 78 »

podlanczales auto pod kompa powinno pokazac blendy ja mialem slabe ladowanie ale to niemialo nic wspolnego

[ Dodano: Nie Mar 20, 2011 19:31 ]
ja mam chyba pecha do piast teraz prawa siadła

macieee

#264 Post autor: macieee »

Witam. dziś miałem mały problem z moją Zosią :( rano nie chciała odpalić.. jak odpaliła bo chyba godzinie kręcenia to było czarno za autem (to rozumiem jeszcze). przejechałem ją troche przedmuchać to co chwile mi się swieciał kontrolka auta z kluczykiem.. ale tylko jak "ostro" przyspieszałem ale zauwarzyłem ze mi abs przestał działaś ESP i TC też jak zaczołem testować. potem musiałem wgrać na nowo pilota. :( co mu sie może dziać. niewiem czy to do końca w tym dziale ale generalnie o układy wspomagające mi chodzi. jak z tym walczyć?? obecznie niema jak wpiąć w kompa. postaram sie kupić niedługo kabelek i jakiś programik dorwać ale narazie nie mam pomysłu :(

[ Dodano: Nie Mar 20, 2011 21:18 ]
pewnie mam milion błędów teraz :(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#265 Post autor: Harry200 »

Co do długiego kręcenia a po odpaleniu czarny dym to bym stawiał na problemy z EGR,napisałeś że ABS ESP i TC Ci nie działa,zaświeciły się kontrolki od tych układów czy po innych objawach tak sadzisz.. :?: Ale przy tylu błędach naraz to najlepiej jednak podpiąć pod kompa.Czy nie masz jakiś problemów z ładowaniem albo z akumulatorem.. :?:

vojti

#266 Post autor: vojti »

H,Łajszczak pisze: ...napisałeś że ABS ESP i TC Ci nie działa,zaświeciły się kontrolki od tych układów czy po innych objawach tak sadzisz.. :?: Ale przy tylu błędach naraz to najlepiej jednak podpiąć pod kompa.Czy nie masz jakiś problemów z ładowaniem albo z akumulatorem.. :?:
Też pomyślałem o ładowaniu. Mi się właśnie ABS i TC jako pierwsze się zaświeciły przy awarii alternatora a potem to już była choinka czyli wszystkie się paliły.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#267 Post autor: Harry200 »

Dlatego miedzy innymi też się pytałem o ładowanie,ale przy tylu błędach to chyba bez podpięcia pod kompa to się nie obejdzie..

macieee

#268 Post autor: macieee »

Właśnie nie. na przełomie roku wymieniałem akumulator bo byl jeszcze fabryczny. ładowanie mam ok. co do kontrolki to zadna nie świeci niby wszystko ok .. ale jak wyjechalem na jezdnie by go troszke przedmuchać to jak z nadmierną prędkością w zakręd wchodziłem to nie zaświecil sie ten trujkąt że auto w poślizgu... mimo że czułem jak zarzuca delikatnie autem.. jak sie zatrzymałem to postanowiłem sprawdzić TC i oczywiście "spalił gume" a nigdy tego sie nie dało robić. pilota wgrałem bez problemu bo go wywaliło.. no i abs nie chodzi bo hamuje z piskami.. poprostu zrobił sie z niej stary samochud bz systemów wspomagających.. w tym tyg zamówie jeszcze kabelek. kilka dni pochodze na gogah jakby coś mialo być nie tak.

DAREK 78

#269 Post autor: DAREK 78 »

mam taki program idzie kupić razem z kablem za 100zl

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#270 Post autor: Harry200 »

Bardzo dziwne jest w tym że u Ciebie nie działają te układy i nie świeci się kontrolka sygnalizująca ich błąd.Sprawdzałeś bezpiecznik 60A od ABS w komorze silnika i 10A w kabinie. :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”