Branie oleju a ceramizer

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Matys27

Branie oleju a ceramizer

#1 Post autor: Matys27 »

Witam. Zastanawiam się nad kupnem ceramizera do silnika. Mam X18XE1 wyczytałem, że ogranicza branie oleju (u mnie zosieńka bierze litr na 1000km) :( i to skłania mnie do zakupu tego specyfiku podobno raz na 70 kkm się stosuje coś takiego ;) Czy ktoś z Was stosował już ceramizer??? Co o tym sądzicie?? Pozdrawiam

pietrek1979

#2 Post autor: pietrek1979 »

Witam
W poprzedniej furze (francuzik) miałem podobny problem i xeramizer krypto reklama ;-) trochę ograniczał zjawisko brania oleju.
Powodzenia

kubik_CDTi

#3 Post autor: kubik_CDTi »

To tylko odciąganie remontu,wlej mu motodoktora lub coś i będzie lepiej ;)

DAREK 78

#4 Post autor: DAREK 78 »

moto doktor ma calkiem inne dzialanie od ceramizera na jakim oleju jezdzisz :?:

Matys27

#5 Post autor: Matys27 »

jeżdżę na 10W 40 ale teraz mam zamiar zalać mineralny + właśnie ten ceramizer

DAREK 78

#6 Post autor: DAREK 78 »

no wlasnie wlej troche gesciejszy olej aco do ceramizera to jest dobry specyfik moim zdaniem tez sie dowiadywalem duzo od mechanikow w niczym nie przeszkodzi

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#7 Post autor: sm »

Matys27 powiem Ci ,że mam taki sam silnik jak Ty i zauważyłem ,że kiedy jeździłem na Castrolu 10W40 to od wymiany do wymiany brał mi jakieś 0,6 L oleju. Odkąd jeżdżę na Valvoline DuraBlend 10W40 nie dolewam nic. I tak już dwie wymiany bez dodania ani kropelki.
Spróbuj tej opcji zanim wlejesz to cudo. Podobno do silnika trzeba dopasować markę oleju żeby zminimalizować apetyt motoru na olej. Każdy silnik coś weźmie. Opel uważa , że 06 L jest w normie.

Pozdrawiam
sm

Matys27

#8 Post autor: Matys27 »

sm zgadzam się z Tobą, że dopasować trzeba markę oleju, ale piszesz ,że brała CI Zosia 0,6 od wymiany do wymiany a podejrzewam, że wymieniałeś co 10 tyś km olej. Mi Zosieńka bierze litr na 1 tyś km :) tak więc przy takim stanie rzeczy o dopasowaniu oleju to jak na razie nie mam co myśleć ;)

kubik_CDTi

#9 Post autor: kubik_CDTi »

1l na 1000km,o ile nie kręci się silnika wysoko cały czas,to nie oszukujmy się,ale o remont się prosi motor.

Matys27

#10 Post autor: Matys27 »

jestem tego świadomy ale na razie brak funduszy na taki temat. Stąd pomysł z ceramizerem.

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#11 Post autor: sm »

Matys27 no tak masz rację wymieniam olej co 10000 km a Tobie bierze litr na 1000 to jest jednak różnica i zamiana oleju na inną markę może nie przynieść oczekiwanego rezultatu,
Spróbowałbym zmierzyć ciśnienie sprężania może to dałoby jakieś wskazówki jak mocno masz wyeksploatowany silnik.Może wystarczyłoby wyremontować górę silnika ale zawsze taniej wyjdzie wlać cudo tylko na jak długo uda się oszukać silnik ?

Powodzenia
sm

Matys27

#12 Post autor: Matys27 »

niby taki ceramizer na 70 tyś km pomaga. ;) spróbuję i zobaczymy czy jest jakaś poprawa....podobno od dodania go do silnika efekty powinny być widoczne po około 1500 km. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami ;) po zastosowaniu :)

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#13 Post autor: sm »

Jasne nie masz nic do stracenia. Gorzej być nie powinno. Jak okaże się ,że się udało to kaska zostaje na kącie w banku.
Podziel się efektami za jakiś czas. Mam nadzieję ,że spadnie Ci spalanie oleju.

Pozdrawiam
sm

Matys27

#14 Post autor: Matys27 »

nie ukrywam że na tym najbardziej mi zależy...:) te 1500 km zrobi się szybciutko, więc za niedługo powinienem cosik w tej sprawie napisać.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#15 Post autor: darek_s »

Ja dolalem u siebie zaraz po kupnie jak sie okazalo ze troche oleju spala,u mnie nie dalo to absolutnie nic,osiagi kultura pracy spalanie oleju zostalo na identycznym poziomie wiec nie wiem czy jest sens.Zaszkodzic nie zaszkodzi.Odnosnie spalania oleju probowalem oleju silnikowego motul i valvoline max life,co to niby sa w stanie zminimalizowac jego zuzycie.U mnie spalanie oleju bylo zawsze identyczne niezaleznie jaki olej byl w silniku.pzdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”