Gasnąca sama Zafira podczas jazdy.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mariusz33

#16 Post autor: mariusz33 »

Kurde to czemu nie reklamujesz.Jesli wtryski to niech wyczyszczą przeciesz to ASO dają gwarancje,choć i tak nie jestem do nich przekonany,to niech to sprawdzą dokładnie.Tak jak Ci pisałem wcześniej znajć jakiegos mechanika,może ktos poleci w twojej okolicy i niech Ci on sprawdzi.
A jeszcze dochodzi gaz,to bardzo ważne ASO na temat zagazowania wie tyle co moja mama na temat hip hopa,bynajmniej w Kieleckim.Więc postaraj sie znajść mechanika a napewno będziesz mu wierny jak.....Pozdrawiam

djrafix

#17 Post autor: djrafix »

No i sprawa jasna, po długich zmaganianiach wyszło ze komputer silnika sterownik moduł czy jakie to tam ma inne nazwy jest po prostu uszkodzony, koleś mi powiedział w ASO za ta część będzie kosztowała 4000 zł, a tak w ogóle zaproponował mi kupno mojej Zafirki za 8500zł :lol: :lol: żarty się go trzymają, i teraz poszukuje po prostu tego modułu wraz z kluczykiem z immo bo tak podobno musi być, na allegro jest tego troche ale ciezko znalezc taki komplet, probowałem nawet z uzywanych gdzies na czesciach poszukac lecz trudno o to jest , gdyby ktos gdzies mial to prosze o info. Pozdrawiam

mariusz33

#18 Post autor: mariusz33 »

A tą djagnoze ,że to sterownik silnika to kto postawił ASO??
Jeśli tak to sprawć jeszcze na jednym kompie moze koledzy w ASO sie pomylili(często tak mają) ;)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#19 Post autor: firek »

siemka kolego djrafix,
Co do sterownika benzynowego to w Piasecznie pod wawą jest zakład który sterowniki naprawia, ale słyszałem też że w Lublinie na ul.Południowej jest też taki szpenio który to robi i podobno ludziska sobie go chwala za fachowośc.
Co do problemów z gazem to polecam warsztat na Łęczyńskiej 58, oni powinni pomóc. Pozdrawiam :>

djrafix

#20 Post autor: djrafix »

no jak kto postawił tą diagnozę ?, ten mechanik sprawdzający to tak przypuścił i to sie raczej sprawdzilo, sam przyjmujący mnie ma taką zafirę i mówił, ze u siebie wymieniał bo u niego tez mial niezle problemy z tymi pradami, znajde sobie jakis uzywany zaloze i zobacze , wtedy dam znac na razie jestem w trakcie poszukiwań. Nie wierze w naprawy, wole jakis inny nabyc i zamontuje sobie go. Pozdro ;)

djrafix

#21 Post autor: djrafix »

No i zmieniłem sterownik silnika, i mam kolejny problem, tudzież teraz taki ze auto mi zapala dosłownie na 2 sek, pochodzi i gaśnie samo a następnie mruga mi kontrolka ta w kształcie silnika. I co teraraz ?. Podłączyć pod komputer auto i sprawdzić co sie tym razem dzieje ?.
Wyłożyłem 960 zł na sterownik i dalej kaszana zatłuc sie aby :x :evil:

Zapomniałem dopisąć, jak wyjąłem sterownik silnika te dwie kostki z niego, to uruchomiłęm zapłon jak . Moze to wplyenlo na cos i komputer podłapał jakieś błędy ?.

djrafix

#22 Post autor: djrafix »

Sprawa wyszła na prosta ;) , po długich zmaganiach jednak się udało. Dobrym strzałem było kupienie modułu(sterownika silnika) i okazało się to i jest już dobrze. Autko jeździ, bez żadnych problemów, miałęm również z benzyną , po przełączeniu na nią auto szarpało . Byłem u fachowca i kazał wymienić pompe paliwa i pomogło :P , podłączył do komputera i zakodował immobiliser bo czemuś nie chciał chodzić samochód , ale juz jest Ok . Ciesze sie bardzo :lol: :lol: :lol: . POZDRAWIAM!.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#23 Post autor: rzadki »

ile ta impreza z pompą Cię kosztowała? bo chyba i u mnie się zbliża wymiana :(
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

djrafix

#24 Post autor: djrafix »

2 x byłem w ASO - Ok. 500 zł
Wizyta u elektromechanika który wychwycił szybko błędy - 250zł
Moduł (sterownik silnika) kompletny - 950 zł
Pompa paliwa - 120 zł Sam wymieniłem więc kosztów wymiany nie doliczam :>
Złączke od rury wydechowej tą elastyczną wymieniłem i wspawałem sam to koszt - 60 zł ;)
Tyle mnie wyniosło, pare złotych poszło ale co zrobić :lol:
teraz wystarczy cieszyć sie jazdą :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”