brak filtra kabinowego - wymontowane części

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mireklak

brak filtra kabinowego - wymontowane części

#1 Post autor: mireklak »

2 tygodnie temu kupiłem ZAFIRĘ 2.0 DTI 2003 - autko bez zarzutu poza parujacymi szybami na mrozie. Poczytałem torochę na forum i chciałem zacząć od wymiany filtra kabinowego - wymontowałem schowek i co zobaczyłem
za schowkiem

(zdjęcia tuż po zdjęciu schowka)
Moglibyscie na to zerknąć i doradzić co z tym zrobić, coś tu jest wymontowane ale nie wiem co?
Mirek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#2 Post autor: firek »

Siema. Wygląda na to że ktoś albo tylko odczepił dzwignie od sterowania klapą obiegu wewnetrznego i masz cały czas pobierane powietrze z samochodu zamiast z dworu, albo ktoś właśnie tą klapę wyjął, tylko po co...???
PS. gdzie mieszkasz w LUblinie??

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

mireklak z rego co widzę to masz wymontowane to odstającą dźwigienkę i włożyć z boku odudowy wentylatora. Nad tym wietrakiem powinna byc ruchoma pokrywa. I po naciśnieciu guzika na konsoli środkowej powinna się otwierać lub zamykać.

Dlatego szyby będą Ci parować

mireklak

#4 Post autor: mireklak »

Mieszkam skarpie (czuby)
firek pisze:Siema. Wygląda na to że ktoś albo tylko odczepił dzwignie od sterowania klapą obiegu wewnetrznego i masz cały czas pobierane powietrze z samochodu zamiast z dworu, albo ktoś właśnie tą klapę wyjął, tylko po co...???
PS. gdzie mieszkasz w LUblinie??


[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 19:13 ]
no właśnie nad tym wiatrakiem nie ma nic- jak widać na zdjęciach - nie bardzo wiem gdzie miałbym podczepić tą dzwigienkę. Ale faktycznie jesli włącze przyciskiem obieg zamknięty ta dzwikienka ucieka mi gdzies do srodka
thomas32 pisze:mireklak z rego co widzę to masz wymontowane to odstającą dźwigienkę i włożyć z boku odudowy wentylatora. Nad tym wietrakiem powinna byc ruchoma pokrywa. I po naciśnieciu guzika na konsoli środkowej powinna się otwierać lub zamykać.

Dlatego szyby będą Ci parować

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#5 Post autor: firek »

mireklak, jak stoisz czasowo np. jutro?? Jak obrobię się z obowiązkami to mógłbym podjechać i zobaczyć naocznie co tam ktoś nabałaganił. ;) Ew. porównamy z moją. ;)


Pasowałoby temat przenieśc do odpowiedniego działu....

mireklak

#6 Post autor: mireklak »

o 16 będę już w domciu więc jeśli mógłbyś ....
firek pisze:mireklak, jak stoisz czasowo np. jutro?? Jak obrobię się z obowiązkami to mógłbym podjechać i zobaczyć naocznie co tam ktoś nabałaganił. ;) Ew. porównamy z moją. ;)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 19:24 przez mireklak, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

Jak ustawisz pionowo tą dźwigienkę powinieneś mieć z boku otwór i tam włożyć (wciśnąć) ale nad tym wiatrakiem we wnątrz obudowy tak jakby coś jest. Coś w rodzaju ćwiartki kuli?!

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#8 Post autor: firek »

mireklak, Ewentualnie napisz nr. tel na PW to jak już będę wolny to będe dzwonił ;)

mireklak

#9 Post autor: mireklak »

faktycznie teraz się przyjrzałem ze coś tam widać - będę musial to jeszcze raz rozebrać i się przyjrzeć. Tam powinna być tylko ta klapka? Czy coś jeszcze? A jeśli tylko ta klapka to w którym miejscu jest filtr kabinowy?
thomas32 pisze:Jak ustawisz pionowo tą dźwigienkę powinieneś mieć z boku otwór i tam włożyć (wciśnąć) ale nad tym wiatrakiem we wnątrz obudowy tak jakby coś jest. Coś w rodzaju ćwiartki kuli?!

Anony Mous

#10 Post autor: Anony Mous »

Z tego co widza to tak. a z boku po lewej str. otwór w który montujesz tą dźwigienkę.Sprawdź czy jest cała tak biała końcówka. W sumie powinno działać. Tak jak wspomniał kolega firek ktoś musiał zrobić psikusa

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#11 Post autor: Dziadek13 »

mireklak pisze: A jeśli tylko ta klapka to w którym miejscu jest filtr kabinowy?
Właśnie za tą klapką jest filtr.
Są dwa rodzaje ,wielkości filtra pyłkowego musisz pomierzyć a jeżeli brakuje klapki to dorobić no i zatrzaski.
Obrazek
Obrazek

mireklak

#12 Post autor: mireklak »

wygląda więc na to że to tylko dźwigienka spadła - jutro sprawdzę jeszcze raz i dam Wam znać. Dzięki
mireklak pisze: A jeśli tylko ta klapka to w którym miejscu jest filtr kabinowy?
Dziadek13 pisze:Właśnie za tą klapką jest filtr.
Są dwa rodzaje ,wielkości filtra pyłkowego musisz pomierzyć a jeżeli brakuje klapki to dorobić no i zatrzaski.


[ Dodano: Wto Mar 08, 2011 19:14 ]
Dzisiaj rozebrałem schowek jeszcze raz i rzeczywiscie okazalo sie że klapka nawiewu była podniesiona dlatego nie było jej widać a dzwigienka spadła. Założyłem ją ale niestety po kilku zamknięciach nadal spada - chyba wyrobił się plastik. W końcu klapkę zamknąłem aby zostawić obieg zewnętrzny a dźwigienki nie zakładałem, będę musiał coś wymyślić aby nie spadała chyć nie mam pojęcia co. Przy okazji wymieniłem filtr kabinowy - nieźle się musiałem nagimnastykować aby go wyciągnąć ale się udało. Nie wymieniany chyba parę lat bo czarny z brudu.

ps. Jak sobie poradziliście ze spadającą dzwigienką nawiewu?

Dzięki wszystkim za rady. A Tobie Firek dzięki za telefon - miłe zaskoczenie :).

Pozdrówka Mirek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 21:34 przez mireklak, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”