Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#241 Post autor: Anony Mous »

darkp1 pisze:celius, Raczej trzeba wcisnąć otwieranie, z tego co mnie pamięć nie myli.
Raczej zamykanie :)

Matys27

#242 Post autor: Matys27 »

zamykanie, zamykanie ;)

mat1207

#243 Post autor: mat1207 »

Kolego należy przekręcić kluczyk do pozycji II nie wyciągając go ze stacyjki należy przycisnąć przycisk zamykania lub otwierania . Ale najważniejsze żeby kluczyk w pozycji znajdował się przez 30 sekund . Synchronizacja zostanie potwierdzona przez automatyczne zablokowanie i odblokowanie zamków .

DAREK 78

#244 Post autor: DAREK 78 »

doszles do tych dzwi bo mi sie pojawja czasami to samo :?:

giant19s

#245 Post autor: giant19s »

Coś strasznie długie podajecie te czasy programowania kluczyka :shock:
Zdarza mi się że kluczyk sam się rozprogramuje i cała zabawa ogranicza się do włożenia kluczyka w stacyjkę, przekręcenia go aby się zapaliły kontrolki i wciśnięcia przycisku blokady zamka. Komputer sam za 2-3 sekundy odblokuje auto i po kłopocie.

mat1207 skąd wziąłeś to 30 sekund?

vojti

#246 Post autor: vojti »

DAREK 78 pisze:doszles do tych dzwi bo mi sie pojawja czasami to samo :?:

Często mi się "rozkodowywał" kluczyk. Przyczyną był rozlutowany jeden z przycisków. Od zlutowania tego elementu już prawie rok minął i drzwi zawsze otwierają się prawidłowo.

mat1207

#247 Post autor: mat1207 »

gigant19s
Te 30 sekund to z książki do Opla Zafiry

vojti

#248 Post autor: vojti »

Mi się kodowało po kilku sekundach trzymania przycisku ( 3 -4), zapamiętałem bo bardzo często przed reperacją to robiłem

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#249 Post autor: dzarko »

Odświeżę temat.

Dzisiaj zauważyłem, że lewe tylne drzwi nie zamykają się z pilota. Głośnik gra, OP-COM nie zgłasza żadnych błędów w centralnym zamku.

Pytania:

Czy OP-COM powinien widzieć błąd, jeśli kable są uszkodzone?

Czy kable od głośnika zawsze szwankują przed lub razem z tymi od zamka, czy może być tak, że głośnik gra a kable od zamka są naderwane?

Czy aby sprawdzić wiązkę, muszę zdejmować tapicerkę drzwi?
_________________
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#250 Post autor: firek »

dzarko,
Pytanie
1 nie nie musi widzieć błędu
2 jakoże kable od poszczególnych urządzeń nie sa ze soba aż tak powiązane to nie muszą psuć się razem, może zepsuć się jeden a może i pięć nie ma reguły.
3 NIe nie musisz zdejmować tapicerki kable zreguły uszkadzaja się na przejściu pomiędzy nadwoziem a drzwiami.
Szczegóły tej typowej dla Zosi usterki wielokrotnie przerabiane już na forum...
Pozdro

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#251 Post autor: marwisn »

dzarko pisze:Czy aby sprawdzić wiązkę, muszę zdejmować tapicerkę drzwi?
U mnie przestał grać głośnik. Dołączam się więc do pytania.

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#252 Post autor: dzarko »

firek pisze: 3 NIe nie musisz zdejmować tapicerki kable zreguły uszkadzaja się na przejściu pomiędzy nadwoziem a drzwiami.
Szczegóły tej typowej dla Zosi usterki wielokrotnie przerabiane już na forum...
Pozdro
Dziękuję za odpisanie!

PS. Czy możesz najwyraźniej ślepemu pomóc znaleźć instrukcję dostania się do kabelków? Wiem, że mam ściągnąć tę gumę i odsłonić kabelki, ale jak to dokładnie zrobić, żeby nie zepsuć nic, to już nie wiem.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#253 Post autor: firek »

Tu akurat jak naprawiałem ten problem z głośnikami:
Już kroczek po kroczku postaram sie podac jak dostac sie do wiązki
Po pierwsze otwieramy drzwi: te w których mamy awarię
Znajdujemy wiązkę elektryczną wchodzącą do drzwi-jest dosyc nisko, jest ona włożona w gniazdo w drzwiach i zabezpieczona takim niebieskim kółkiem-zabezpieczeniem. Aby odbezpieczyc nalezy to zabezpieczenie wcisnąc w kierunku drzwi i jednocześnie pociągnąc za wtyczke z wiązką.
Wiązke mamy juz w ręku ale dostęp nie najwygodniejszy, aby ułatwic sobie prace otwieramy drzwi przednie i zamykając drzwi tylne robimy sobie tyle miejsca miedzy drzwiami a nadwoziem aby wtyczka mogła przejśc w kierunku drzwi przednich.
Teraz jak juz wtyczke z gumka mamy w miare dostepną to nalezy zdjac zabezpieczenie które naszą gumka mocuje do wtyczki( u mnie koloru zielonego) do tego przyda sie mały płaski śrubokręt. Teraz jak juz gumeczke mamy uwolniona z jednej strony to mozemy sobie ja również uwolnic ze słubka poprostu wyciągając. A teraz w celu odkrycia naszego uszkodzenia trzeba poprostu gumke zsuwac w jedna bądz drugą strone. Potem tylko lutownica, cyna, termokurczki i Działamy. Pozdro

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#254 Post autor: dzarko »

Dzięki!

To powinno pomóc. Jako, że jest to częsty problem, może być podpiąć tego posta gdzieś?
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

tomaszek1812171
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2010, 16:44
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira A 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#255 Post autor: tomaszek1812171 »

Witam
Chciałem zapytać o mój centralny zamek, który po zamknięciu pilotem miga światłami normalnie zamykając drzwi.
Dziwne zjawisko występuje, jak ponownie wcisnę zamykanie drzwi , znowu słyszę dźwięk zamykania oraz mrugnięcie światłami.
Próbując po raz trzeci, nic się nie dzieje.
Podczas otwierania zachowuje się normalnie.
We wcześniej posiadanej astrze miałem coś takiego, że po otwarciu auta z pilota, ale nie otwarciu drzwi kierowcy auto się samo zamykało.
Tutaj coś takiego nie występuje, jak otworzę auto z pilota, nie otwierając drzwi, auto się samo nie zamknie.
Auto nie posiada alarmu tylko oryginalny Opla pilot otwierania i zamykania drzwi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”