czy można zafirę odpalać na po pych

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zafirakamil

czy można zafirę odpalać na po pych

#1 Post autor: zafirakamil »

Mam pytanie czy można zafirę odpalać na po pych np ciągnąć i wsadzić 2 bieg żeby ją odpalić
czy nie wolno

sQcha

#2 Post autor: sQcha »

Nie jest to polecana metoda, jednak jak sporadycznie tak odpalisz, to nic jej nie będzie.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#3 Post autor: firek »

zafirakamil, wiadomo że lepiej tego nie robić, szczególnie dotyczy to silników z paskiem w układzie rozrządu, a więc Wszystkich silników benzynowych w Zosi A, gdyż istnieje ryzyko zerwania bądź przeskoczenia paska a co za tym idzie awarii jednostki napędowej. Jednak wiadomoże czasami zdarzają się sytuacje kiedy musimy zapalić autko na tzw. pych. Sam byłem zmuszony kilkakrotnie tak palić Zosię jak padł mi rozrusznik. Ale paliliśmy z pychu aby przeciążenia w układzie były najmniejsze jak się da... ;)

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#4 Post autor: sm »

Rozrząd koledzy to jedno, pasek raczej nie pęknie ale może przeskoczyć i bałagan gotowy.Druga sprawa też istotna zwłaszcza dla tych , którzy posiadają dwie sondy lambda. Mianowicie podczas odpalania na zapych niespalone paliwo gromadzi się między innymi w kacie i kiedy już motorek chodzi zazwyczaj paliwo zgromadzone w katalizatorze wybucha i skraca mu żywotność .
sm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”