[B]Jakie opony letnie wybrać ?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#76 Post autor: kubik_CDTi »

Ale kolega pisze o 17''

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#77 Post autor: Bodek »

kubik_CDTi pisze:Ale kolega pisze o 17''
Sorry - przyzwyczajenie do 16-tek - nie zauważyłem, na marginesie wspomnę, że podobno bardzo dobra oponka, wysokie oceny w testach, mała ścieralność i dobre warunki jezdne dla P-7 z oznaczeniem Cinturato, nie mylić z samym P-7 - inny bieżnik.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#78 Post autor: Anony Mous »

Witam ja już zamówiłem te http://www.opony-go.pl/opony/pokaz/2077 ... 55_16_91_v :D Jutro czekam na kuriera, mam nadzieję że dobrze wybralem :roll: Całkowity koszt 4 szt. 1168,00 zł przesyłka gratis :/







kubik_CDTi bardzo proszę bez pan :lol: nie jestem taki stary ,a twoja opinia już mnie trochę cieszy :piwo:
Trochę miałem obawy czy nie będzie problemu na alu-feldze z tym: ML - opona ma pierścień ochronny na boku (wzmocniona struktura wewnętrzna)

Oponki odebrane zero problemów z dostawcą (dostawa w 24h) :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 22:27 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 3 razy.

kubik_CDTi

#79 Post autor: kubik_CDTi »

janusz822 pisze:Witam ja już zamówiłem te http://www.opony-go.pl/opony/pokaz/2077 ... 55_16_91_v :D Jutro czekam na kuriera, mam nadzieję że dobrze wybralem :roll: Całkowity koszt 4 szt. 1168,00 zł przesyłka gratis :/
Będzie Pan zadowolony ;)

dneo

#80 Post autor: dneo »

Ja właśnie wczoraj odebrałem takie: ContiPremiumContact 205/55R16 91 V FR (320 zł/szt.)
I zastanawiam się czy nie będzie problemu z tym FR (opona ma zabezpieczenie przed uszkodzeniem krawędzi felgi) jak mam zwykłą felgę strukturalną...

fiodork

#81 Post autor: fiodork »

dneo pisze:I zastanawiam się czy nie będzie problemu z tym FR (opona ma zabezpieczenie przed uszkodzeniem krawędzi felgi) jak mam zwykłą felgę strukturalną...
nie będzie żadnego problemu. i jak dla mnie opona z tym rantem założona na felgę ładniej się prezentuje niż opona bez tego rantu.

kandi

#82 Post autor: kandi »

janusz822 pisze:Witam ja już zamówiłem te http://www.opony-go.pl/opony/pokaz/2077 ... 55_16_91_v :D Jutro czekam na kuriera, mam nadzieję że dobrze wybralem :roll: Całkowity koszt 4 szt. 1168,00 zł przesyłka gratis :/
...mam te same oponki i jestem zadowolny...

norbert_p

#83 Post autor: norbert_p »

kandi-p pisze:
janusz822 pisze:Witam ja już zamówiłem te http://www.opony-go.pl/opony/pokaz/2077 ... 55_16_91_v :D Jutro czekam na kuriera, mam nadzieję że dobrze wybralem :roll: Całkowity koszt 4 szt. 1168,00 zł przesyłka gratis :/
...mam te same oponki i jestem zadowolny...
Niedługo i ja będę śmigał na takich (przypomnę: ContiPremium Contact 2) :) Dzisiaj zamówiłem. A dla żony zamówiłem Fuldy Carat Progresso w rozmiarze 205/55/16 jako, że jeździ głównie po mieście :driver:

corsar

#84 Post autor: corsar »

Carat Progresso to dobry wybór - b. duże przebiegi na dużym aucie (Omega 2,2DTI) - do Zafiry też kupuję Progresso co prawda tylko dwie sztuki - dwie mam BRIDGESTONE Turanzy prawie nowe od Niemca.
Co do Continentala mam uraz - w Seacie Inca 1,9SDI wytrzymały do 18kkm na napędzie - zbieżność sprawdzana, moc całe 68KM i wóz latał zazwyczaj na pusto. Były to opony niskiego modelu Continental EcoContact czy jakoś tak, niemniej uznałem to za skandal by na nowych fabrycznych oponach nie dojechać do 20kkm - bieżnik poniżej 2mm.
Później założone były Pirelli P400 - głośne jak cholera - ale skuteczne i trwałe!
Inna sprawa, że teraz w Zafirze mam zimę ContiWinterContact i jestem zadowolony. Kupując jednak nowe opony podświadomie chyba unikam tej marki. :mrgreen:

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#85 Post autor: arebuk »

Koledzy mam dylemat, byłem już zdecydowany na Uniroyal Rainexpert, ale wulkanizator poleca mi gorąco Michelin Energy Saver. Co radzicie?? Oponki w rozmiarze 195/65r15 do ZA.

corsar

#86 Post autor: corsar »

Polecam Fulda Carat Progresso - właśnie w takim rozmiarze miałem w omce - rewelacja!

imalas

#87 Post autor: imalas »

arebuk pisze:Koledzy mam dylemat, byłem już zdecydowany na Uniroyal Rainexpert, ale wulkanizator poleca mi gorąco Michelin Energy Saver. Co radzicie?? Oponki w rozmiarze 195/65r15 do ZA.

3X NIE
1.Są za miękkie na nasze drogi, a na autostrady ok.
2.W koleinach myszkowanie
3.W zakrętach niestabilne

:lol: ktoś póbuje :jeb: Cię!

Anony Mous

#88 Post autor: Anony Mous »

imalas pisze:
3X NIE
1.Są za miękkie na nasze drogi, a na autostrady ok.
2.W koleinach myszkowanie
3.W zakrętach niestabilne

:lol: ktoś póbuje :jeb: Cię!
ale głupoty gadasz, jedne z najlepszych opon na rynku. Najlepsza trójka to Pirelli p6 lub 7, Energy Saver i Conti II

W fabii jeżdze na pirelli p6 a w zafirrze na Energy Saver. Według mnie pirelli jest lepsze na deszczu ...ale mimo wszystko Saver to znakomita guma....wysoko oceniana w wielu testach. W zakretach niestabilne? dobre....ja uważam, że znakomite...zafira chodzi jak po szynach.

Tak jakbyś kogoś zapytał czy kupić Opla a on ci powie 3 razy nie, bo on jeździ tylko Audi

Opony można podzielić na 4 grupy pod wzgledem jakości
1. np Michelin, Pirelli, Yokohama, Bridgestone. Te firmy uczestniczą w projektach gum, doświadczają najnowsze technologie, Stosują potrójne zbrojenie.

2. np Fulda, Uniroyal, Firestone

3. np Dębica, Barum - Dębica np stosuje tylko jedną warstwe zbrojenia. Stąd m.in niższa cena.

4. Chińszczyzna
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, 13:57 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#89 Post autor: arebuk »

imalas pisze:
arebuk pisze:Koledzy mam dylemat, byłem już zdecydowany na Uniroyal Rainexpert, ale wulkanizator poleca mi gorąco Michelin Energy Saver. Co radzicie?? Oponki w rozmiarze 195/65r15 do ZA.

3X NIE
1.Są za miękkie na nasze drogi, a na autostrady ok.
2.W koleinach myszkowanie
3.W zakrętach niestabilne

:lol: ktoś póbuje :jeb: Cię!

te 3xNIE to o ktorych oponach ??

Anony Mous

#90 Post autor: Anony Mous »

rozumiem, że imalas pisał o energy saver,
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, 17:18 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”