[A/B] Spryskiwacze mgłowe od Opla Insigni.

To jest miejsce do prezentowania własnych modyfikacji w Zafirach - co ulepszyliśmy, usprawniliśmy i chcemy podzielić się tym z innymi.
Wiadomość
Autor
Dragon78

#181 Post autor: Dragon78 »

Dzisiaj zakupiłem w ASO spryskiwacze od Insigny, za około 17 zyla komplet.
Mam Zośkę A i udało mi się je wymienić ściągając tylko uszczelkę spod klapy i część podszybia i miałem wszystko na wierchu :)
Nie obyło się bez małych kombinerek i małego młotka (delikatnie tak aby nie popękał plastik na mrozie) bo samymi palcyma nie ma możliwości wypchnąć starych sprysków.
Trochę się również naszarpałem (nawet bardzo) z wyciągnięciem wężyków ze starych sprysków.
Zamontowałem nowe i weszły zgodnie z waszymi instrukcjami całkiem ciasno (choć lżej od starych) i na końcu usłyszałem pożądany klik.
Niestety gdy uruchomiłem spryskiwacz, to mgiełkę robi zajebistą tylko że pryska mi to pod wycieraczki zamiast na szybę.
Próbowałem wyregulować je małym śrubokrętem płaskim wtykając w tą płaską dyszę ale ani drgnie.
Nie wiem może za zimno, a za bardzo się szarpać nie chciałem bo dysza jest plastikowa w odróżnieniu od starego rozwiązania. nie chciałem zniekształcić dyszy.

Może ma ktoś jakąś pomoc wizualną, jak można wyregulować te nowe spryskiwacze, czy może poczekać na ciepłe dni i lepiej pójdzie ? proszę szanowne koleżeństwo o pomoc :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#182 Post autor: MieHor »

Dragon78, w pierwszym poście masz pierwszy link do rysunku klucza jakiego należy uzyć do regulacji, natomiast na stronie 11 w drugim poście masz inny przykład jak samemu zrobić i z czego taki przyrząd do regulacji spryskiwaczy

Dragon78

#183 Post autor: Dragon78 »

Tak tak, znalazłem już sobie.
Przepraszam kolegów i koleżanki za me gapiostwo, ale tak się zaaferowałem tymi spryskiwaczami, że....
Już sobie skopiowałem schemat i dałem do wytoczenia :)
Dzięki śliczne za pomoc :)

Jak gościu mi wytoczy takie cacuszko to przekażę kolegom ile mnie to kosztowało to może ktoś też będzie reflektował na takie cóś :)

aleks27

#184 Post autor: aleks27 »

ja sobie takie cudo zrobilem ze starego klucza do szafy i drobnej pomocy tokarki u znajomgo.
czekam juz bardziej na cieplejsze dni bo troszke lepiej je chce wyregulowac ale juz fajnie psikaja :roll:

kubik_CDTi

#185 Post autor: kubik_CDTi »

Jeżeli kogoś by to interesowało to spryskiwacze pasują też do corsy D i pasują lepiej jak do Zafiry B.
Co prawda operacja odrobinę bardziej pracochłonna,bo trzeba odkręcić wycieraczki,no i regulacja konieczna,bo dają za nisko.
Pozdrawiam

AndrzejS

#186 Post autor: AndrzejS »

Jak się spsują te dysze w takie mrozy? nie przymarzają?

kubik_CDTi

#187 Post autor: kubik_CDTi »

Nie zauważyłem problemu.
Dobry płyn i nie ma prawa zamarznąć.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2011, 19:14 przez kubik_CDTi, łącznie zmieniany 1 raz.

norbert_p

#188 Post autor: norbert_p »

U mnie nie ma problemów. Działają zupełnie normalnie. Podejrzewam, że gdyby na podszybiu był jakiś niestopiony i zamarznięty śnieg to mogłyby być jakieś niedomagania.

Dragon78

#189 Post autor: Dragon78 »

U mnie działają wysmienicie, zero problemów (wymagały tylko regulacji po zamontowaniu - Zosia A)

kubutek

#190 Post autor: kubutek »

Kupiłem jakieś 2 tygodnie temu ( ASO Środula Sosnowiec - 18 zł za komplet), ale dopiero dzisiaj znalazłem chwilę, chęci i sprzyjającą aurę na założenie :)

SUPER - bez żadnej regulacji :D

smaru

#191 Post autor: smaru »

też założyłem - śmigają super - bez regulacji... :D

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#192 Post autor: Lorry »

Nie wiem jak u Was ale u mnie bez regulacji przy 80 jakby nie dolatuje, optymalnie pryska przy 110 i więcej :mrgreen:

Przy niższych spidach tez myje, ale najlepiej to dziala na predkosciach ekspresowki wzwyż :lol:

kubik_CDTi

#193 Post autor: kubik_CDTi »

Ja co wiosnę boczne sobie robię ;)

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#194 Post autor: guma75 »

Witam . No jak wszyscy zachwalają te spryskiwacze to ja też podjade do ASO zakupić :lol:
GUMA75

sQcha

#195 Post autor: sQcha »

Ja dziś, w końcu, zamontowałem, rewelacja, polecam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne modyfikacje”