[A] Problemy z air bagami - poduszkami oraz kurtynami

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skrool
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:00
Imię: Sławek
Lokalizacja: ZPY zach-pom
Auto: 1,8 92 KW, aut
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XE
Gender:

#61 Post autor: skrool »

Witam. W wersjach z automatyczną skrzynią jest dosłownie pod dźwignią zmiany biegów. Trzeba raczej wymontować tunel środkowy, zdemontować podstawę dźwigni zmiany biegów i odkręcić 3(trzy)śruby mocujące sensor-sterownik. Robiłem to kilka dni temu.

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#62 Post autor: marwisn »

Zdemontowałem tunel i znalazłem sterownik :D . Żeby go wyjąć będę musiał odkręcić podstawę mocująca drążek zmiany biegów. Trzeba na coś uważać przy tej operacji ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#63 Post autor: MieHor »

marwisn, na pewno musisz odłączyć aku i jeszcze chwilę odczekać

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#64 Post autor: marwisn »

Ok. A sam mechanizm zmiany biegów. Można go rozregulować ruszając całą podstawą?

I jeszcze jedno. Można jeździć bez tej centralki (pomijam alarmy, które powyskakują).

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#65 Post autor: Harry200 »

Jak tylko odkręcisz podstawę od karoserii to nic się nie stanie,a bez sterownika poduszek możesz jeździć tylko ze swiadomościa że poduchy nie działają..

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#66 Post autor: marwisn »

Demontaż sterownika okazał się zbędny.

W firmie INFO@CAR w Luboniu (pod Poznaniem) w 15 minut wgrali mi soft w którym nieszczęsny czujnik nacisku nie występuje :lol: .

Jedyny minus to koszt - 150 pln. Mało nie jest, ale nowa mata kosztuje 1200 pln.

dariusz.siuchta

#67 Post autor: dariusz.siuchta »

Witam

Mam u siebie ten sam problem co w pierwszym poście, czyli po przekręceniu na zapłonkontrolki jak zwykle sie zapalają potem gasną a po chwili zapala sie poduszka i pali sie na stale. Wymieniałem tylko radio samochodowe i odpinałem ten piszczyk w drzwiach kierowcy, kontrolka poduszek zaświeciła się w sobote po południu w trasie jak żona jechała do Wawki. Piszczyk podłączyłem z powrotem, odpinałem akumulator problem nie zniknął, OP-COM nie pokazuje żadnych błędów z tym związanych poza moja upierdliwa sonda lambda, co robić ????

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#68 Post autor: marwisn »

Op-com nie pokazuje ma żadnego błędu w module airbag, a kontrolka jaśków się pali :shock: . Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Spróbuj za pomocą modułu "test elementów wykonawczych" ręcznie zapalić kontrolkę poduch, a potem ja wygasić.

Jaki jest status tej kontrolki w "blokach pomiarowych"?

dariusz.siuchta

#69 Post autor: dariusz.siuchta »

marwisn pisze:Op-com nie pokazuje ma żadnego błędu w module airbag, a kontrolka jaśków się pali :shock: . Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Spróbuj za pomocą modułu "test elementów wykonawczych" ręcznie zapalić kontrolkę poduch, a potem ja wygasić.

Jaki jest status tej kontrolki w "blokach pomiarowych"?
Do modułu AIRBAG niestety nie mogę sie podłączyć od samego poczatku jak mam OP-COM'a (Błąd CRC) spróbuję puścic ten test jak piszesz

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#70 Post autor: Harry200 »

Błędu poduszek nie zobaczysz w innym miejscu,tylko łącząc się z modułem AirBag,tak samo odpięciem aku nic nie zdziałasz,najczęściej taki błąd występuje jak złapią chwilowy niekontakt napinacze pasów..Spróbuj podłączyć się z innym OP COMem..

dariusz.siuchta

#71 Post autor: dariusz.siuchta »

H,Łajszczak pisze:Błędu poduszek nie zobaczysz w innym miejscu,tylko łącząc się z modułem AirBag,tak samo odpięciem aku nic nie zdziałasz,najczęściej taki błąd występuje jak złapią chwilowy niekontakt napinacze pasów..Spróbuj podłączyć się z innym OP COMem..
A czy ten piszczyk który odpinałem ma związek z poduszkami ? bo bardzo mozliwe że przewody od niego się przycięły i może niekontaktować idealnie, co prawda piszczyk sie załącza po otwarciu drzwi

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#72 Post autor: Harry200 »

Nie,piszczyk nie ma nic wspólnego z poduszkami,nie masz kogoś w pobliżu z OP-Com żeby sprawdzić błędy na innym feisie..

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#73 Post autor: marwisn »

To na pewno jakaś pierdołka (chwilowa przerwa, jak piszą koledzy). Problem w tym, że nie możesz dostać się do modułu airbag, żeby skasować błąd.

Spróbuj na odpalonym aucie, lub tylko na zapalonych kontrolkach (ostatnia pozycja kluczyka przed zapłonem). Też tak miałem kilka razy, ze fejsik miał problem z łączeniem.

BTW. Błąd CRC to jest błąd sumy kontrolnej - tzn, że plik jest uszkodzony. Spróbuj innej wersji op-coma.

dariusz.siuchta

#74 Post autor: dariusz.siuchta »

Próbowałem dzisiaj na dwóch różnych oprogramowaniach i dalej to samo, nie mogę się połączyć z AIRBAG błąd CRC, próbowałem na CHINA-CLONE i na jakimś standardowym co wszyscy go mają. Wogóle to komunikacja po pinie 12 zazwyczaj kończy się niepowodzeniem. A tym czasem sprawdzałem kostki przy fotelach kierowcy, i przy kierownicy, niewiem gdzie jest kostka od poduszki pasażera nad schowkiem jeszcze tam bym sprawdził, czy rozbiertając panel z pokrętłami nawiewu i przycisków klimatyzacji mogłem tam coś rozłączyć od poduchy :?:

BTW
spróbuj za pomocą modułu "test elementów wykonawczych" ręcznie zapalić kontrolkę poduch, a potem ja wygasić.
Niezauważyłem na liście czegoś co może dotyczyć takiej kontrolki

Z tego co przed chwilą przeczytałem to widzę że dużo osób ma problem z połączeniem się fejsem do tych samych modułów co ja, chodzi głównie o komunikację po 12 pinie :(

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#75 Post autor: Dziadek13 »

No ja też miałem problem ale to z winy lutowania przewodu po poprawieniu lutu problem znikł i programem ABCom_PL bez problemu połączyłem sie z pin 12.A fejs mam do vw z przełącznikiem pinów który sam dorobiłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”