[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#301 Post autor: Anony Mous »

DaRek7 pisze:Czytam wszystkie wpisy i śledzę ten temat od dawna i nie mogę powstrzymac się od komentarza...
Kiedy czytają te posty(a z pewnością czytają) ludzie z centrali GM to albo pokładają się ze śmiechu albo rozpiera ich duma że stworzyli super samochód który jako jeden z niewielu w całej historii motoryzacji mieści się, jeśli chodzi o zużycie paliwa, w danych fabrycznych, ba, nawet zużywa zdecydowanie mniej tego paliwa. Myślę nawet, że wstrzymają prace nad nowymi modelami z napędem hybrydowym lub elektrycznym bo przecież nasze Zośki bez tych cudów techniki prawie nic nie palą. Inne koncerny wymyślają przeróżne systemy żeby obniżyc zużycie, na postoju wyłączają silniki(START&STOP) ale w Zośkach to niepotrzebne, przecież trzy setki ON to żadne zużycie i nawet środowiska nie jest w stanie podtruc a w trasie z kompletem pasażerów poniżej pięciu litrów, przecież to tylko trochę ponad półtorej tony jest, więcej nie potrzebuje i żadna hybryda się takim wynikiem nie może pochwalic... A w mieście, no cóż, mamy przecież tak dobrze rozwiniętą infrastrukurę drogową, żadnych korków, zielona fala itd, że też z powodzeniem schodzimy conajmniej o litr poniżej danych fabrycznych, które zazwyczaj są o ok. litr zaniżone... Naprawde rewelacyjne wyniki... Zadaję sobie tylko pytanie po co oszukujemy samych siebie i nie tylko, po co ktoś kto to przeczyta i zdecyduje się na zkup Zośki, ma byc potem niemiło zaskoczony, przecież nie o to nam tutaj chodzi....
stąd pisałem już nie raz...że ponad 90% użytkownikom auta palą około 6 w trasie i do 9 w mieście (co daje średnią ok 7.5) ....natomiast jest grupa ludzi, którym tak jak napisałeś pali 5 w trasie z kompletem pasażerów i 6 w mieście z dpf'em i do tego w zimie.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#302 Post autor: MieHor »

A ja powiem tak - kto wierzy w to, że jego fura pali mniej niż podaje producent, ten rzadko kiedy dojeżdża do stacji benzynowej (chyba lepiej paliwowej) o własnych siłach

Szymon78

#303 Post autor: Szymon78 »

Zdenek2007 pisze:Hmm. Szymon78 oglądając ten film można stwierdzić że na pełnym baku robisz ok. 645km. wynika to z liczb na liczniku- 145km. i pozostałego zasięgu- 501km. No cóż, nie jest to imponujący wynik, no chyba że nie tankujesz pod korek. A co do chwilowego spalania może wpływ na to spalanie ma fakt że masz zośkę z automatem?
rzadko kiedy tankuje pod korek..t o prawda.
nie sugeruj sie przebiegiem dziennym bo go nigdy nie kasuję -poza tym tam jest 1451,2.

Ilosc przejechanych km zalezy od tego gdzie i kiedy jeżdze. Kilka dni wczesniej miałem zasięg 596km (zdjecie z tego samego tematu troche wcześniej) ale poleciałem ok 25km na miasto i nie załowałem gazu - przebieg spadł drastycznie do 501km -to normalne w Zoskach - tak przelicza komp. (pewnie mi grugo ponad 10l/100 na miescie wtedy palił)

Mozliwe ze lepsze wyniki spalania chwilowego dają auta w automacie z uwagi na fakt rozsprzęglania całkowicie skrzyni (w manulanu skrzynia kręci cały czas =opory ruchu).

generalnie nie uwazam ze zosia pali mało (miałem oszczędniejsze auta) ale w końcu ponad 1,6t+automat musi swoje spalic.
generlanie Zosie kupiłem bo bardzo podoba mi sie to auto +automat jako pierwsze auto w życiu z taką skrzynią i nie patrzyłem na zuzycie paliwa (od oszczędzania mam 2-gie auto w LPG) Zosia słuzy mi do rodzinnych wyjazdów w dalekie trasy gdzie liczy sie komfort. Jakby paliła mi średnio 10-11l to tez bym ją tak samo kochał :mrgreen:

ronin

#304 Post autor: ronin »

Już wcześniej pisałem i powtórzę: są Zośki które produkują paliwo i musimy się z tym pogodzić - GM również :mrgreen:

Szymon78

#305 Post autor: Szymon78 »

he he .. dobre :piwo:

szymek

#306 Post autor: szymek »

witam
przed kupnem zośki miałem okazje przejechać się zośką 150 km,fakt było jeszcze ciepło i w niej średnie spalanie było ok 7,5l.
jak zacząłem jeździć moją 120km to była już zima i cały czas po mieście i średnie spalanie dochodziło do 9,7litra teraz spadło do 7,8litra także myśle że jak zostanie na 7,5 litra to przy takich wymiarach nie jest źle.koledze pożyczyłem auto i jemu na trasie spaliła 6,5.

Przemcio

#307 Post autor: Przemcio »

Nie prościej zastosować szablon który wcześniej zaproponowałem. Wtedy unikniemy własnych projekcji :lol: i opowieści dziwnej treści ;)
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 13:58 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

kubik_CDTi

#308 Post autor: kubik_CDTi »

Albo wrzucać zdjęcia bc1 i bc2 wtedy widzimy wszystkie składowe ew. tłumaczące niskie spalanie.
Ogólnie rzecz biorąc da radę zrobić w trasie 6,3l-mając średnią 90km/h(wraz ze zwalnianiem w miejscowościach)ale trasa musi być czysta i trzeba umiejętnie operować gazem i wyprzedzać(co po chiptuningu jest o wiele łatwiejsze,bo okazyjnie się dokręca do 3,5tys.rpm).

Anony Mous

#309 Post autor: Anony Mous »

W ubiegłym tygodniu byłem u zachodnich sąsiadów z przyczepka do motocykla i po przejechaniu 2,5 tys km udało mi się wykręcić średnią 6,6L.Chyba sobie wydrukuję ten wynik oprawię w ramkę i powieszę nad łóżkiem...bo nigdy więcej tak niskiej średniej u nas nie wykręcę hehe.

grze123

#310 Post autor: grze123 »

Założyłem letnie opony i aluminiowe felgi. Zauważyłem że auto pali około 0,5 l mniej to normalne??? :shock:

Anony Mous

#311 Post autor: Anony Mous »

grze123 pisze:Założyłem letnie opony i aluminiowe felgi. Zauważyłem że auto pali około 0,5 l mniej to normalne??? :shock:
to normalne, że auto pali mniej na letnich...

grze123

#312 Post autor: grze123 »

Myślę, że bardziej wpływ mają felgi, bo są lżejsze :)

kubik_CDTi

#313 Post autor: kubik_CDTi »

Z reguły ludzie zakładają na zimę stalówki,a na lato aluminiowe,które są po prostu cięższe od stalówek,więc nie widzę związku.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#314 Post autor: Zdenek2007 »

Prosta sprawa! Opony letnie mają mniejsze opory toczenia od zimowych.

Szymon78

#315 Post autor: Szymon78 »

Zdenek2007 pisze:Opony letnie mają mniejsze opory toczenia od zimowych.
nie zawsze.. ja na zime mam 205 a na lato 225 i róznicy w spalaniu nie widze...

duzo do spalania ma tez marka opony (jakiś chinol a markowa np)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”