Dziwny dzwięk z okolicy paska napędu akcesoriów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
krzysiek82

Dziwny dzwięk z okolicy paska napędu akcesoriów

#1 Post autor: krzysiek82 »

witajcie
zauważyłem to po montażu lpg ale wcześniej pewnie też tak było. Jakoś nienaturalnie słychać coś szumi dosyć głośno. Paski nowe, rozrząd też. Czy to normalne?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 09:19 przez krzysiek82, łącznie zmieniany 1 raz.

DaRek7

#2 Post autor: DaRek7 »

krzysiek82 pisze:Czy to normalne?
Chyba nie, może rolka napinacza , alternator...

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

Dziwny dźwięk z prawej strony może być spowodowany początkiem uszkodzenia łożysk pompy wspomagania ewentualnie alternatora...Jak na postoju kręcisz kierownicą to ten dźwięk nie przybiera na sile.. :?:

krzysiek82

#4 Post autor: krzysiek82 »

H,Łajszczak pisze:Dziwny dźwięk z prawej strony może być spowodowany początkiem uszkodzenia łożysk pompy wspomagania ewentualnie alternatora...Jak na postoju kręcisz kierownicą to ten dźwięk nie przybiera na sile.. :?:
Będę musiał sprawdzić, bo nie miałem okazji jeszcze kręcić kierownicą i jednocześnie nasłuchiwać. Pasek nie może być przecież zbyt mocno naciągnięty bo jest napinacz.

DaRek7

#5 Post autor: DaRek7 »

krzysiek82 pisze:Pasek nie może być przecież zbyt mocno naciągnięty bo jest napinacz.

No dokładnie ale łożysko rolki napinacza może halasowac!

vojti

#6 Post autor: vojti »

krzysiek82 pisze: Paski nowe, rozrząd też.

Ja zawsze przy wymianie rozrządu wymieniam pompę wodną i napinacz. Tak mi kiedyś doradził mechanik. Wymieniasz również?

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#7 Post autor: radziko »

Może być zużyte łożysko rolki napinacza paska od alternatora. U mnie też szumi ta rolka. Chciałem wymienić samą rolkę ale niestety jest zużyte również ramię napinacza. Już zakupiłem cały napinacz z rolką i w poniedziałek jadę wymieniać. Koszt napinacza to 165 zł.

krzysiek82

#8 Post autor: krzysiek82 »

vojti pisze: Ja zawsze przy wymianie rozrządu wymieniam pompę wodną i napinacz. Tak mi kiedyś doradził mechanik. Wymieniasz również?
oczywiście, rolki, napinacz i pompa wody nowa. Napinacz naciągnąłem tak podczas obracania wałem nie luzował się za bardzo. Czyli jest optymalnie.

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 23:24 ]
radziko pisze:Może być zużyte łożysko rolki napinacza paska od alternatora.
Zdejmę pasek i zobaczy czy nadal będzie słychać ten dzwięk, jeśli nie to wymienię ten cały napinacz. Ciekawe ile kosztuje do wersji 1.8 Z18XE?

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: radziko »

Dziś wymieniłem napinacz, całe zajście trwało około 10 -15 minut i teraz błoga cisza :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

krzysiek82 czy ten dźwięk słyszysz w kabinie czy jak otworzysz maskę,spróbuj wyłączyć i włączyć klimę,często łożysko klimy daje też takie dziwne dźwięki..

Paweł_Morąg

#11 Post autor: Paweł_Morąg »

Zasugerowany przez kolegę radziko wymieniłem napinacz i pasek pracuje zupełnie inaczej. Wcześniej czasami wręcz klekotał nie do zniesienia. Do mojego silnika X18XE1 znalazłem na allegro (ciężko) napinacz firmy Ruville, ale za ponad 200 zł :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”