ZA - 1,6 Vauxhall

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
calus18

#1 Post autor: calus18 »

witam panowie ja też stalem sie szczęśliwym posiadaczem vauxhalla zafiry 1.6 16v benzynka mam pytanie a raczej kilka mam 79000 mil (jakies 126400 km) i mam pytanko powinienem wymienic rozrzad musze wymieniac caly czy moge tylko pasek i jeszcze jedno pytanko a jak z olejem w skrzyni???? dzieki za porady

David

#2 Post autor: David »

Wymieniaj komplet z pompą, oraz z rolkami, mniej potem nie przyjemności bo jak nie ruszysz pompy a CI się rozsypie przy 150kkm to musisz zdejmować rozrząd do wymiany wtedy znowu wypadało by zmienić wszystko. To tylko moja opinia a Ty zrobisz jak będziesz uważał
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 11:28 przez David, łącznie zmieniany 1 raz.

DAREK 78

#3 Post autor: DAREK 78 »

tez bym proponował wymianę całego razem z pompą, to jest 100zl więcej będziesz mial spokój, a olej w skrzyni jak nie wycieka to powinien być
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 19:45 przez DAREK 78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#4 Post autor: sm »

Ja też obstawiam za wymianą kompletnego rozrządu wraz z pompą . Piszą ,że można wymienić pompę co drugą wymianę paska, ale ja i tak proponuję koledze wymieniać zawsze komplet ponieważ zaoszczędzisz stówkę na pompce a później wydasz kilka ładnych stówek na kapitalny remont silnika. Co do oleju w skrzyni , to właśnie też poszukuję wskazówek czy wymieniać olej i jak tak to przy jakim przebiegu i jaką marką zastąpić zużyty olej.

Pzdr
sm

Matys27

#5 Post autor: Matys27 »

Jeżeli chodzi o rozrząd to wymieniaj komplet, nie baw się w wymianę samego paska, czy poszczególnych rolek bo to za poważny temat żeby wymieniać poszczególne elementy. Ja w poniedziałek wstawiam autko na wymianę kompletnego rozrządu + pompa. Pasek ContiTech, rolki INA, pompa wody Hepu. Koszt około 430 zł + 150 za wymianę prawie 600 zł ale święty spokój na paredziesiąt tysięcy kilometrów.

Anony Mous

#6 Post autor: Anony Mous »

Panowie nie zapominajcie dodać że wymiana paska (tj. kpl) w Oplach to max co 60 tyś., bo potem można z podziwu nie wyjść

DAREK 78

#7 Post autor: DAREK 78 »

czyli 70tys to juz za duzo

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

DAREK 78 to już kwestia gustu. Ale większość prasy fachowej podaje taki przebieg (60tyś). Więc jak wymieniać to dla samego lepszego samopoczucia.

DAREK 78

#9 Post autor: DAREK 78 »

jest to mozliwe ze mozna zrobic 150tys na pasku :?:

David

#10 Post autor: David »

DAREK 78 pisze:jest to mozliwe ze mozna zrobic 150tys na pasku :?:
kolega ostatnio kupił Focusa 1,8 Tdci i podobno sprzedawca twierdził, że wszytko wymieniane, ale pojechał na przegląd po 3 latach i sie okazało, że jednak od nowości NIC nie było ruszane a na szafie 185kkm, udało mu się ale czy innym też by się udało?.....

Anony Mous

#11 Post autor: Anony Mous »

DAREK 78 można nie mówię że nie. Ale jak dla mnie to już ryzyko. Mam fiata punto tam pasek można wymieniać co 120 tyś. ja jednak skróciłem do 90tyś. Nawet mi sam mechanik polecił taki okres wymiany. Cana wymiany paska jest mniejsza niż remont silnika. To już pozostawiam własnej ocenie. Pozdrawiam

DAREK 78

#12 Post autor: DAREK 78 »

dlatego pytam bo znajomy ma pasata mial pasek robiony przy 80tys teraz ma 220tys on wlasnie twierdzi ze mechanicy robiom nas w butelke

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#13 Post autor: Harry200 »

W omedze wymianę paska miałem co 120tys. km ale po wymianie to miejscami było widać początki przecierania linek zbrojenia paska,dlatego od tamtej pory każdą wymianę robiłem co 90tys.km..Naprawiałem silniki po zerwaniu rozrządu i koszt tego zabiegu jest niewspółmiernie większy od wymiany paska,napinacza i pompy....

calus18

#14 Post autor: calus18 »

sorki panowie ale długi czas mnie nie było tutaj :) dzieki za podpowiedz co do rozrzadu :) i dla kazdego duze :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”