Zafira a Rowery

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
kylu
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: opel zafira b 1.9 cdti enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#16 Post autor: kylu »

HIGH BIKE EXTRA nie głupi ten bagażnik, ale czy można przewozic na nim rowery damskie gdzie mają ramę pod kontem tz damka,bo z tego co widzę wszystkie na zdieciach maja prostą rame

Lemina

#17 Post autor: Lemina »

Mam Zafirę Elegance z 2001 r. Chciałabym czasem przewieźć rower swój (rama 52') oraz dwa dziecięce na jakąś wycieczkę. Dziecięce rowery to póki co nie problem, ponieważ mieszczą się w bagażniku. Natomiast trzy rowery - prawdę mówiąc nie mam ochoty na odkręcanie kół w swoim, potem przykręcanie i tak za każdym razem. Szukam więc jakiegoś bagażnika na drzwi tylne (aby nie musieć zdejmować z dachu roweru jak będę wjeżdżała do garażu). Wiem, wygodna jestem :mrgreen: Więc... Nie mam haka. Wynalazłam na stronie Thule, że pasowałby mi ClipOn 9104. Niestety nie mam go jak przymierzyć w sklepie gdzieś w mojej okolicy, a mogę go zamówić przez internet. Może ktoś ma taki bagażnik i może mi odpowiedzieć na moje pytania:
- jak się trzyma ten bagażnik na aucie?
- czy rower (duży) rzeczywiście nie zasłania świateł ani tablicy?
- jak się sprawdza na ðłuższych trasach?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2011, 22:20 przez Lemina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: MieHor »

Lemina, może podaj na forum link do tego uchwytu na rowery, będzie łatwiej coś wymyśleć i ewentualnie pomóc (skądinąd interesujący nick)

Lemina

#19 Post autor: Lemina »

Obrazek

Niestety nie znalazłam żadnego zdjęcia jak to na Zafirze wygląda...

piowit

#20 Post autor: piowit »

Ja pożyczałem podobny bagażnik (trzymał się na pasach z zaciskami [jak w tirach] i gumach). Jak zamontowałem 3 rowery to już tablicy nie było za bardzo widać, ale śmigałem po 200km i nigdy nie miałem problemów. Rowery się trzymały raczej stabilnie, chociaż jak wisiały trzy to już na dziurach zwalniałem, bo bujało nimi mocno (ale mój był chyba firmy Decathlon więc chyba jakość gorsza). Świateł mi nie zasłaniały te rowery z tego co pamiętam.

Lemina

#21 Post autor: Lemina »

Hmm... A dokładnie z tego modelu, co wspomniałam w temacie ktoś korzystał? Boję się, że jak powieszę, to zasłonię światła, a nie chcę ryzykować mandatu - nie są one tutaj zbyt niskie... :)

Ewentualnie myślę o zainstalowaniu haka, ale mam wątpliwości:
1. auto ma 10 lat
2. auto ma 10 lat
3. auto ma 10 lat :)
4. Nie wiadomo kiedy będziemy musieli auto zmienić...

Weź tu człeku i bądź mądry ;-)

metax

#22 Post autor: metax »

U mnie wygląda to tak - prosze nie komentować jakości zdjęć - tak na szybko.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/H ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/m ... directlink

Coś tam widać...

Doświadczeń z jazdy nie mam - zbyt mało kilometrów ale jak na razie jest ok.

rebel

#23 Post autor: rebel »

Czytałem dość dobre opinie o tym bagażniku. Sam się zastanawiam, chociaż mam belki na dach - to jednak opór będzie większy, no i trudniej wsadzić bo Zosia wysoka.
piowit pisze:Ja pożyczałem podobny bagażnik (trzymał się na pasach z zaciskami [jak w tirach] i gumach)
To tańsza wersja tego o który pyta Lemina, czarna, cieńsze rurki no i te paski - tu już mniej pochlebne opinie, goście z jakiegoś forum rowerowego polecają bardziej ten model o którym tu mowa.

Ze zdjęć kolegi metax to widać że światła widać raczej przez szprychy kół rowerów. Tablica też trochę przysłonięta - ale nie wyobrażam sobie inaczej, bo niby jak wysoko musiały by być żeby nie zasłaniały?
A jak jest z otwieraniem klapy z tyłu? Trzeba zdjąć bagażnik czy otwiera się z założonym?

Lemina

#24 Post autor: Lemina »

Metax: wygląda to gorzej niż się spodziewałam... Jeśli tak to rzeczywiście wygląda, to ten bagażnik odpada. :( I jak ja przewiozę swojego dwukołowego grata plus dwa małe graciory?

Dziękuję za zdjęcia...

metax

#25 Post autor: metax »

Faktycznie nie jest wesoło. To i owo jest przysłonięte, ale i owszem, jest wersja o mocowaniu
duzo wyższym - 9106. Tyle, że wtedy niemal 90% rowerków wystaje ponad dach... Taniej wyjdzie
montaż na stojaka na relingach.

Klapa sie otwiera bezproblemowo. Można mieć obawy jedynie co do trwałości zawiasów przy max. obciążeniu bagażnika.

Mała uwaga. Czytając w necie o użytkowaniu, nie spotkałem się z informacjami co do mandatów za przysłonięte info na blachach. Koledzy raczej zobaczą z opóźnieniem nasz zad...
Można jedynie sie troszczyć o właściwą interpretacje wskazań światełek. Ale tu z ratunkiem może przyjść akcesorium montowane na tył - tablica na blachę wraz ze światełkami - 976.

Lemina

#26 Post autor: Lemina »

metax pisze: Można jedynie sie troszczyć o właściwą interpretacje wskazań światełek. Ale tu z ratunkiem może przyjść akcesorium montowane na tył - tablica na blachę wraz ze światełkami - 976.
Ale ta tablica odpada. Cytując gdzieś znaleziony opis:
Dodatek do bagażników Thule HangOn, Xpress, ClipOn i FreeWay. Taśmy montażowe w komplecie. Złącze elektryczne z standardowymi 7 bolcami do podłączenia z gniazdem zamontowanym wraz z hakiem holowniczym. W przypadku braku odpowiedniego złącza (gniazda) w samochodzie, zajdzie konieczność jego zamontowania i podłączania do instalacji elektrycznej pojazdu. Zastępuje poprzedni model Thule 975
(pogrubienie moje)
Ja NIE mam haka ani wyciągniętej wiązki. Jakbym miała hak, to bym sobie kupiła bagażnik montowany na hak i bym nie kombinowała z takim zaczepianym na drzwi auta... :)

tomekkrzyzak

#27 Post autor: tomekkrzyzak »

I tu właśnie Lemina poruszyła temat, który zaczyna mnie bardzo interesować.
Kupiłem już hak holowniczy, niedługo go zamontuję, ale pojawia się tu sedno sprawy: jaki jest dobry i niedrogi bagażnik rowerowy, platforma - montowane na hak - na 3 rowery? Jakie są Wasze opinie, co polecacie, a co nie? Jak sie to przedstawia cenowo?

tomekkrzyzak

#28 Post autor: tomekkrzyzak »

Witaj.
Dzięki za linka z propozycja, ale jak pisałem interesuje mnie bagażnik lub platforma na 3 rowery, bo o 4 małym wchodzącym do bagaznika, to juz nie pisałem, a Twoja propozycja mówi o miejscówce na 2 rowery. Więc dzięki bardzo za szybką propozycje i sorki, ale niestety nie skorzystam.
Pozdrawiam

dneo

#29 Post autor: dneo »

Hej,
Właśnie przymierzam się do zakupu czegoś dzięki czemu będę mógł zabrać ze sobą rowery (chodzi o 2 'dorosłe' i jeden dziecka).
Macie może jakieś doświadczenia z przewozem rowerów w (na) Zafci?
Ja mam ZB i hak więc myślę o zakupie czegoś na hak.
np: Thule EuroWay G2 921/923

tico0

#30 Post autor: tico0 »

Ja woziłem na dachu 3 sztuki ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”