zwiększające obroty silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
grześ20

zwiększające obroty silnika

#1 Post autor: grześ20 »

witam mianowicie silnik wskakuje na szybsze obroty zaraz po zapaleniu ,czyli ponad 1 tyś ,muszę go na hamulcu przydławić aby zmniejszyć na mniejszę obroty ,jak zgaszę i ponownie zapalę to znowu szaleje na wysokich obrotach ,wyczytałem na forum że jest jakiś tryb zimowy,czy ktoś miał takie zjawisko ?bardzo będę wdzięczny za odpowiedz ,bo mi ręce opadają ,nie mogę tego zwalczyć .

LoKi

#2 Post autor: LoKi »

masz tak cały czas ?? nawet po przejechaniu kilku kilometrów ??

Ja gdy zapalam samochodzik włącza się automatyczne ssanie które podnosi obroty tak do 1200-1300 obr. po nie wiem 5-10 min wyłącza się i obroty stają na 1000. :)

boogoo

#3 Post autor: boogoo »

Ale ile ponad tysiąc?

grześ20

#4 Post autor: grześ20 »

tak cały czas ,tylko jak pojadę i przydławie go poniżej tyś to wtedy nie ma takich wysokich obr ,ale jak zgaszę i ponownie odpalę to jest tak samo nie ma znaczenia czy zimny czy rozgrzany

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 16:26 ]
tak ponad tyś obr

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Nie słyszałem o trybie zimowym,u siebie jak odpalę na zimnym to przez ok. jednej minuty mam obroty ok 900 a p tym schodzą do 850 i tak zostają..

grześ20

#6 Post autor: grześ20 »

no tak, to co jest grane? czemu się tak dzieje?wymieniłem przepływomierz ,sprawdziłem ukad podciśnienia ,i nadal nic ,

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#7 Post autor: Dziadek13 »

grześ20 pisze:no tak, to co jest grane? czemu się tak dzieje?wymieniłem przepływomierz ,sprawdziłem ukad podciśnienia ,i nadal nic ,
Czyli któryś odpowiedzialny czujnik temperatury jest uszkodzony.ECU otrzymuje info o zimnym silniku i załancza ssanie czyli większe obroty.Lub przepływka otrzymuje za dużo powietrza i steruje ECU że jedziemy szybko i należy dodać paliwa.

grześ20

#8 Post autor: grześ20 »

czujnik temperatury ,ale temperature dobrze wskazuje ,jakiś inny czujnik jeszcze jest ?załacza ssanie ,ale jak zadławię to obroty zejdą na właściwą pozycje i wtedy się wyłączy ssanie?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#9 Post autor: Dziadek13 »

grześ20 pisze:ale jak zadławię to obroty zejdą na właściwą pozycje i wtedy się wyłączy ssanie?
Co znaczy zadławie silnik ?.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

To znaczy że jak włączysz bieg i puszczasz sprzęgło na wciśniętym hamulcu to obroty spadną i do ponownego odpalenia masz wolne obroty.. :?: :?:

Anony Mous

#11 Post autor: Anony Mous »

grześ20 napisz jaśniej bo widzę że nie tylko ja mam problem ze zrozumieniem.

grześ20

#12 Post autor: grześ20 »

tak jak kolega pisał z wciśniętym hamulcem i puszczanie wolno sprzęgła z włączonym biegiem ,obroty się zmniejszą ,a jak ponownie się odpali to na nowo trzeba tak zrobić

boogoo

#13 Post autor: boogoo »

Może i czujnik temperatury,a jeszcze mi przychodzi do głowy czujnik obrotów koła w piaście,czy nie daje mylnego pomiaru i sterownik podnosi mu obroty...
No najlepiej podłączyć go do do oc i czytać te parametry...wtedy napisz co.

grześ20

#14 Post autor: grześ20 »

czujnik w piaście ? jaki to ? czujnik obrotu wału?to ten

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#15 Post autor: MieHor »

Czujnik ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”