Filtr kabinowy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Hredi

Filtr kabinowy

#1 Post autor: Hredi »

Witam!
Jestem właścicielem Zafiry A 2004 2,0DTI
Wyjąłem filtr kabinowy i ma on wymiary: 230x256x30
oraz numer:
GM 93 182 436
Nie mogę dopasować tych wymiarów do wkłądów dostępnych na allegro.
Udało mi się znaleźć stronkę z fotką filtra identycznego jak mój:
http://sklep.dixi-car.pl/wklad-filtra-k ... p-130.html
Zastanawiam się nad zakupem w/w (czekam na odpowiedź o wymiary).
Może ktoś z kolegów poleciłby mi jakiś inny sklep gdzie mogę kupić odpowiedni wkład.
Ten oryginalny chyba nie jest z aktywnym węglem, więc może lepiej zapłacić więcej...
Tylko gdzie kupić z aktywnym węglem o takich wymiarach?
Pozdrawiam

DONALD
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 gru 2009, 18:13
Lokalizacja: Bochnia
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: DONALD »

Proponuje od razu odgrzybić układu bo sama wymiana filtra nic nie daje nawet najlepszego

Hortex

#3 Post autor: Hortex »

w Zafirach występują 2 rodzaje filtrów kabinowych, w zależności czy auto ma klime czy nie i od ograniczeń producenta(Behr Lub Delphi). Ty mesz Behr.
Oto ceny filtów u mnie w sklepie, Mogę wysłac
tani filtr słabej jakości 15zł
coś naprawdę dobrego 25zł(bez węgla) Jeżeli masz małe dzieci załóż z węglem bo zabija bakterie które powowdują u dzieci allergie!
Od razu sobie odgrzyb klime. Producent nakazuje robić to co rok gdyż jeżeli to zaniedbasz potem będzie problem z usunięciem nieprzyjemnego zapachu.
Produkt do odgrzybiania 15zł. Pracując w serwisie VW urzywaliśmy produktu z nano(Polecam) u mnie 35zł( w serwisie 100)
Jak coś pisz, pomogę
gg 2187816

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Hortex pisze:w Zafirach występują 2 rodzaje filtrów kabinowych, w zależności czy auto ma klime czy nie i od ograniczeń producenta(Behr Lub Delphi). Ty mesz Behr.
Oto ceny filtów u mnie w sklepie, Mogę wysłac
tani filtr słabej jakości 15zł
coś naprawdę dobrego 25zł(bez węgla) Jeżeli masz małe dzieci załóż z węglem bo zabija bakterie które powowdują u dzieci allergie!
Od razu sobie odgrzyb klime. Producent nakazuje robić to co rok gdyż jeżeli to zaniedbasz potem będzie problem z usunięciem nieprzyjemnego zapachu.
Produkt do odgrzybiania 15zł. Pracując w serwisie VW urzywaliśmy produktu z nano(Polecam) u mnie 35zł( w serwisie 100)
Jak coś pisz, pomogę
gg 2187816
Będę teraz serwisował klimę w ZB Z19DT 2007 COSMO - co dobrego kupić - zrobiłbyś mi takie zestawienie i wycenił.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

Hortex pisze: coś naprawdę dobrego 25zł(bez węgla) Jeżeli masz małe dzieci załóż z węglem bo zabija bakterie które powowdują u dzieci allergie!
z tym to mocno przesadziłeś. Filtr węglowy oprócz pyłków pochłania jeszcze brzydkie zapachy, i to jest jego podstawowa funkcja. Ja osobiście uważam, że nie mam sensu płacić 2x wiecej. Fitron za 30zł jesto godny polecania. Co nie wsadzimy to i tak zaraz będzie czarne od strony wlotu...natomiast bakterie i grzybki to z drugiej strony...już od strony kabiny.....na parowniku....(jeśłi oczywiście mamy klimę) i tu tylko odgrzybienie pomoże, a nie filtr.

zymek

#6 Post autor: zymek »

Witam
Ja mam ten http://www.wf-sedziszow.pl/katalog_onli ... filtr=1187 bardzo dobry

pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”