czujnik w kolektorze dolotowym !

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tomasz0063

czujnik w kolektorze dolotowym !

#1 Post autor: tomasz0063 »

witam mam pytanie gdzie dokładnie sie znajduje czujnik w kolektorze dolotowym i jak go czyścić podobno jest możliwość ze jest przytkany. nie wiem czy ma to wpływ ale odczuwam mulenie samochodu koledzy na forum piszą ze moze być własnie ten czujnik.

DUKS4

#2 Post autor: DUKS4 »

witam wszystkich! wyczyść cały kolektor ssący ,ja właśnie tak zrobiłem ponieważ zocha mi lekko muliła niby wszystko ok! ale na światłach zostawał z tyłu a teraz po czyszczeniu kolektora tnie jak strzała a i silnik pracuje lżej .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

Czujnik doładowania jest po prawej stronie egr.
Obrazek
Ale oprócz czyszczenia podepnij pod komputer i odczytaj jeśli są błędy,bo przyczyn mulenia jest więcej.Oraz sprawdź stan układu podciśnienia.
Siłownik od turbo sterujacy zaworem Wastegata zaraz po odpaleniu silnika zamyka się (czyli zaciąga dzwignie od turbo) i nie ma prawa drgnąć aż do momentu sygnału z czujnika cisnienia w kolektorze ssacym o zbyt dużym ciśnieniu doładowania (wtedy popuszcza dzwignie wychamowywując turbo).Zawór EGR po zapaleniu silnika otrzymuje podciśnienie w zależności od stanu pompy podciśnienia np 0.7 bara po dodaniu gazu spada do 0.1 bara czyli otwiera doładowanie turbo.
Czujnik przy kolektorze należy przeczyścic - jak jest zapchany to nie włącza się turbo - 2000 obroty.
No i może też być przytkany filtr powietrza i przepływka głupieje lub sama ona jest walnięta stąd należy pod komputer sie podpiąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”