Zafira 2,2 benzyna

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
orroz
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2011, 22:55
Lokalizacja: Okolice Klucz
Model:

Zafira 2,2 benzyna

#1 Post autor: orroz »

Witam.
Wie ktoś coś z Panów na temat silników 2.2 benzynowych.
Spalanie, trwałość, jak z gazem ?
Pozdrawiam

emjot

#2 Post autor: emjot »

Trwałość? Się okaże. Póki co od półtora roku z silnika strony żadnych objawów i problemów. Trochę oleju bierze, między wymianami ok. 0.7 dolałem, ale to Ecotec. U mnie trochę postukuje któraś szklanka po odpaleniu, po ok. minucie ustępuje.

Spalanie - powyżej przeciętnej. U mnie w Warszawie na PB spalił 13l (z tym że mam automat, tutaj wg. danych fabrycznych w mieście pali 13.3l), a LPG pali 14-15l. Za to w trasie spalanie na poziomie 1.8 - 9-10l LPG.

GAZ - silnik bywa żarłoczny przy dużych obciążeniach, typowa sekwencja "od pana Zdzisia" na najtańszych podzespołach za 2100 nie pociągnie. Przy dobrych podzespołach i montażu póki co nie ma problemu. Polecam Landi Renzo.

Uważaj na rocznik i numer silnika - do pewnego numeru była wada w smarowaniu rozrządu (łańcuch pękał), nie wszystkie egzemplarze wzięły udział w akcji serwisowej. Generalnie roczniki >2001 są bezpieczne.

Silnik ma fajny, duży moment od ok. 3000rpm, przy wysokich obrotach (ok. 5500-6000) już nie za bardzo ciągnie - typowy wolnoobrotowiec. Przy 100kmh nie słyszę w ogóle silnika, tylko powietrze i opony. Pod względem wyciszenia różnica wobec 1.8 kolosalna. Przy wyprzedzaniu nigdy nie ma problemu, nawet przy 6 dorosłych osobach i bagażu na tydzień mocy wystarcza.

orroz
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2011, 22:55
Lokalizacja: Okolice Klucz
Model:

#3 Post autor: orroz »

Dzięki za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”