Czyszczenie intercoolera !!

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Czyszczenie intercoolera !!

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam
Koledzy czy jest konieczność czyszczenia intercoolera? Jaki środek można do tego użyć?
Pozdrawiam

norbert_p

#2 Post autor: norbert_p »

Jeśli chodzi o środek do czyszczenia to najlepiej użyć jakiegoś do usuwania sadzy (np tego do czyszczenia kominków). Działa na zasadzia piany i nawet jak się nie dojdzie do wszystkich miejsc to na pewno bardzo dużo sadzy lub mazi wypłynie. Potem to gruntowne płukanie i montaż. Tylko jak go najpierw zdemontować :?:

kubik_CDTi

#3 Post autor: kubik_CDTi »

Ciepła woda ,dobry detergent.

darkp1

#4 Post autor: darkp1 »

norbert_p, w ZA żeby zdemontować intercooler trzeba zdjąć zderzak ;) Ale z tym nie ma dużo zabawy.

norbert_p

#5 Post autor: norbert_p »

darkp1 pisze:norbert_p, w ZA żeby zdemontować intercooler trzeba zdjąć zderzak ;) Ale z tym nie ma dużo zabawy.
Ok, a jak jest w ZB? Jak się do niego dobrać?

darkp1

#6 Post autor: darkp1 »

norbert_p, myślę że będzie podobnie. Jak odczepisz rury od IC, odkręcisz go to zobacz czy możesz go wyjąć, jakoś przekręcając, kombinując. Jak nie to trzeba zdjąć zderzak. Z tego co wiem w ZB z ponownym spasowaniem zderzaka jest trochę zabawy ;)

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

darkp1 pisze: ZA żeby zdemontować intercooler trzeba zdjąć zderzak
a po co zdejmować zderzak jak intercooler jest na wierzchu??? chyba że tak ma ukryte śruby że nie da się go odręcić bez zdejmowania zderzaka.

olo018

#8 Post autor: olo018 »

Słyszałem że dobrze jest wypłukać go benzyną ekstrakcyjną ,i potem dobrze wypłukać w wodzie.

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

No a ja słyszałem że w benzynie nie bardzo dlatego napisałem post bo chciałem wyczyścić i mam dylemat czym to zrobić.

darkp1

#10 Post autor: darkp1 »

DANET, dwie śruby na górze może i odkręcisz bez zdejmowania zderzaka, ale jedna jest na dole, przykręcana do chłodnicy, bynajmniej u mnie..

olo018

#11 Post autor: olo018 »

Jeśli dokładnie wypłukasz benzynę to nic się nie stanie,chodzi o ewentualną detonacje oparów benzyny,w itc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”