Światła Dzienne - wersja skandynawska

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Trutniak

#106 Post autor: Trutniak »

Witajcie Koledzy

wiem że temat trochę przygasł, ale po przeczytaniu całości nabrałem ochoty na trochę kombinacji, ale to dopiero za jakieś 2 tygodnie, jak naprawię klimatyzację,

... swego razu byłem w ASO Opel i od słowa do słowa nawinął się temat DRL , od asystenta serwisu dowiedziałem się że niektóre Zafiry mają modół , który pozwala na WŁĄCZENIE świateł do jazdy dziennej wystarczy tylko podłączyć komputer i coś tam ''odhaczyć'' w programie..... niestety podłączenie do kompa w ASO to 180zł , a może się okazać że tej opcji nie ma;

czy słyszeliśie o czymś takim?, może wśród nas jest ktoś z ASO i mógłby rzucić światło na tę sprawę?

szkodaby było wywalić kasę i usłyszeć ,,sorry''

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#107 Post autor: Dziadek13 »

Poszukaj coś w temacie światła skandynawskie dużo było w tym temacie pisane.

Trutniak

#108 Post autor: Trutniak »

Dzięki Kolego

przerobiłem już całość dokładnie, i wnioskuję że przedstawiciel ASO miał na myśli sprawdzenie tego portu K59, ale za 180zł to się sam powyginam i obejdę się bez kompa.....

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#109 Post autor: marwisn »

Na forum jest opis jak zamontować tempomat. Są tam fotki co i jak pociągnąć, żeby wyjąć skrzynkę bezpiecznikową. To chyba najlepszy sposób by się dostać do K59.

Trutniak

#110 Post autor: Trutniak »

...no i nie wytrzymałem i zajrzałem pod numer ''32'' ... pusto brak metalowych styków, ale to chyba wina auta a raczej rynku bo z polskiego salonu , niestety... muszę wymyśleć coś innego....

ale dzięki za rady...

jacek28

#111 Post autor: jacek28 »

Trutniak, ja mam również krajówke ale mam styki pod bezpiecznik,modułu niestety brak :( ale moze kiedyś kupie chociaz na allegro ni widzialem od dawna a w ASO powiedzieli mi 250 zł :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#112 Post autor: marwisn »

Ja też mam polską salonówkę i złącze było :) .

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#113 Post autor: oki »

180PLN to w ASO raczej chcieli zamontować moduł o ile jest złącze w tej cenie.

Trutniak

#114 Post autor: Trutniak »

Cześć!
brak łącza skandynawskiego chyba nie będzie taki bolesny jak myślałem , znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-modul ... 00203.html

co o tym myślicie? wydaje mi się sensowne?

gościu powiedział że wrzuci mi to za 90 zł + moduł. :lol: normalnie gęba uśmiechnięta.
pozdrawiam.
p.s. elektryk ze mnie że szkoda gadać.

Mihó

#115 Post autor: Mihó »

Fajne, ale nielegalne

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#116 Post autor: Dziadek13 »

Ja zakupiłem te http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-j ... 96928.html i zero problemów moduł mają w komplecie,szkło i metalowa obudowa.

Trutniak

#117 Post autor: Trutniak »

Mihó dlaczego uważasz że nielegalne?

Dziadek13 też się zastanawiałem nad LEDami , ale mi jakoś nie leżą :mysli: , oczywiście każdy lubi coś innego, dlatego nie jeździmy wszyscy Lanosami.
Ale dzięki, jeszcze pomyśle....


Trutniak

#119 Post autor: Trutniak »

Mihó coś mi ta strona nie chodzi, ale sprawdzam na forum megane

--------------------------------

nigdzie nie jest to poparte przepisami - że jest to nielegalne - nowe auta mają fabrycznie te funkcje od jakiegoś czasu, a w kanadzie jeżdżą na nich od lat.....

czekam na dalsze opinie od kolegów ze smykałką elektro....

dzięki

zymek

#120 Post autor: zymek »

Te światła zrobione ze żarówek drogowych są raczej legalne, dzisiaj widziałem Corolle ze Stanów. Taki sam sposób działania. Ta cała kostka to kicha nie oszczędność, co to za oszczędność jak w środku są tylko żarówki wyłączone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”