[A] Problemy związane z szybą przednią (czołową)

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Sylwek

Czołowa szyba

#1 Post autor: Sylwek »

Witam,

dzisiaj pewien baner reklamowy rozwalił mi czołową szybę mojej ukochanej Zosieńki, może Ktoś się orientuje jaki jest koszt czołowej szyby do Zośki z 2004 roku?.
Ze względu na weekend nawet nie jestem w stanie sprawdzić tych danych w ASO.
Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem pajenczynki przed oczami :)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

Nie kupuj w ASO.

Pojedź do jakiegoś warsztatu zajmującego się szybami i Ci wstawią przyzwoity zamiennik (czasami tej samej firmy co oryginał, tylko bez znaczka).

Cena pewnie w granicach 400 zł. z robocizną.



Pozdr.
M.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#3 Post autor: scaniairizar »

420 zł. auto szyby jaan, w warszawie też mają oddział :)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Sylwek

#4 Post autor: Sylwek »

Wielkie dzięki za informacje. Już myślałem, że koszty pójdą w tysiące.
Rzeczywiście posłucham rady i uderzę do fachowców a nie do ASO :)

marjustol

#5 Post autor: marjustol »

witam.
Skoro poruszono temat szyby przedniej, to mam do Kolegów pytanie.
Odpadła mi całkowicie guma-uszczelka pod szybą... :( czym ją dobrze przykleić?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#6 Post autor: rzadki »

Cena pewnie w granicach 400 zł. z robocizną.
ta cena to chyba za taką zwykłą

ja kupowałem w Pilkingtonie i zaoferowali mi szybę taką z niebieskim połyskiem (solarna?) przez którą niby mniej wpadają oślepiające promienie słoneczne. i powiem że nawet lepiej mi się jeździ gdy z naprzeciwka ktoś na ksenonach leci (mam porównanie bo jeżdżę 2 samochodami) i do tego ma zielony pas na górze, który również mi się przydaje, nie muszę zawsze otwierać tej osłony na słońce ;) a cena to z robocizną chyba 570 PLN (czas oczekiwania - jakieś 2 godziny)
marjustol pisze:czym ją dobrze przykleić?
ostatnio kleiłem taką uszczelkę zwykłym silikonem. w przestrzeń pod uszczelką silikon i na to uszczelka. póki co trzyma a w razie czego łatwo wyskrobać. :) ale wiem że są specjalne kleje łączące gumowe uszczelki ze szkłem, niestety nie pamiętam nazwy.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#7 Post autor: scaniairizar »

firma BOLL oferuje klej do szyb, ja tą uszczelke mam na takim czarnym kleju, trzyma sie i woda nie wpływa.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

marjustol

#8 Post autor: marjustol »

dzięx...za podpowiedź, spróbuję
na razie

bondzo001

#9 Post autor: bondzo001 »

Dzis poszła mi szyba przednia.dziura od kamienia.poprosze o porady.szyby mam ubezpieczone w PZU.i pytanko: założyc nowa w serwisie opla,czy zamiennik u jakiegos parciarza
Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 17:49 przez bondzo001, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#10 Post autor: kicaj »

jaka dziura?
dziury sie lata i w wielu wypadkach to koszt ponizej 100zl
piszesz ze masz ubezpieczenie w pzu to jedz do nich, a wczesniej zajedz gdzies gdzie wymieniaja szyby zeby sie o cene dopytac... (i czy wogole sie kwaliikuje na wymiane)

KOPERNIK

#11 Post autor: KOPERNIK »

Witam.musisz się rozejrzeć co będzie lepsze czy nowa serwis czy nowa podróbka powiem ci że wymieniałem też u siebie na ten zamiennik i beż są dobrej klasy szyby i u mnie po wymianie na nową wytrzymała 2 tygodnie tez dostałem kamieniem i jest dziura lecz nic się nie dzieje już przez rok.w serwisie zawołają tak myślę z 700-900zł z wymianą a zamiennik z wymianą około 350zł.i dowiedz się czy ci zniżek nie zabiorą w PZU bo to złodzieje i są tylko do tego zdolni .dlaczego tak mówię miałem Autocasco u nich i kiedy poleciała mi szyba przednie chciałem ją naprawić z AC to mi chcieli 15% zabrać za wymianę szyby .pozdrawiam

gwizdenson

#12 Post autor: gwizdenson »

Ja mam całą poszatkowaną po gradzie.Ale co to jest dziura?Czy odbicie?Miałem ubezpieczoną i w PZU wycenili na 500zł.Wziąłem i już ,na przyszły rok ubezpieczę się u innego.

Gruka

#13 Post autor: Gruka »

Dali Ci kase bez przedstawienia faktury?Hmmm.Co do pytania autora to też proponuje podjechać tam gdzie kleją i Ci powiedzą czy da się skleić czy nie.Ja kiedyś w BMW miałem pęknięcie i też chciałem wymieniać ale doradzili mi że oryginalna szyba to szkoda i w sumie klejenie wychodzi taniej a gwarancje mi dali na to.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#14 Post autor: firek »

na spokojnie jedz do ubezpieczalni, powiedzą ile dadzą, a póxniej do warsztatu zajmujacego sie wstawianiem(wymiana) szyb i naprzód tylko weź jakiś dobry zamiennik np. PILKINGTONA- on robi do opla na pierwszy montaż.

upkrzysiekk

#15 Post autor: upkrzysiekk »

Ja też wymieniałem kiedyś na Pilkingtona - nie mogę złego słowa powiedzieć. Z tego co pamiętam to chyba 500 zl mnie to kosztowało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”