[B] - m@@rcin - 1.9 CDTI Cosmo OPC Line,150 KM automat

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
m@@rcin

[B] - m@@rcin - 1.9 CDTI Cosmo OPC Line,150 KM automat

#1 Post autor: m@@rcin »

Witam

Po sprzedaniu vectry przyszedl czas na kolejne auto wybor padl na kolejnego Opla tym razem Zafira.

Tutaj link do mojego poprzedniego autka http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... -by-mrcin/

Auto kupione w Polsce, bylo sprowadzone z Niemiec.

Auto zaraz po zakupie pojechalo na Tech-a, przebieg sie zgadza, na Tech-u wyszlo 69030 i ksiazka tez potwierdza.

Opel Zafira B COSMO

Silnik 1.9 CDTI 150KM (Z19DTH) automat

Data produkcji 2006.08.30 pierwsza rejestracja za granica 09.2006 w Polsce 10.2010.

przebieg przy kupnie 68650 km

fabryczne radio Cd70 navi

Felgi aluminiowe 17 cali opony Michelin 225/55R17 - opony zmienilem na Barum Bravuris 2 225/45R17

Felgi strukturalne GM + Opony zimowe Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55R16


z wyposażenia fabrycznego ma m.in.:

- odpalanie bez kluczyka
- System wejscia i wyjscia bez kluczyka
- Kliatyzowany schowek
- Szklany dach
- 6 poduszek powietrznych
- Klimatronic
- Skrzynia automatyczna
- elektryczne i podgrzewane lusterka
- elektryczne szyby przod i tyl
- spryskiwacze reflektorow
- lusterko fotochromatyczne
- skorzana tapicerka wentylowana
- IDS+
- Tempomat
- podgrzewane siedzenia
- czujniki cisnienia powietrza w oponach
- reflektory kierunkowe, wysoka intensywność wyładowania, światła krótkie ksenonowe, światła długie ksenonowe/halogenowe
- funkcja SPORT
- instalacja do telefonu komórkowego, z regulacja głośności i bluetooth
- czujnik deszczu
- czujnik zmierzchu
- i jeszcze pare opcji

W planach:

1. wymiana opon na 225/45/R17 - Zrobione
2. Przyciemnienie szyb - Zrobione
3. pomalowanie zaciskow (kolor OPC) - Zrobione
4. usuniecie DPF - Zrobione
5. Chip
6. wymiana oleju w skrzyni automatycznej
7. Pakiet OPC Line - Zrobione
8. Zalozenie CB + antena Sirio - Zrobione
9. Gumowa wykladzina bagaznika - Zrobione
10. Spolszczenie Navi - Zrobione
11. Grill Irmschera

I. Przy przebiegu 69300 km wymieniono:
- Olej silnikowy Castrol 5W30 SLX Long Life
- filtry oleju, paliwa, powietrza, kabinowy wszystkie Mann-a
- Tarcze + klocki tyl
- Klocki przod

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 21:55 przez m@@rcin, łącznie zmieniany 8 razy.

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

Witamy.... widzę, że kolega się przesiadł na niższą klasę.....nie boli? :) Pewnie nie jak się ma 150 kucy, witamy


ps, Tech nie jest w stanie wykryć prawdziwego przebiegu :) Zadzwoń koniecznie do GM Warszawa.

m@@rcin

#3 Post autor: m@@rcin »

czy na nizsza klase to niewiem nizsza klasa to chyba by byla astra h, napewno niedorownuje VC ale jest wygodniejsza dla dziecka to byl glowny powod zmiany auta. Co do tech-a to wiem ze nigdy niesprawdzisz przebiegu realnego ale przebieg jest adekwatny do wnetrza ktore wogole nienosi sladow zuzycia.

Piotrek413

#4 Post autor: Piotrek413 »

Prawdziwa Full Opcja :shock: Ile dałeś za taką sztukę ?
Gdyby nie automat też może bym się połaszczył na taki wypas.

Twoja Zośka nie posiada jakiegoś gadżetu? :D

kandi

#5 Post autor: kandi »

Zosia piękna :lol: Mama podobną zośkę do twojej tylko czarny kolor ;).Widzę że nie posiadasz tylko webasto.

SH'Raku

#6 Post autor: SH'Raku »

m@@rcin, Ładna ciekawa zmiana z Vectry na Zafire, może Opel to doceni i CI jakiś prezent wyśle za wierność marce :) Ładnie wyposażona ta twoja Panna :piwo:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Bodek »

Autko fajne no i przyciski nad radyjkiem w komplecie - ładnie wyposażone, oby się dobrze sprawowało i nie marudziło.

Patent z cb radyjkiem przeniosę do swojej Zosi, mam autko pół roku a unidene w garażu leży i kurzem obrasta.

Napisz gdzie zamontowałeś gruszkę, czy radyjko nie przeszkadza pod nogami i czy castrolek slx dobry do silnika z dpf-em.

A chwasta jak ci nie będzie przeszkadzal to sobie zostaw - idzie z tym żyć, ja się przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

m@@rcin

#8 Post autor: m@@rcin »

no wiec tak auto fajnie wyposazone, vectry szkoda ale co zrobic to juz 4 moj opel. wczesniej mialem Vectre i przelotem 2 Merivy i jak narazie nie narzekam na opla.

Co do CB to mi nieprzeszkadza kwestia przyzywczajenia co do ustawiania glosnosci i Sqelsha itp. nogami go niezawadzam. Gruszke klade obok popielniczki mi nieprzeszkadza bo jestem nie palacy.

co do oleju to jestem swiezo po wymianie byl zakupiony pod PDF ale w poniedzialek albo wtorek zostaje usuniety, taki byl plan od samego poczatku jak zaczalem myslec o tym silniku i tej mocy.

Jesli chodzi o gadzety to narazie wymienilem opony bo byly za wysokie i scieraly nadkola przy pelnym skrecie i do wymiany mam piaste kola lewego bo jest blad czujnika predkosci obotowej kola.
Piasta juz zakupiona SKF i czeka na wymiane.

Szymon78

#9 Post autor: Szymon78 »

piekna.... miliona km zyczę

p.s. brakuje ociplacza aku... wyparował czy po jakies przygodzie wypadkowej??!?
i ta skóra to nie skóra.. to jakaś eko skajka... niestety

m@@rcin

#10 Post autor: m@@rcin »

ocieplacza aku niebylo jak kupilem, moze ktos zdjal, co do skory to wiem jak w wiekszosci opli to tylko eko ale dobrze chociaz ze wentylowana.

Szymon78

#11 Post autor: Szymon78 »

m@@rcin pisze:wentylowana.
a jak to u ciebie wygląda... ze zdjec widze ze masz pełną skórę ... czuc jakiś nadmuch powietrza ze środka?

Jacek_Do

#12 Post autor: Jacek_Do »

A dlaczego przy przebiegu niecałych 70 000km wymieniałeś klocki i tarcze z tyłu?
Ja mam 67 000km i jeszcze nie miałem wymienianych ani tarcz ani klocków, cały czas na fabrycznych, choć z przodu pewnie przed wakacjami wymienię, ale tarcze to dopiero przy przebiegu 130 000 - 140 000km dopiero powinny być do wymiany.

Przemcio

#13 Post autor: Przemcio »

Bezawaryjności życzę :D
m@@rcin pisze:ale dobrze chociaz ze wentylowana.
Nie ma takiej opcji w Zosce :> .
Jacek_Do pisze:A dlaczego przy przebiegu niecałych 70 000km wymieniałeś klocki i tarcze z tyłu
Zastanawiające :mysli:
kaliope pisze:widzę, że kolega się przesiadł na niższą klasę
Przesadziłeś :P

F-19

#14 Post autor: F-19 »

kaliope pisze:Witamy.... widzę, że kolega się przesiadł na niższą klasę.....nie boli? Pewnie nie jak się ma 150 kucy
Miałem ogromną przyjemność posiadania VC GTS 3,2 V6 (benzyna) a teraz wysłuchuję
klekotu rodem z traktora ( co z tego że to ma 150KM żadna rewelacja dużo bardziej odpowiadało mi 211KM benzynowych koni) ale VC miało swoje lata a życie zmusiło mnie (dzieci) do zakupu pojemniejszego auta. Z zafiry jestem bardzo zadowolony ( do silnika staram się przyzwyczaić ). Nie czuję dyskomfortu posiadania auta niższej klasy, chyba tylko z powodu silnika - jak dla mnie to jest różnica dwóch klas.

Najważniejsze - bardzo ładna zafira gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej eksploatacji .

Zafira jest bardzo ładnym samochodem!!!

m@@rcin

#15 Post autor: m@@rcin »

F-19 pisze:
kaliope pisze:Witamy.... widzę, że kolega się przesiadł na niższą klasę.....nie boli? Pewnie nie jak się ma 150 kucy
Miałem ogromną przyjemność posiadania VC GTS 3,2 V6 (benzyna) a teraz wysłuchuję
klekotu rodem z traktora ( co z tego że to ma 150KM żadna rewelacja dużo bardziej odpowiadało mi 211KM benzynowych koni) ale VC miało swoje lata a życie zmusiło mnie (dzieci) do zakupu pojemniejszego auta. Z zafiry jestem bardzo zadowolony ( do silnika staram się przyzwyczaić ). Nie czuję dyskomfortu posiadania auta niższej klasy, chyba tylko z powodu silnika - jak dla mnie to jest różnica dwóch klas.

Najważniejsze - bardzo ładna zafira gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej eksploatacji .

Zafira jest bardzo ładnym samochodem!!!
'


wpelni zgadzam sie z kolega, ja mialem VC w klekocie ale 1.9 ma zupelnie inna kulture pracy jak 2.2 DTI ale jakos to ujdzie. Co do koni to sie zgodze przesiadka z 211 na 150 to ciezko sie przyzwyczaic ale ze 125 na 150 to ja widze roznice.


Co do tarcz i klockow z tylu to moglem przetoczyc bo byly ranty na tarczy i postanowilem wymienic. klocki z przodu by jeszcze polataly ale jak wymienic to wszystkie i wiem ile moge pojezdzic.

Co do skory to jak bede mial chwile czasu to zrobie zdjecia fotela.

Ogolnie co do aut staram sie byc perfekcjonista i robic wszystko idealnie chociaz niektorzy uwazaja ze przesadzam. Wszystko widac w moim poprzednim aucie jak bylo dopieszczane z tym bedzie to samo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”