Problemy z kluczykami - programowanie, kodowanie, dorabianie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
belo76
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2015, 21:37
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#121 Post autor: belo76 »

Witam ja mogę powiedzieć, że robiłem dokładnie to co Ty, z tym, że mam nową kość immo PCF 7936 At jest to id46 sprzedawca miał preinstalować ją pod Opla, czy to zrobił nie wiem, natomiast zaprogramować się nie dało, programowanie nie udane, wiec albo się nie da, albo zły transponder nie preinstalowany, może tez walnięta elektronika, używka z Anglika za 50 Zł, w sumie nie długo w kosztach dojdę do ceny czystego kluczyka gotowego do programowania :-) ale co tam jest ryzyko jest zabawa, dostałem właśnie drugi kluczyk z Anglika i dalej będę próbował :-)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 19:57 przez belo76, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#122 Post autor: aroniusz »

Rozmawiałem wczoraj z kolegą który profesjonalnie zajmuje się elektroniką samochodową i stwierdził, że nie da się zaprogramować używanego pilota do opla. W naszych kluczykach za transponder odpowiedzialny jest układ scalony PCF7946 który jest częścią układu elektronicznego kluczyka. Nie bawił się nigdy z używkami więc nie był w stanie powiedzieć czy wlutowanie nowego czystego scalaka coś by zmieniło, ale na pewno wsadzenie nowej pastylki PCF7936 czy innej ID46 nie pomoże w synchronizacji pilota do centralnego. I tak jak napisał drahe, takim kluczem to chyba tylko odpalimy autko. Ja na szczęście zainwestowałem tylko 35 zeta i jak by co to mam zapasową oryginalną obudowę i wiem jak rozebrać kluczyk aby go nie zniszczyć :D
Na zdjęciu widać dokładnie opisy kości z kluczyka, może ktoś inny coś mądrego wymyśli.
Obrazek

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#123 Post autor: drahe »

aroniusz pisze: No i odpowiem sobie sam :
podłączyłem op do zośki i nie można zaprogramować samego kluczyka bez immo, nawet gdy w stacyjce był dorabiany klon a używany kluczyk położony na nim to program podawał że : "nie można zaprogramować". Szukałem innej metody ale nie znalazłem. Wykasowałem wszystkie kluczyki i na nowo zaprogramowałem oryginalny bez problemu. Chyba będę musiał kupić czystą pastylkę immo i spróbować jeszcze raz bo w klonie mam transponder w formie szklanej rurki.

Jeszcze jedno pytanie, czy jak będę miał nowy transponder (ID46) to trzeba wyciąć stary z kluczyka ? Czy ten stary to ta kość zaznaczona na zdjęciu ?

[url=http://fotozrzut.pl/zdjecia/10bb88ff49.jpg]Obrazek[/url]
To co zaznaczyłeś na zdjęciu to cewka która zasila PCF-kę :lol: (konieczna żeby działało immo)

Ta metoda którą sobie wymyśliłeś nie zadziała i podpowiem że szkoda czasu i pieniędzy na takie eksperymenty.
Jedyna słuszna i co najważniejsze działająca opcja to wymiana PCF7936AS na nowy prekodowany pod opla.Koszt układu to około 24-30 euro.
Do tego dochodzi wylutowanie tego układu.Trzeba mieć sprzęt i umiejętności.Nie polecam jak ktoś nie ma doświadczenia z SMD.

Koszt nowego kluczyka-scyzoryka to 270.Jak masz OC i kod immo to dopisanie 0 złotych 1 minuta czasu :D
Czy warto się bawić??
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 08:49 przez drahe, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#124 Post autor: aroniusz »

drahe pisze:Jedyna słuszna i co najważniejsze działająca opcja to wymiana PCF7936AS na nowy prekodowany pod opla.Koszt układu to około 24-30 euro.
Czy na pewno na PCF7936AS a nie na PCF7946AT taki jak w oryginale ?
PCF7946AT na aukcjach kosztuje 25 zł + przesyłka i prekodowanie.
Wiem, że lepiej kupić nowy, ale czasem lubię się pobawić i popróbować zdobywając jakieś nowe doświadczenie.

Dzwoniłem do ASO i za dorobienie klucza bez kodowania chcą 424 zł brutto, jeśli będę u nich kodował to dadzą zniżkę i wówczas wychodzi 297 zł za kluczyk i 127 zł za kodowanie - razem 424 zł :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2015, 11:23 przez aroniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafalek_223
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:06
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: Opel Zafira B 1,8B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#125 Post autor: Rafalek_223 »

Witam.
Zacznę od początku spaliłem sobie kluczyk w piecu CO :cry: chciałbym dorobić sobie nowy w serwisie ceny kosmiczne więc szukam sobie sam i tak już dużo pytań i odpowiedzi jest zawartych w postach teraz pozostaje mi jedno o kody PIN -których nie mam.
Czy one są wymagane do do programowania kluczyka z pilotem?
Pytam sie dlatego iż podczas zakupu zafirki sprzedający dał mi tylko jeden kluczyk ale zaoferował sie iż dorobi mi drugi i tak się stało ale dorobił bez pilota.Niestety jak każdy wie zamykanie samochodu bez pilota to jest uciążliwe więc poprosiłem go(powiedziałem że samochód się nie zamyka z kluczyka i jest wymagany pilot)o dorobienie z pilotem tak też uczynił.Więc spec który kodował piloty i imo nie potrzebował PIN no chyba że da się z wyciągnąć z komputera.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 09:23 przez Rafalek_223, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#126 Post autor: aroniusz »

Nie zaprogramujesz pilota w samochodzie nie mając PIN-u. Możesz spróbować uzyskać CarPass z serwisu Opla (płatne) lub nawiązać kontakt z kolegą drahe który wyciągnie ci PIN z twojego auta.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#127 Post autor: drahe »

Dokładnie :D
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 12:51 przez drahe, łącznie zmieniany 1 raz.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Rafalek_223
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:06
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: Opel Zafira B 1,8B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#128 Post autor: Rafalek_223 »

Dzięki za informację.
Odwiedziłem teraz kilka zakładów które dorabiają klucze i tak :
za kluczyk pusty 80zł (z pojemnikiem na imo)
z immobilajzerem do odpalenia 200 zł
z pilotem 350zł
scyzoryk 450zł
cena za komplet czyli frezowanie programowanie.
Muszę poszukać ile kosztuje kluczyk czysty z pilotem i pewnie bedę się uśmiechał do kolegi drahe po pomoc.
Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 12:38 przez Rafalek_223, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#129 Post autor: Bodek »

z tego co pamiętam to czysty klucz w ASO około 500PLN
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#130 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja płaciłem za odczytanie kodu PIN do mojego auta i zapłaciłem za to u kumpla 100zł. :)

Rafalek_223
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:06
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: Opel Zafira B 1,8B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#131 Post autor: Rafalek_223 »

Odwiedziłem jeszcze serwis opla i za kluczyk z pilotem ten nie składany liczą sobie 660 zł.
kluczyk 380+kod pin 160+proramowanie 120

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#132 Post autor: miałczyk76 »

Jak coś to mam takie klucze nowe i car pass odczytam z auta taniej niż aso :P
mechanika,elektryka,elektronika OPEL .TECH2,MDI Warszawa tel.512956438

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#133 Post autor: aroniusz »

miałczyk76, ile za czysty klucz ? scyzoryk czy zwykły ?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#134 Post autor: drahe »

Sprawdź na tej stronce: http://harkan.pl/opel-c-1_12.html?page=3

Jak coś to mogę załatwić docięty kluczyk gotowy do programowania w dobrej cenie.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#135 Post autor: miałczyk76 »

Kluczyk z programowaniem nówka sztuka scyzoryk cena 370zł
Czas oczekiwania 7 dni bo klucz idzie z centrali GM z niemiec.
Przed zamówieniem potrzebuję numer WIN i numer klucza mechanicznego .Potem zostaje tylko programowanie i można jechać .
Jest to orginalny klucz GM i wystrugany według numeru klucza mechanicznego auta co daje nam gwarancję że niczym nie różni się od naszego starego klucza .
Nie jest to klucz w Chińskiej obudowie i wystrugany u Henia w garażu który potrafi się czasami zaciąć w stacyjce :lol: tylko funkiel nówka z GM
mechanika,elektryka,elektronika OPEL .TECH2,MDI Warszawa tel.512956438

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”