Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
KOPERNIK

#121 Post autor: KOPERNIK »

Todek pisze:Normalnie dziury w niej są, wyżarte przez rdzę.
to si,,e ciesz ,ze taka akcja jest i wymienią za darmo bo ta kto byśmy wszyscy płacili z własnej kieszeni a to nie było by wesołe...

U mnie była tylko konserwacja obyło się bez wymiany...

sQcha

#122 Post autor: sQcha »

Moja Zosia też się załapała na tę akcję. Jadę na sprawdzenie w poniedziałek 29-ego.
Zobaczymy co tam pod spodem słychać.

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#123 Post autor: Jarek 67 »

Dzis i Ja sprawdzilem rame zawieszenia ,ale na szczescie tylko dokonali konserwacji , choc ostatnio mieli 3 przypadki wymiany , bo jak mowil mechanik mialy normalnie dziury. Nawet sie dziwil , ze u mnie nic sie nie dzialo , bo oprocz tych wymienianych byly tez juz troche skorodowane . Ale o jakiejs kolejnej kontroli to juz nic nie mowili .

gwizdenson

#124 Post autor: gwizdenson »

Panowie i tak wygląda ta niby konserwacja.Miałem tą akcję przeprowadzoną w listopadzie ub.roku,teraz zaglądam po zimie i oczywiście gnije.Zamierzam pojechać jeszcze raz albo robią albo udają.U mnie nie zerwali wyciszenia z osłony i może to ta przyczyna.Ale to już problem ASO.Będę walczył do skutku,jak mi odrzucą to napiszę do centrali opla.Powiem wam co z tym zrobią.A jak mieliście robioną konserwację bez wymiany sanek to obejrzyjcie po jakimś czasie jak to wygląda.

darkp1

#125 Post autor: darkp1 »

U mnie zerwali wyciszenie, ale ja miałem całe sanki wymieniane.

Todek

#126 Post autor: Todek »

Powiem tylko tyle, że chyba nie w każdym serwisie wiedzą o co dokładnie chodzi w tej kampanii. :D
Jak w serwisie w Lublinie /Energozam/, zapytałem czy już teraz zerwali mi to wygłuszenie, czy zerwą dopiero przy wymianie sanek, to Pan zrobił wielkie oczy.
Zapytałem, czy On wie o co w tym wszystkim chodzi, to się na mnie obraził, że cos tam wydziwiam.
Wytłumaczyłem mu wszystko dokładnie, to wtedy poczytał w opisie tej kampanii, opis jest dokładny, sam czytałem, i powiedział, że miałem rację, że faktycznie ta wykładzina ma zostać zerwana. :D

gwizdenson

#127 Post autor: gwizdenson »

Todek zgadzam się z tobą,zauważyłem że ci panowie właśnie niedokładnie orientują się o co chodzi w tej całej kampani.Byłem dzisiaj ,powiedziałem że rdzewieje to mnie zapraszają ponownie a jak wspomniałem,że nie została zerwana wykładzina to w odpowiedzi usłyszałem -a po co?Ręce opadają ,napiszę co teraz wyczynią u mnie.A jak już pisałem będę ich nękał do skutku.chociaż naprawdę mi się nie chce.Ale jak pomyślę ile sam musiałbym wybulić za to to stwierdzam ,że warto się pomęczyć.

ZoonQ

#128 Post autor: ZoonQ »

U mnie bez żadnego problemu wymienili sanki i zerwali wygłuszenie. Nie musiałem za dużo mówić. Sprawdziłem u siebie na kanale i wszystko wygląda oki, także jestem baaardzo zadowolony z ASO w Lubiczu :D . Myśle, że to tylko od wiedzy i chęci mechanika zależy,a jeśli oni się nie znaja to spraw może zalatwic tylko Twój upór

darkp1

#129 Post autor: darkp1 »

Ostatnio dużo zosiek się w ASO w Lubiczu serwisowało z w związku z tą osłoną. Ja również jestem zadowolony, oglądnąłem to po swojemu i wszystko wygląda ok.

sQcha

#130 Post autor: sQcha »

Ja wczoraj byłem w ASO w Świdnicy (Vega Auto). Moje auto miało na kielichach oznaczenie, które jest opisane w instrukcji tej akcji, które oznaczało, ze moje auto jest dobrze zabezpieczone i nie ma tej warstwy wytłumiającej.

Todek

#131 Post autor: Todek »

No i po zabiegu. :!: :D Wczoraj moje auto dostało nowiutką ramę zawieszenia. :D Wykładzina została zerwana, zgodnie z opisem w serwisowej instrukcji do kampanii naprawczej. :D Została ustawiona także zbieżność. :D
Wszystko sprawnie i fachowo, w 3 godziny. :D Wykonanie w serwisie Opla w Lublinie Energozam, ul. Kalinówka 17. :D

jeryyy

#132 Post autor: jeryyy »

Witam wszystkich. Mam taką prośbę jak ktoś może się wypowiedzieć jak załatwić sprawdzenie tej ramy w samochodzie z Belgi. Dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że kampania taka jest prowadzona ale oni mają wykaz pojazdów krajowych. Z kim się kontaktować żeby sprawdzić czy moja zafira podlega tej akcji i czy w Polsce to zrobią? Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#133 Post autor: MieHor »

Do uzyskania informacji czy Twoja ZA podlega tej akcji wystarczy podać pełny nr VIN i nie ma znaczenia skąd pochodzi samochód i gdzie jest aktualnie użytkowany

jeryyy

#134 Post autor: jeryyy »

Dzięki MieHor. To znaczy że to jest ich problem żeby sprawdzić numer VIN a nie mój. W poniedziałek pojadę uświadomić fachowców. Pozdrawiam

Todek

#135 Post autor: Todek »

jeryyy pisze:Dzięki MieHor. To znaczy że to jest ich problem żeby sprawdzić numer VIN a nie mój. W poniedziałek pojadę uświadomić fachowców. Pozdrawiam
Poproś ich o dokładne sprawdzenie, we wszystkich bazach danych. :D Bo jak ja dzwoniłem to gostek z ASO sprawdził, i mówił, ze nie podlega, ale po chwili powiedział, że sprawdzi jeszcze gdzieś tam, i wyszło, że podlega, i mam nową ramę. :D
ASO Opla masz w Zamościu, ale możesz przecież zadzwonić do Lublina, do Energozamu. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”