Pomocy!!! Ukręcona świeca żarowa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#121 Post autor: Janus »

adam1981 pisze: (...) wiec myślę ze jak przez zimę na plaku pompy nie zajechał to troszkę kręcenia nie zaszkodzi.
Po pierwsze - jaka Vectra, jaki silnik

Po drugie - jeśli nie odpala bo np jest zle ustawiony nastawnik dawki albo przestawiacz kata wtrysku - ok. Pompa cały czas dostaje paliwo (i się smaruje), nawet do cylindra je wstrzykuje. Brak jest tylko dogodnych warunków do samozapłonu. Ale nie masz gwarancji że to ten przypadek. A może tam jest nieszczelność i całe paliwo zatrzymało się na wysokości dna filtra, Ty masz przyszczypaną uszczelkę obudowy filtra a pompa ssie powietrze jak odkurzacz (!)

Ale każdy robi ze swoim samochodem jak uważa, tylko szkoda że potem takie opinie na rynku o tych autach są...
Janusz

adam1981

#122 Post autor: adam1981 »

Furka dziś odebrana póki co jestem mega zadowolony.okaże się rano przy odpaleniu.
Regeneracja pompy w boschu w poznaniu 2200zl taka wiadomość otrzymałem od mechanika.

Tomi
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 15:20
Imię: Tomek
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#123 Post autor: Tomi »

Byłem swoją Zafirą dieslem 2.2 na wymianie świec żarowych tu:

http://www.mechaniq.pl

Padła jedna świeca i miałem kontrolkę z kluczykiem przy starcie przez ok. minutę.
Przejechałem na iskrach wymienionych 8 lat temu 120 tyś km. 3 szt ruszyły się bez
problemu, można było po zruszeniu palcami wykręcać. Jedna szła z oporem na początku.
Dostała sprayem, potem w przód i w tył i wyszła. Pewnie poradził bym sobie sam z
wykręceniem, ale poprawienie gwintu, oczyszczenie stożków uszczelniających,
smarowanie i ilość użytych do tego narzędzi i specyfików, to poezja...:)
Może to takie uzasadnienie tych 50zł/szt., za wymianę. Mam teraz świece Bosch.
380 zł ze świecami wyszło.
Jedź i daj jechać innym...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”