Problemy związane z użytkowaniem EGR

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pawel_p

#136 Post autor: pawel_p »

A jaka może być przyczyna? Po pierwszej takiej sytuacji przeczyściłem go dokładnie... przesmarowałem... Problemem na pewno nie jest "mechaniczne" zawieszanie... Proszę o sugestje...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#137 Post autor: MieHor »

Podaj nr błędu - dotyczących EGR jest wiele

pawel_p

#138 Post autor: pawel_p »

błąd jak w temacie... P0400...

jabu

#139 Post autor: jabu »

Witam panowie i panie i ponownie temat rzeka błąd p0400-(5) wadliwe działanie układu krytycznego 2 POMOCY!!!!! bo naprawdę nie wiem co porabiać

sQcha

#140 Post autor: sQcha »

jabu pisze:Witam panowie i panie i ponownie temat rzeka błąd p0400-(5) wadliwe działanie układu krytycznego 2 POMOCY!!!!! bo naprawdę nie wiem co porabiać
Sprawdzałeś stan EGR. Może wystarczy czyszczenie zaworu jak napisał wyżej sylmar.

jabu

#141 Post autor: jabu »

w poniedziałek stawiam zośkę na warsztat do kolegi i podpowiem mu temat dzieki śliczne za podpowiedzi i naprowadzenie , o dalszych postepach poinformuję.

aleks27

#142 Post autor: aleks27 »

podlacze sie do tematu,wczoraj wracajac z kraka moja zosia lekko oszalala tzn co pare km zapalal sie check i gasl,tak do samego powrotu do domu.podjechalem do mechanika na kompa i pokazal sie blad p0400 odchylenie regulacji ujemne.umowilem sie na poniedzialek ze odstawie auto do mechanika a dzis moja zosia juz nie zapalila :cry: telefon do mechanika ktory podjechal z kompem i blad znow ten sam.czy jest opcja zeby egr sie az tak zawiesil??z gory dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#143 Post autor: Dziadek13 »

A no (zawór EGR/AGR -nieszczelność membrany- P0400 lub obluzowana tulejka w kolektorze dolotowym(srebrne zawory EGR).Dobrze jest też wyczyścić czujnik doładowania zamontowany na dolocie może też fałszować.spróbuj zassać membrame egr ustami i sprawdź czy trzymie podciśnienie.

darkp1

#144 Post autor: darkp1 »

Dziadek13, piszesz o EGR w silnikach przed face liftingiem, podciśnieniowych. Kolega aleks27, ma auto po liftingowe czyli już ten nowszy egr, z nim się takiego zabiegu nie da zrobic, można jedynie psiknąć wd na dźwigienkę pod plastikową nakładką ;)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#145 Post autor: Dziadek13 »

A po czym poznałeś bo ja też kupiłem taką atrape 250zł i narazie nie budowałem zima idzie,a on nie pisze że po lifcie ma może napisze.

aleks27

#146 Post autor: aleks27 »

autko jest po lifcie, a wracajac do tematu czy egr moze miec wplyw na to ze moja zosia nie chce odpalic??jak sprawic zeby ona zagadala?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#147 Post autor: MieHor »

Jeśli zawiesił się w skrajnej pozycji, to na pewno nie pozwoli na uruchomienie silnika (na pracującym silniku jeśli popchniesz taką dźwigienkę przy EGR to możesz zgasić silnik). Wychodzi na to, że masz ten najdroższy EGR - elektroniczny.
Zdejmij osłonkę pod którą znajduje się taka krzywka i sprawdź czy da się ją obracać, możesz użyć WD-40 lub coś o podobnym działaniu, rozruszaj ten popychacz i spróbuj odpalić, jeśli się uda, to i tak w najbliższej przyszłości czeka Cię albo wymiana na nowy albo przynajmniej regeneracja EGR-a


aleks27

#149 Post autor: aleks27 »

oki Miehor thnx za rade,w poniedzialek sprobuje to zrobic chyba ze mnie tu snieg zasypie to pod golym niebem dopiero na wiosne zoske rusze :evil2: ,wynikami sie pochwale

[ Dodano: Pon Lis 29, 2010 09:09 ]
od rana trwa walka ale chyba nic z tego dobrego nie bedzie.rozebralem plastik oslaniajacy ta krzywke napsikalem wd i ani ona mysli ruszyc :x jakies inne pomysly czy lepiej od razu go wyciagac i zamawiac nowy :evil:

[ Dodano: Pon Lis 29, 2010 09:12 ]
ze jeszcze z ciekawosci zapytam czy lepszy bedzie oryginal czy zamiennik co polecacie??

[ Dodano: Wto Lis 30, 2010 09:59 ]
autko odpalone :D egr sie zawiesil poniewaz przyblokowal go spory smiec :roll: przy tej krzywce.bede go obserwowal czy znow cos takiego sie wydarzy.jeszcze raz thnx za pomoc :piwo:

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#150 Post autor: mlody17 »

Witam ponownie. Pisałem ostatnio tutaj o moich przypadkach z silnikiem w ZAIRCE i ostatnio zauważyłem dziwną rzecz (przynajmniej dla mnie) a mianowicie ostatnio wyczyściłem EGR na błysk i nie było z nim problemów ale po przejechaniu kilkuset kilometrów zaświeciła mi się kontrolka (samochód z kluczykiem) no to od razu rozkręciłem EGR i zobaczyłem że jest cały czarny a kowadełko jest zacięte i tak sobie myślę że moim problemem jest własnię okopcanie EGR-u tylko nie wiem czemu tak się dzieje bo jak go wyczyściłem i przesmarowałem to znowu mam spokój ale pewnie nie na długo.
Z góry dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”