Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1381 Post autor: Ostap »

Tazz pisze: 19 lis 2018, 10:40 Dostałem moduł, podłączyłem pod kompa, zainstalowałem sterowniki pod Windows 8 włączyłem stronkę i mam cały czas coś takiego
Obrazek
Co dalej? Moduł jest wykrywany w menedżerze urządzeń (com11)

Jak się wkręcisz w moduł to przepadniesz ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

wolki
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2018, 22:19
Imię: Paweł
Auto: Opel
Model: VC
Oznaczenie silnika: Z19DT

#1382 Post autor: wolki »

Tyle razy robiłem printscreen w końcu się udało, ale nie wiem czy coś tam jeszcze niżej się pojawia bo bardzo szybko znika :/
Obrazek

Udało się. Uchwycić chwilę zdjęcie powyżej ;) Uruchamia się, 5 sekund i znika okno. Na stronie nie działa mi nawet bez uruchomienia. Nie znajduje usługi. Coś nie tak z przeglądarką? Systemem?
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 23:06 przez wolki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1383 Post autor: Ostap »

wolki pisze: 19 lis 2018, 22:27 Witajcie koledzy,

Mam pytanie, w oczekiwaniu na moduł chciałem sprawdzić offline jak wygląda konfigurator, jednakże mam mały problem. Uruchamiam lcm_service.exe (odpowiednie sterowniki pobrane) pokazuje się czarne okno po czym przez sekundę uruchamia się jakaś konfiguracja lecą jakieś linijki komend w dół i okno znika. Czytałem, że program musi być cały czas uruchomiony podczas konfiguracji. Za każdym razem ta sama sytuacja, a na stronie pokazuje urządzenie off line. Będę wdzięczy za pomoc i wskazówki! ;) System to win 7 x64
Do obsługi offline nie musisz nic uruchamiać. W przeglądarce wybierasz offline.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1384 Post autor: LWPM »

wolki pisze: 19 lis 2018, 22:56 Tyle razy robiłem printscreen w końcu się udało, ale nie wiem czy coś tam jeszcze niżej się pojawia bo bardzo szybko znika :/
Obrazek
a możesz to uruchomić z wiersza poleceń? bo brakuje końcówki tekstu - tam gdzie jest najważniejsza treść :)

Dodano po 58 sekundach:
ale na początek sprawdź nazwę swojego komputera, czy przypadkiem nie ma w niej polskich liter - to może być problem (tak podejrzewam)

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1385 Post autor: Tazz »

Na tym czarnym ekranie jak na zdjęciu wyżej mam tylko do zdania "po skończonej pracy.. ." Dalej nie mam nic

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Ostap pisze: 19 lis 2018, 22:50
Tazz pisze: 19 lis 2018, 10:40 Dostałem moduł, podłączyłem pod kompa, zainstalowałem sterowniki pod Windows 8 włączyłem stronkę i mam cały czas coś takiego
Obrazek
Co dalej? Moduł jest wykrywany w menedżerze urządzeń (com11)
Jak się wkręcisz w moduł to przepadniesz ;)
Możliwe ale aż takich zdolności nie mam :P ale wiem do kogo pisać jak coś ;)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 23:11 przez Tazz, łącznie zmieniany 1 raz.
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

wolki
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2018, 22:19
Imię: Paweł
Auto: Opel
Model: VC
Oznaczenie silnika: Z19DT

#1386 Post autor: wolki »

LWPM pisze: 19 lis 2018, 23:04
wolki pisze: 19 lis 2018, 22:56 Tyle razy robiłem printscreen w końcu się udało, ale nie wiem czy coś tam jeszcze niżej się pojawia bo bardzo szybko znika :/
Obrazek
a możesz to uruchomić z wiersza poleceń? bo brakuje końcówki tekstu - tam gdzie jest najważniejsza treść :)

Dodano po 58 sekundach:
ale na początek sprawdź nazwę swojego komputera, czy przypadkiem nie ma w niej polskich liter - to może być problem (tak podejrzewam)
wolki pisze: 19 lis 2018, 22:56 Tyle razy robiłem printscreen w końcu się udało, ale nie wiem czy coś tam jeszcze niżej się pojawia bo bardzo szybko znika :/
Obrazek

Udało się. Uchwycić chwilę zdjęcie powyżej ;) Uruchamia się, 5 sekund i znika okno. Na stronie nie działa mi nawet bez uruchomienia. Nie znajduje usługi. Coś nie tak z przeglądarką? Systemem?
Miałeś rację. Winne było 'ł" w nazwie komputera. Wszystko działa. Konfiguracja na stronie, okno nie znika. Bardzo dziękuję za pomoc! :D

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1387 Post autor: LWPM »

Tazz pisze: 19 lis 2018, 23:10 Na tym czarnym ekranie jak na zdjęciu wyżej mam tylko do zdania "po skończonej pracy.. ." Dalej nie mam nic
no to znaczy, że wszystko działa jak powinno
teraz odśwież stronę i powinno już pójść dalej, ew. pokaż co Ci pokazuje, bo powinieneś już mieć inne okienko
możesz spróbować wejść tutaj: http://localhost:50099/api/version - powinien pokazać wersję usługi
jak to działa... to nie wiem - będę musiał chwilkę pomyśleć.
Ew. jak masz możliwość uruchomić TeamViewera u siebie, to sprawdzę sam i zrobię co trzeba
wolki pisze:Miałeś rację. Winne było 'ł" w nazwie komputera. Wszystko działa. Konfiguracja na stronie, okno nie znika. Bardzo dziękuję za pomoc! :D
szkoda... bo już myślałem, że to naprawiłem... ale ważne że działa :)

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1388 Post autor: Tazz »

LWPM pisze: 19 lis 2018, 23:17
Tazz pisze: 19 lis 2018, 23:10 Na tym czarnym ekranie jak na zdjęciu wyżej mam tylko do zdania "po skończonej pracy.. ." Dalej nie mam nic
no to znaczy, że wszystko działa jak powinno
teraz odśwież stronę i powinno już pójść dalej, ew. pokaż co Ci pokazuje, bo powinieneś już mieć inne okienko
możesz spróbować wejść tutaj: http://localhost:50099/api/version - powinien pokazać wersję usługi
jak to działa... to nie wiem - będę musiał chwilkę pomyśleć.
Ew. jak masz możliwość uruchomić TeamViewera u siebie, to sprawdzę sam i zrobię co trzeba
wolki pisze:Miałeś rację. Winne było 'ł" w nazwie komputera. Wszystko działa. Konfiguracja na stronie, okno nie znika. Bardzo dziękuję za pomoc! :D
szkoda... bo już myślałem, że to naprawiłem... ale ważne że działa :)
Na komputerach się słabo znam to zaznaczam od razu :)
Ale próbowałem odświeżyć itp ale nie widzi mojego modułu na stronce. W portach com jest pod com 11. Teraz jestem w pracy do 6 rano więc dopiero po południu będę mógł coś zobaczyć. Ale moduł zakładałem do auta i działa, tylko wywala ecn-y
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1389 Post autor: Tazz »

A więc dzisiaj coś próbowałem zrobić ale niestety dalej nie wykrywa modułu pod laptopem. Mam Windows 8.1
Takie sterowniki mam zainstalowane z tej stronki co Łukasz podaje w pierwszym poście
Obrazek Obrazek

A tu mam to czarne okienko

Obrazek

Wchodząc na stronę do konfiguracji cały czas widać to okienko o którym pisałem w postach wyzej
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1390 Post autor: LWPM »

odezwij się do mnie jutro w przyzwoitych godzinach (tak do 16-ej), to przez zdalny dostęp zobaczę (TeamViewer)

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1391 Post autor: KAMUI »

Mam problem, chodzi o akcję zapalenia świateł przeciwmgłowych przednich i cofania przy zamykaniu i otwieraniu auta z kluczyka C.Z. Po zamknięciu auta działa to jak powinno ale po otwarciu, zadziała dopiero po dwukrotnym naciśnięciu na pilocie c.z.
Mam w ustawieniach jedno naciśniecie, zarówno przy otwarciu i zamykaniu ale działa to jak opisałem wyżej.
Kolejna rzecz, mam ustawione zamykanie drzwi po przekroczeniu określonej prędkości i otwieranie po wyłączeniu silnika i tu podobnie czasami działa jak powinno a czasami nie.
Wygląda to tak, że ruszam i jadę, nie ma reakcji c.z. zwalniam i zatrzymuję się np na światłach i po ponownym ruszeniu jest reakcja c.z. tzn ryglują się drzwi. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, nie ma reakcji c.z. , nie odryglowuje się, wyjmuję kluczyk ze stacyjki dalej nic. muszę ręcznie na konsoli nacisnąć odpowiedni przycisk.
Czy coś innego trzeba ustawić?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1392 Post autor: LWPM »

KAMUI pisze: 23 lis 2018, 08:57 Mam problem, chodzi o akcję zapalenia świateł przeciwmgłowych przednich i cofania przy zamykaniu i otwieraniu auta z kluczyka C.Z. Po zamknięciu auta działa to jak powinno ale po otwarciu, zadziała dopiero po dwukrotnym naciśnięciu na pilocie c.z.
Mam w ustawieniach jedno naciśniecie, zarówno przy otwarciu i zamykaniu ale działa to jak opisałem wyżej.
masz wersję sprzętu v1.0, czy v1.1? jeśli v1.0 - to niestety nie da się ustawić po 1 naciśnięciu.
KAMUI pisze: 23 lis 2018, 08:57Kolejna rzecz, mam ustawione zamykanie drzwi po przekroczeniu określonej prędkości i otwieranie po wyłączeniu silnika i tu podobnie czasami działa jak powinno a czasami nie.
Wygląda to tak, że ruszam i jadę, nie ma reakcji c.z. zwalniam i zatrzymuję się np na światłach i po ponownym ruszeniu jest reakcja c.z. tzn ryglują się drzwi. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, nie ma reakcji c.z. , nie odryglowuje się, wyjmuję kluczyk ze stacyjki dalej nic. muszę ręcznie na konsoli nacisnąć odpowiedni przycisk.
Czy coś innego trzeba ustawić?
po zatrzymaniu silnika nie powinno się otwierać - nie ma takiej funkcji, ale można sobie np ustawić otwieranie drzwi na wyłączenie silnika
zamykanie po przekroczeniu prędkości działać powinno - chyba, że masz włączone też zamykanie w REC - wtedy jedno z drugim nie działa jak powinno. Chyba, że RECa w ogóle nie masz - to w takiej sytuacji tez dziwne rzeczy z cz się dzieją czasami.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1393 Post autor: KAMUI »

LWPM pisze: 23 lis 2018, 09:25
KAMUI pisze: 23 lis 2018, 08:57 Mam problem, chodzi o akcję zapalenia świateł przeciwmgłowych przednich i cofania przy zamykaniu i otwieraniu auta z kluczyka C.Z. Po zamknięciu auta działa to jak powinno ale po otwarciu, zadziała dopiero po dwukrotnym naciśnięciu na pilocie c.z.
Mam w ustawieniach jedno naciśniecie, zarówno przy otwarciu i zamykaniu ale działa to jak opisałem wyżej.
masz wersję sprzętu v1.0, czy v1.1? jeśli v1.0 - to niestety nie da się ustawić po 1 naciśnięciu.
KAMUI pisze: 23 lis 2018, 08:57Kolejna rzecz, mam ustawione zamykanie drzwi po przekroczeniu określonej prędkości i otwieranie po wyłączeniu silnika i tu podobnie czasami działa jak powinno a czasami nie.
Wygląda to tak, że ruszam i jadę, nie ma reakcji c.z. zwalniam i zatrzymuję się np na światłach i po ponownym ruszeniu jest reakcja c.z. tzn ryglują się drzwi. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, nie ma reakcji c.z. , nie odryglowuje się, wyjmuję kluczyk ze stacyjki dalej nic. muszę ręcznie na konsoli nacisnąć odpowiedni przycisk.
Czy coś innego trzeba ustawić?
po zatrzymaniu silnika nie powinno się otwierać - nie ma takiej funkcji, ale można sobie np ustawić otwieranie drzwi na wyłączenie silnika
zamykanie po przekroczeniu prędkości działać powinno - chyba, że masz włączone też zamykanie w REC - wtedy jedno z drugim nie działa jak powinno. Chyba, że RECa w ogóle nie masz - to w takiej sytuacji tez dziwne rzeczy z cz się dzieją czasami.
Nie pamiętam jaką mam wersję sprzętu, podepnę pod kompa to sprawdzę.

To otwieranie/odryglowanie drzwi po zatrzymaniu silnika, czasami działa a czasami nie działa, częściej nie działa.
Mam REC i jedyne co on robi, to zamyka szyby jak przytrzymam przycisk na pilocie( działanie poza modułem komfortu).
Po weekendzie dam zrzuty ekranu ustawień, odnośnie opisanych sytuacji.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1394 Post autor: Tazz »

LWPM pisze: 23 lis 2018, 00:20 odezwij się do mnie jutro w przyzwoitych godzinach (tak do 16-ej), to przez zdalny dostęp zobaczę (TeamViewer)
Udało mi się odpalić dzisiaj konfigurację i połączyć z modułem :D problemem był.... Firefox.. na chromie połączył się odrazu :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1395 Post autor: marcinsu »

Mam pytanie do Ciebie Łukasz - czy nie dałoby rady dodać opcji wyłączające niektóre funkcje w module?
O co mi chodzi - przykładowo używam funkcji zamykania drzwi dla zadanej prędkości i czasem nie załapie za pierwszym, drugim, trzecim razem.
Może dla tego że moduł jest za bardzo obciążony? Gdyby tak dodać opcje wyłączenia nieużywanych funkcji np. doświetlania zakrętów, dpf, itd. to szybciej by realizował swoje zadania.

Wiem że mówiłeś o tym że wartość może się wahać, ale robiłem test - starałem się przez jakiś czas utrzymać 30km/h (tak mi się wyświetlało na wyświetlaczu) i nic się nie działo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”