Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#1426 Post autor: Ostap »

Licznik ;) IPC ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1427 Post autor: LWPM »

A czytałeś w instrukcji obsługi? Ostatnia strona bodajże...

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1428 Post autor: marcinsu »

"Akcje w tle"
Ciekawe, tylko nie wiem do czego można użyć. Jakieś przykłady?

Czy wybierając opcję "Dioda led centralnego zamka" można będzie nadal korzystać z wyjścia LED- (tak jak to było w poprzedniej wersji)?
Wiem, można przetestować, ale rozchodzi się czy nie pojawi się jakiś konflikt.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2019, 20:25 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1429 Post autor: LWPM »

Dioda CZ jest sterowana po CAN. LED- jest nieużywany, możesz z nim robić co chcesz.

Na akcje w tle przykład jest w katalogu akcji... Miałem filmik nagrać, ale nie mogę się zebrać ;)

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1430 Post autor: Patryqo »

Przepraszam, że zawracam tyłek, ale takie pytanko mam.
A można by było do katalogu akcji dodać akcje na poszczególne światła, albo np halogeny przód + wsteczne, albo mijania + halogeny + wsteczne.

Tak pytam bo nie umiem samemu sobie akcji zrobić i korzystam z gotowych i np tzw coming czy leaving home mam ustawione na wszystkie zewnętrzne światła, a to w sumie zbędny pobór prądu, nie mówiąc że bixenonem na długich wale po okolicy hehe. Same halo + wsteczne by wystarczyły. Jakby tak to było w katalogu to wtedy byłby fajny wybór. Podejrzewam, że nie jedna osoba by z tego skorzystała.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1431 Post autor: marcinsu »

Na szybko możesz przejrzeć temat viewtopic.php?f=95&t=26771 <- tu są kody dla poszczególnych świateł.

Druga opcja to kreator https://www.facebook.com/groups/lwpm.comfort.module/ napisany przez @Patryk Frączek
W którymś poście jest informacja o kreatorze animacji.

Ewentualnie ktoś kto na szybko potrafi posklejać odpowiednie polecenia tu napisze :)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1432 Post autor: LWPM »

Polecam ten edytor animacji od Patryka... Można zrobić co tylko chcesz. Ja nie widzę możliwości by dodać do katalogu każdej możliwej opcji świateł. Każdy by chciał co innego :)

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#1433 Post autor: Umpero »

Na wiosnę zapewne się skuszę na ten moduł. Jednak na chwilę obecną mam kilka pytań.

1. Czy moduł ten umożliwia ustawienie automatycznego zapalania świateł po odpaleniu silnika i gaszenia przy wyłączeniu silnika? Brakuje mi takiej opcji w ZB. W Astrze J było to w standardzie i często się łapię, że jadę bez świateł. Opcja auto natomiast włącza światła tylko po zmierzchu.

2. Czy można dzięki temu modułowi ustawić aby radio po odpaleniu silnika się nie odpalało z automatu? Chodzi mi głównie o stacje radiowe, a nie o wyświetlacz. Jak odpalam auto to od razi mi wskakuje jakaś domyślnie ustawiona stacja radiowa i gra muzyka.

3. Można podglądać błędy i je kasować?

4. Będzie śmigać z Z18XER?

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1434 Post autor: marcinsu »

1. Tak
2. Wydaje mi się że jest taka opcja w samym radiu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1264742.html
3. W tej chwili błędy wyświetlają się jako lista po przecinku. Można je wykasować.
4. Wydaje mi się że jest na liście, w razie czego wejdź do konfiguracji na lwpm.eu, uruchom jako urządzenie wirtualne i zobacz jakie masz opcje.
Screenshot_Firefox_20190119-210326.png
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, 21:16 przez marcinsu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#1435 Post autor: Tazz »

Pokazywałem Ci mniej więcej jak to u mnie wygląda :)
Co do odpalania radia to wchodzisz w settings budzikiem na radiu i masz coś takiego jak kwadracik ign. Login . Odchaczysz to i to Ty będziesz mógł włączyć i wylaczyc radio kiedy chcesz
Co do świateł to można to aktywować op comem, tzw wariant 5, możesz poprosić kogoś na spocie Warszawskim
Co do samego modułu to opcji jest mnóstwo, można ustawić okresowe sprawdzanie błędów podczas jazdy
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1436 Post autor: LWPM »

3. Błędy można podejrzeć tylko te z silnika. Kasować można z każdego modułu / sterownika.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1437 Post autor: Patryqo »

marcinsu pisze: 18 sty 2019, 00:20 Na szybko możesz przejrzeć temat viewtopic.php?f=95&t=26771 <- tu są kody dla poszczególnych świateł.

Druga opcja to kreator https://www.facebook.com/groups/lwpm.comfort.module/ napisany przez @Patryk Frączek
W którymś poście jest informacja o kreatorze animacji.

Ewentualnie ktoś kto na szybko potrafi posklejać odpowiednie polecenia tu napisze :)
Dzięki za odpowiedź. Ten temat z kodami oczywiście znam, jednak to nie to samo co proste wybranie akcji z katalogu, dla takiego matematycznego matoła jak ja haha.
Zdarzało mi się już też prosić Ostapa czy Lwpm o napisanie akcji, ale generalnie to nie lubię zawracać komuś gitary moimi pierdołami.
I tu właśnie przyda się info o tym kreatorze, bo akurat istnienie jego umknęło mojej uwadze a wydaje się być genialnym rozwiązaniem. W sumie to takie coś mogło by wchodzić w skład konfiguratora modułu...się rozmarzyłem ; -)
W każdym bądź razie, może wiecie jak się skontaktować z autorem w celu jego pozyskania nie mając fejsbuka?
Dzięki i pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
LWPM pisze: 19 sty 2019, 11:38 Polecam ten edytor animacji od Patryka... Można zrobić co tylko chcesz. Ja nie widzę możliwości by dodać do katalogu każdej możliwej opcji świateł. Każdy by chciał co innego :)
Nie no wiesz, nie musi być każde światło, ale takie podstawowe na coming home albo leaving home by mogło być ; -)
W każdym bądź razie postaram się zaopatrzyć w ten edytor bo dla mnie to by była super sprawa.

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#1438 Post autor: marcinsu »

Czy opcja "Dioda LED centralnego zamka" powinna działać po zamknięciu centralnego zamka? (miganie diody)

Nie wiem czy to błąd czy czegoś jeszcze nie włączyłem. U mnie cały czas się świeci.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#1439 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze: 21 sty 2019, 18:41 I tu właśnie przyda się info o tym kreatorze, bo akurat istnienie jego umknęło mojej uwadze a wydaje się być genialnym rozwiązaniem. W sumie to takie coś mogło by wchodzić w skład konfiguratora modułu...się rozmarzyłem ; -)
będzie też w konfiguratorze... zacząłem robić, no ale Patryk był szybszy i zrobił wcześniej :) na PW wysłałem Ci maila do Patryka

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#1440 Post autor: Patryqo »

O dzięki. Tak właśnie coś mi się wydawało, że coś kiedyś wspominałeś o czymś takim. Ale nie byłem pewien, to tak tylko nie śmiale zasugerowałem ;-) Bo żeby nie było, dla mnie to i tak już jest mega kosmos ze moduł można konfigurować w obecnej postaci. Rok temu to jeszcze można było o tym pomarzyć, a teraz to już pewnie mało kto pamięta hehe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”