[B]"Quickheat" System szybkiego nagrzewania

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#16 Post autor: kubik_CDTi »

ok.30C nie pamiętam dokładnie

Robert4884

#17 Post autor: Robert4884 »

U mnie jest podobnie, tylko się zastanawiam czy to już ciepło z nagrzewnicy czy z grzałki?

kubik_CDTi

#18 Post autor: kubik_CDTi »

Myślę,że to grzałka działa.
Mam wrażenie,że jak się odpali nadmuch na szybę to wtedy właśnie cieplej się robi.

Anony Mous

#19 Post autor: Anony Mous »

Robert jeśli przy temp silnika 30*C na testmode dmucha już u Ciebie ciepłym powietrzem to na pewno jest to zasługa tego dodatkowego ogrzewania.

Robert4884

#20 Post autor: Robert4884 »

Dzięki Marki, bo już miałem jakieś wątpliwości, że to ta grzałeczka podgrzewa powietrze, rozumiem że w ZB bez tego systemu nagrzewania, ciepłym powietrzem jeszcze nie dmucha przy temp 30*C :?:

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#21 Post autor: maglo18 »

Czy ten "Quickheat" maja tylko specjalne wersje ZB? Jak to sprawdzić? Czy można to dołożyć jeżeli tego nie ma?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#22 Post autor: Lorry »

To była opcja, i zapewne da się ją dołożyć, pytanie tylko jakim kosztem?

Robert4884

#23 Post autor: Robert4884 »

maglo18, Wg mojej wiedzy na tą chwilę, jeżeli Ci się po 3-4 km przy obecnych warunkach pogodowych nie pojawia ciepłe powietrze to takiego systemu nie masz.
Dla pewności powinieneś włączyć na maksa ogrzewanie albo nadmuch na szybę.
Quickheat był opcją dodatkową, a po kodzie VIN jak narazie nie udaje się tego odczytać.
Ja sądzę że mam ten system, bo mam informację iż moje auto takie cudo posiada, a dodatkowo, mam podobnie ciepło jak kolega kubik_CDTi.

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#24 Post autor: maglo18 »

Po takim dystansie pojawia się ciepło z nawiewów.

kicaj

#25 Post autor: kicaj »

Robert4884, mi sie pojawia cieplo po 2-4km ale quickheat raczej nie mam...
co wy na to?

Robert4884

#26 Post autor: Robert4884 »

O widzisz, ja tak naprawdę pewności nie mam co do działania tego systemu, wiem że powinienem go mieć, auta nie rozbierałem, więc grzałki nie widziałem.
Czyli co, w każdej ZB CDTI dmucha ciepłym powietrzem po 3-4 km, po odpaleniu zimnego silnika (u mnie przy temp. silnika 30*C) :?:

Anony Mous

#27 Post autor: Anony Mous »

Dyskutować na temat po jakim przejechanym dystansie u kogo jest ciepło czy zimno możemy pewnie bez końca.Podstawowe pytanie to jaką temperaturę nawiewu uważamy za ciepłą.Porównanie opieram na podstawie poprzedniego auta,które miałem 2,5 benzynę i uważam,że po przejechaniu takiego samego dystansu (ok 3km) w Zafirze jest jak w kostnicy.Termostat mam sprawny,bo wczoraj upewniłem się przy okazji wizyty w ASO.

W weeks postaram się w końcu odpalić ponownie EPC i poszukam tej grzałki.Robert czy mógłbyś podesłać do mnie na PW swój num nadwozia?

Robert4884

#28 Post autor: Robert4884 »

Marki, Nie ma sprawy, zajrzyj na PW.

kicaj

#29 Post autor: kicaj »

Marki, to moze i ja ci podrzuce swoj, dla porownania-sprawdzenia?

Anony Mous

#30 Post autor: Anony Mous »

Poproszę Kicaj i Twój num nadwozia.Będzie więcej do porównania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”