!!!UWAGA!!! ZAFIRA 1,8 16V FUL OPCJA 2005 bordo - AUGUSTÓW

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
brzozzz

#16 Post autor: brzozzz »

no, panowie, jutro rano lecę obejrzeć to auto, mam nadzieje, że się nie rozczaruje :/
btw czy miał ktoś kiedyś coś podobnego z przebiegiem ?
W GM podali mi przebiegi od 2006 roku do 2011. Co roku było wpisywane troszkę więcej niż poprzednio, ale w 2006 zafira miała 27400km a w 2011 27600 :))
Ksiązka serwisowa pokryła się tylko z pierwszym przebiegiem.

W GM powiedzieli, że pierwszy raz się z czymś takim spotkali :)

na szczęście poszukałem po znajomych i znalazłem takiego co po francusku gada i zadzwonił do serwisu OPLA podanego na książce serwisowej. Potwierdzili przebieg wpisany w książce ! :) To chyba pierwszy przypadek w historii gdzie książka w polskim komisie ma prawdziwsze dane niż w GM :lol:
]co mnie jednak martwi, to że salon we francji twierdził, że samochód sprzedał jakiemuś Włochowi, a handlarz z Augustowa twierdzi, że odkupił bezpośrednio z salonu...

Ech i bądź tu mądry, jedno się wyjaśniło, to teraz z drugim wątpliwości :(

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: Bodek »

Pooglądaj dobrze to autko - Włosi nie słyną z dbania o samochody, powinny być brudne i troszkę poobijane :D
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

brzozzz

#18 Post autor: brzozzz »

ale tym autem nie zjezdzil zaden wloch. Od poczatku jezdzil nim jakis francuz i zostwil go w sierpniu tego roku w salonie w rozliczeniu (potwierdzili to francuzi). I teraz... salon twierdzi, ze sprzedal go jakiemus wlochowi, a we wrzesniu już byl w Polsce, tylko ze handlarz z augsutowa twierdzi, ze odkupil prosto z salonu.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Maciek »

Może handlarz z Augustowa ma włoskie korzenie :D

A tak serio - jakie to ma znaczenie? Jeżeli auto ok to nie wnikaj kto od kogo kupił i po co. Sprzedawca z PL może ściemniać od kogo nabył samochód, ale to chyba auta nie dyskwalifikuje.

Patrz na stan techniczny/blacharkę/dokumenty i podejmuj decyzję ;)

brzozzz

#20 Post autor: brzozzz »

handlarz nie był włochem, nawet nie był podobny do włocha :) Zresztą zapomniałem się o to zapytać, bo nie było potrzeby
właśnie wróciłem i powiem tak. Nie za takie pieniądze, nie od tych ludzi (Augustów /kościuszki 11)

Zalety
1) środek ładny, niezniszczony, jedynie reczny poobcierany jakby przejechał ze 300tys, chyba ze to szybko schodzi. I szybka od nawigacji porysowana, hak wie dlaczego

i to by było na tyle :)
teraz wady

1) coś ze skrzynią, biegi wchodziły niesamowicie cięzko. Oczywiście wg pana to normalne w oplach :lol: Na pewno linki + wybierak do wymiany
2) Tylne lampy zroszone od środka, a w środku 2cm wody :D, tego na zdjęciach nie było widać ... albo uszczelki albo gdzieś dziura, następne koszty
3) cała lewa strona od 200 do 1300 mikronów !!! Ktoś nawalił tyle szpachli, że szok
wg pana przecież mi mówił przez tel, ze to nie przec nich, oni robili tylko dziurkę na tylnej klapie ( i o tym mi wspominal) i rzeczywiście wyszło 500mikro w jednym miejscu
4) prawa strona lakier ok 80mikro, ale co dziwne drzwi przednie niespasowane z tylnymi, jakieś 4mm, do tego stopnia, że nie chciały się normalnie zamykać, trzeba było porządnie trzepnąć. Oczywiście według pana to normalne w oplach, poza tym to dlatego że wszytkie pozostałe drzwi są zamknięte i ciśnienie w kabinie się za duże robi... trochę dziwne, bo pozostałe zamykały się lekko :) ale nie, to przez ciśnienie :)
5) samochód porządnie porysowany w kilku miejscach, nawet półmetrowe rysy. Na drzwiach z przodu pasażera na 10cm dziura jaby ktoś przecinakiem przywalił, lakier zniszczony
6) w kilku miejscach lakier bezbarwny zaczynał odchodzić płatami, ale to przecież normalne :)
7) przód robiony, lakierowany, lakier już odchodzi w paru miejscach, ale oczywiście nic nie było robione, lampy niespasowane różnica 0,5cm, ale przecież (znowu to samo) , opel to nie audi i to normalne
8) felgi porysowane, ale no tu powiedzmy, że sie nie czepiam bo używany
9) na dzień dobry zapalał się serwis w kompie, zresztą w rorządzie, pasek, rolki, coś obcierało, ogólnie wydawało dziwny dźwięk. No, ale powiedzmy rorząd i tak szedłby do wymiany
9) klima, niby pracowała, ale z tą temperaturą chłodzenia, jakby trochę ciepło
tu może jednak było cięzko wyczuć, bo w samochodzie zimno i ogolnie strasznie zimno jeszcze było
10) radio z tyłu, miałem słuchawki więc podłączyłem i sprawdzam, dźwięk był, ale ani nie można było ściszyć, ani przełączyć stacji. Słuchałem tylko tego co leciało z przodu. Aż przyszedl hanldlarz i się zapytał się czy działa :) Działa, ale tylko włącznik, głośność i zmiana stacji nie. On na to - aaa to nieważne, ale przecież działa :lol:
11) Przy 120 kierownica zaczeła drgać, przy 140 przestała. Coś najwidoczniej z oponami :/
12) alarm fabryczny ? W ogole niewiadomo, handlarz nic nie wiedział
13) chyba mistrzostwo z ich strony. Akumulator wstawiony luzem 36ah , chyba od malucha :lol:
usłyszałem - przecież wystarczy, nie ? Stal całą noc i odpalił więc jest ok :)

to by było na tyle co pamiętam :) 13 punktów bo dzisiaj 13-ty ;)

Za dużo tego wszystkiego się nazbierało, do tego niemiła gadka, straszne cwaniactwo i wciskanie kitu

Blacha tragedia, za 28k nawet jak za używany z 2005r i cosmo, to można czegoś więcej wymagać, a tu rozczarowanie, straciłem cały dzień i kasę, także odpuście sobie, jak ktoś jeszcze zainteresowany
:czerwona:

Andrzej ! cała nadzieja w Tobie :)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Maciek »

brzozzz pisze: 3) cała lewa strona od 200 do 1300 mikronów !!! Ktoś nawalił tyle szpachli, że szok
No nie przesadzaj, 1300 mikronów (mikrometrów) to 1,3mm ;)
Jak jest dużo szpachli to czujnik nie wyłapuje grubości w ogóle...
Co nie zmienia faktu, że 100% bezwypadkowe to to nie jest, a nawet jak "nie był to wypadek" to warto wspomnieć o malowanej całej lewej stronie....

brzozzz pisze: 5) samochód porządnie porysowany w kilku miejscach, nawet półmetrowe rysy. Na drzwiach z przodu pasażera na 10cm dziura jaby ktoś przecinakiem przywalił, lakier zniszczony
6) w kilku miejscach lakier bezbarwny zaczynał odchodzić płatami, ale to przecież normalne :)
7) przód robiony, lakierowany, lakier już odchodzi w paru miejscach, ale oczywiście nic nie było robione, lampy niespasowane różnica 0,5cm, ale przecież (znowu to samo) , opel to nie audi i to normalne

Kod: Zaznacz cały

PIĘKNY BORDOWY KOLOR - LAKIER W BDB STANIE !!! 
I po co tak kłamać w aukcji, czy on liczy, że auto kupi niewidomy?

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#22 Post autor: twardypt91 »

Ręce opadają po prostu... Proponuję dodać tego handlarza do stosownego tematu :>
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: Bodek »

Temat Zakończony - Zamykam i Archiwum
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira B”