3 kody błędów 0170, 0136, 0130

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Limon

#16 Post autor: Limon »

Fachowcem nie jestem ale też miałem błąd P0170 mieszanka paliwo - powietrze bogata / uboga

Podjechałem do gazownika, szybkie podpięcie pod jego kompa, zerknął tylko na swoje wykresy na ekranie i stwierdził zbyt ubogą mieszankę. Jeden ruch myszką i po problemie więcej się nie pokazał (no raz jak jechałem na oparach).

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: janekW67 »

Kamil52505 pisze:Witam, od kilku dni zmagam sie z bledem na komputerze P0170 jest to za uboga mieszanka lub za bogata, podmienialem juz sonde na sprawna i jest dalej to samo. Mechanik moj rozklada rece i nie wie co moze byc w niej, teraz objawy, przy nagrzaniu samochodu do 80stopni wlacza sie check i samochod dalej jedzie nic sie nie dzieje jedynie troche szarpie przy jezdzie i trzymaniu pedalu gazu w jednej pozycji, teraz moje pytanie, czy przepustnica jesli jest zapchana to moze dawac takie objawy? Ew. Cewka, przeplywka?

I kolejne pytanie ile jest sond lambda w zafirze a 1.6 16v? Bo u mnie jest jedna za katalizatorem nie ma sondy....
Dziekuje za przeczytanie mojego postu oraz za odpowiedzi
Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym dziale napisalem post.


W 1.6 jest jedna sonda.
Z tego co wiem, to w twoim silniku przepływomierza nie ma.
Cewka do sprawdzenia, przepustnicy nigdy nie zawadzi przeczyścić i proponowałbym jeszcze sprawdzić EGR.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 18:33 przez janekW67, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczywiście!

Kamil52505

#18 Post autor: Kamil52505 »

No tak, spodziewalem sie ze moze warto przeczyscic egr i przepustnice, raz czyszcilem to masakara byla, ale widac ze trzeba to porzadnie zrobic... czytalem ze przy tym bledzie sonda lambda siadac moze ale kupilem emulator wkrecilem i zadnego efektu nie ma, czyli wnioskuje ze sonda jest dobra? Wkurzam sie troche bo pali 17l na 100km :| a to troche ciagnie za portfel... dobra dzis przeczyszcze przepustnice i egr i zobacze co dalej bedzie.


A dodam ze wymienilem swiece i dalej to samo, sprawdzilem wydech i mialem pekniecie w kolektorze wydechowym juz zaspawane, i dalej jest strumiennica cwiknieta ale to za sonda to tez moze miec znaczenie?


Czyscilem dzis przepustnice, byla zabita dosc mocno, niestety po wyczyszczeniu jej dalej jest ten sam blad: P0170 Aktywny (2) <Nieznany Blad>
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 14:55 przez Kamil52505, łącznie zmieniany 2 razy.

Kamil52505

#19 Post autor: Kamil52505 »

janekW67 pisze:
Kamil52505 pisze:Witam, od kilku dni zmagam sie z bledem na komputerze P0170 jest to za uboga mieszanka lub za bogata, podmienialem juz sonde na sprawna i jest dalej to samo. Mechanik moj rozklada rece i nie wie co moze byc w niej, teraz objawy, przy nagrzaniu samochodu do 80stopni wlacza sie check i samochod dalej jedzie nic sie nie dzieje jedynie troche szarpie przy jezdzie i trzymaniu pedalu gazu w jednej pozycji, teraz moje pytanie, czy przepustnica jesli jest zapchana to moze dawac takie objawy? Ew. Cewka, przeplywka?

I kolejne pytanie ile jest sond lambda w zafirze a 1.6 16v? Bo u mnie jest jedna za katalizatorem nie ma sondy....
Dziekuje za przeczytanie mojego postu oraz za odpowiedzi
Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym dziale napisalem post.


W 1.6 jest jedna sonda.
Z tego co wiem, to w twoim silniku przepływomierza nie ma.
Cewka do sprawdzenia, przepustnicy nigdy nie zawadzi przeczyścić i proponowałbym jeszcze sprawdzić EGR.


Witam, przepraszam z gory za spam i post pod postem, ale problem zostal rozwiazany, walnieta byla sonda, wskazywala na zimnym silniku dobre parametry a po na grzaniu wracal problem i blad P0170, wymienilem sonde, przeczyscilem przepustnice, zlikwidowalem uszkodzone przewody i problem znikl. Teraz zafira dobrze sie sprawuje.

Objawy jakie u mnie byly to szarpanie po osiagnieciu 80 stopni silnika i blad P0170, jak silnik byl zimny blad byl nieaktywny a jak sie nagrzal to aktywny... wymienilem sonde zlikwidowalem pekniecia kolektora wydechowego i bledu nie ma, mam nadzieje ze komus sie przyda rozwiaznie problemu.

Awatar użytkownika
bocian1901
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:33
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg
Auto: Opel Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#20 Post autor: bocian1901 »

Podepnę się pod temat diagnostyka silnika 2017 03 10 jeden błąd PO130 obwód sondy lambda-sygnał za wysoki[Bank 1 Sonda 1] czy w 1.8 są dwie sondy :| i czy sonda 1 jest przed katalizatorem :/
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 15:58 przez bocian1901, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#21 Post autor: Dziadek13 »

bocian1901 pisze:czy sonda 1 jest przed katalizatorem
Tak.
bocian1901 pisze:czy w 1.8 są dwie sondy
W zależności od silnika.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 17:34 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: janekW67 »

bocian1901 pisze:Podepnę się pod temat diagnostyka silnika 2017 03 10 jeden błąd PO130 obwód sondy lambda-sygnał za wysoki[Bank 1 Sonda 1] czy w 1.8 są dwie sondy :| i czy sonda 1 jest przed katalizatorem :/
W twoim silniku jest jedna sonda.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
bocian1901
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2016, 12:33
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg
Auto: Opel Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#23 Post autor: bocian1901 »

Dziadek i Janek dziękuję :)

Kuba89
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 18:26
Imię: Jakub
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#24 Post autor: Kuba89 »

Witam
Podpinam się pod temat . Autko Zośka 1.8 125km Z18XE . Ostatnimi czasy często wywala błąd P0170- Czujnik02(bank 1)-usterka dostrajania paliwa . Czym może być spowodowany ? Dodam że auto straciło na mocy,obroty jakoś znacząco nie falują natomiast silnik na wolnych obrotach "prycha" i szarpie nim . Świece wymieniłem na GM ale nic się nie poprawiło. Aha te objawy są na gorącym jak i zimnym silniku . Co radzicie koledzy ?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: janekW67 »

Sprawdź przepływomierz.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#26 Post autor: szumacher »

Witam podłącze się pod temat parę dni temu wywaliło mi
P1130 sonda lambda rząd 1 czujnik 1 zakłócenia działania
P0130 sonda lambda rząd 1 czujnik 1
P0141 obwód grz.sondy lambda
P0036-8 niezdefiniowany kod usterki
P0141-4 niezdefiniowany kod usterki
I święci się kontrolka silnika która była skasowana parę razy. Wymieniłem pierwsze co to świece bo 2 były jakieś mokrawe i z nagarem. Autko jeździ bez zmian tzn zap......icza spadku mocy nie ma falowania obrotów też nie. Zastanawiam od czego zacząć? Sondy wymienić? A może któryś z kolegów coś doradzi? :piwo: aha autko 1.8 125km +gaz
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 19:31 przez szumacher, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#27 Post autor: Crazy »

Na benzynie tak samo ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#28 Post autor: szumacher »

Na benzynie wyskoczyly te 2 ostatnie kody błędów po ostatniej diagnozie i wymianie świec a na cyklu mieszanym benzyna gaz 3 pierwsze błędy.
Ale na gazie czy na bezynie chodzi bez zarzutów.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 20:15 przez szumacher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szumacher
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 18 lis 2012, 10:24
Imię: Rafał
Lokalizacja: Żory SZO
Auto: Zafira A1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#29 Post autor: szumacher »

Zocha prawie zrobiona pokazał się ino błąd p0141-4(na benzynie)ale już skasowany i zobaczymy co będzie dalej. Wszystkie inne błędy znikły po uprzednim wyczyszczeniu przepustnicy i przewodu podcisnienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”