2,2 dti kopci na biało

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Podłącz kompa to sprawdzisz, gdzie leży przyczyna . Trudno jest prorokowac tak w ciemno bo jak wiadomo , przy tym silniku może wystapić wiele drobnych usterek powodujących odcinanie turbo. :)

sobek1985

#17 Post autor: sobek1985 »

po podlaczeniu kompa wywalilo 2 bledy kody podam pozniej bo w zoscie zostaly:) a tak na marginesie turbo od 3.0 daje rade i jazda jest duzo przyjemniejsza:)

sobek1985

#18 Post autor: sobek1985 »

błąd p0234 i p1590-004

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#19 Post autor: Dek »

W wolnym tłumaczeniu: Przeładowuje ci turbina (p0234) ponieważ coś się dzieje z zaworem sterującym tą turbiną (p1590).

A znajdziesz go idąc za rurką biegnącą od gruszki turbiny do tego zaworu - 20 cm od turbiny w lewo.
( Popraw wtyczkę zasilającą, a jak nie pomoże to raczej zawór do wymiany )

zyga

#20 Post autor: zyga »

Co prawda mam X20DTL, ale podobny błąd miałem i auto traciło moc oraz kopciło nieco (czarnyn dymem). Wg komputera wyskoczył błąd EGR i przeładowanie turbiny. Z kolegą mechanikiem jeszcze raz zaczęliśmy sprawdzać wszystkie wężyki (na tym forum o tym wyczytałem), po dobrym półgodzinnym poszukiwaniu zrezygnowani postanowiliśmy zapalić fajkę, podnieśliśmy obaj głowy i z tyłu za silnikiem, w tym samym momencie zobaczyliśmy jakby luźny, czarny wężyk, qmpel ok razu go dorwał i zczaił, że musiał się zsunąć, po minucie poszukiwania gdzie był, znalazł, że wchodzi do turbiny, od tego czasu silnik chodzi jak tralala. Okazało się, że wężyk się zsunął przy wymianie filtra powietrza, przypadkowo obudowa filtra przy podnoszeniu zsunęła wężyk.
Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”