Wymiana zaworu zwrotnego

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kecajx26

#16 Post autor: kecajx26 »

ja tam niebęde dorabiał bandy złodzieji pseudo pompiarzy .

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#17 Post autor: radziko »

i co udało ci się z tym poradzić? Bo ja myślę że jest wiele zamienników i coś tam można dobrać. również myślę że nabijają kieszenie a to wszystko niewiedza ludzi.

rafi

#18 Post autor: rafi »

Czołem panowie ja bym się wstrzymał z pompą , mam terz ten sam problem. Ostatnio gość ze sklepu z częsciami do opla poradził mi wymienić uszczelki gumowe pod wtryskami tz.trawersy , ponoć puszczają gdy spada temperatura na zewnącz a to z powodu kurczenia się gumy. Jak robi się zimno to uszczelki schodzą jak ciepłe bułki. :)

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#19 Post autor: radziko »

napisz jak zmienisz i czy przyniesie efekty. U mnie obecnie Zośka u majstra urwali 2 świece, zdjęli głowicę i dziś już składają a w kieszeni kaski mniej :( . Za wykręcenie 2 urwanych świec wzięli 140 zyli normalnie szok

pepe001

#20 Post autor: pepe001 »

U mnie wymiana tych uszczelnień niestety nie pomogła. Jeśli chodzi zaś o objaw kolegi Sajmon28, to wydawać by się mogło, z racji tego, że silnik zaskoczył, że paliwo w pompie było, tylko pozostała nieszczelność gdzieś indziej na dopływie do pompy (może na filtrze) i paliwo i tak cofnęło się do baku.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#21 Post autor: Dziadek13 »

A odpowietrzenie układu zasilania dobrze wykonane ?.Bo to najczęstsza usterka z zapalaniem,można po testować, postawić auto na stromym podjeździe raz przodem do góry i jak zapowietrzony to nie zapali lub zaraz zgaśnie a na drugi raz przodem na dół powinno zapalić powietrze działa jak poziomica robimy tak żeby sie przekonać czy układ jest dobrze odpowietrzony.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... wietrzenie
Polecam zakupić i będzie spokój z powietrzem.
Pompka
Lub
Zaworek zwrotny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”