wymiana oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ZAKROPIOLO

#16 Post autor: ZAKROPIOLO »

Witam. Panowie jak myślicie, czy jest sens ryzykować i wlewać syntetyk skoro nie wiem co do tej pory było, czy raczej bezpieczniej będzie półsyntetyk?
Co o tym myślicie? :?:

yach

#17 Post autor: yach »

Wszystko zależy od przebiegu samochodu, stanu technicznego itp. ( np . czy silnik nie cieknie , czy bierze olej ) . Warto poszukać naklejki lub wywieszki serwisowej , jeśli samochód był sprowadzony z zachodu warto zaufać takim informacjom. I wtedy wlać olej przewidziany w instrukcji pojazdu( najlepiej taki jaki był) , nigdy lepszy ani gorszy tylko taki jaki przewidział producent. Eksperymentowałem już kiedyś z super olejami za dużą kasę. Efekt był jeden , bardzo zauważalny wyższy rachunek w kasie za olej :lol: ( auto na super oleju nie jeździło szybciej , nie zużywało zauważalnie mniej paliwa , a silnik nie pracował ciszej.

gwizdenson

#18 Post autor: gwizdenson »

Olej!Olej! Panowie moja zocha ma przejechane ponad 190tyś. W kazdym pojeździe jaki posiadałem przy tym przebiegu nie szukałem żadnych naklejek z zachodu. Zalewam minerałem 15 w 40 Penzoil (naprawdę sprawdzony olej) z beki. Stosunkowo niedrogo 16zł/litr.Wymieniam co 10tyś i nie bierze ani grama. Wiem,że powinien być półsyntetyk ale zawsze tak praktykowałem i nie zawiodłem się a w kieszeni więcej. A jak ktoś chce się pochwalić co ma zalane w silniku to jego strata. Uwierzcie przy przebiegu powyżej 150tyś lepiej zalać dobry minerał do diesli niż byle syntetyk. Jest to opinia również firm motoryzacyjnych ale,że ten biznes jest powiązany, to nikt oficjalnie się do tego nie przyzna.

gwizdenson

#19 Post autor: gwizdenson »

Przepraszm oczywiście kiedyś Penzoil obecne Quaker State. Ja leje dokładnie Quaker State Super Blend 15w40 API CI-4/SL : ACEA A3/B3.B3/B4 E7 MB 229.1 .Parametry oleju więc piękne i chociaż to minerał (mam jeszcze wyniki wnikliwych badań tego oleju) to nie ustępuje podłej jakości semisynt- choćby shell helix 10w40. Po dwóch wymianach silnik jest czyściutki o czym świadczy olej na bagnecie.A jak go kupiłem od niby perfekcynych niemców to nie wiem co było w silniku (niby właśnie shell) a czarny i brudny jak smolista maź. Opinia jest inna ale ja uwazam ,że o swoje wózki najlepiej dbamy właśnie my-Polacy.

Anony Mous

#20 Post autor: Anony Mous »

Odświeżę trochę temat - wie ktoś co ile Opel przewiduję wymianę w DTL-u ??
Ja robię co ok. 10 tys. ale chciałbym wiedzieć :)

boogoo

#21 Post autor: boogoo »

Ja wymieniam co 15,ale leję mobil 10W/40

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#22 Post autor: opelmen »

Ja wymieniam co rok (lub ok. 12kkm) i leję Mobil 1 5W50...



na kosztach oleju nie zaoszczędzisz.... ;)
Obrazek
Obrazek

Anony Mous

#23 Post autor: Anony Mous »

opelmen pisze: na kosztach oleju nie zaoszczędzisz.... ;)
JA nie chcę oszczędzać, poprostu chcę wiedzieć co ile producent przewiduję wymianę w DTLu

seba119

#24 Post autor: seba119 »

Zreguły wymienia sie przed zimą... Co 15 tyś

DAREK 78

#25 Post autor: DAREK 78 »

co myslicie o oleju GM :?:

metax

#26 Post autor: metax »

Olej wymieniam na jesień - silnik co prawda DTR, i do 30 tys ciężko wytrzymać ale niewielka to oszczędność.
Zalewam GM Dextros 2 5w/30
Jeździlem na Mobil 1 0w40 TD. Zużycia i innych takich - brak, na obydwu...

DAREK 78

#27 Post autor: DAREK 78 »

jakie olei gm ma własciwosci czyli kiedy powinno się wymieniać żeby był w pełni wykorzystany :?:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#28 Post autor: firek »

DAREK 78, Ale o jakim oleju GM myślisz syntetyk, półsyntetyk, minerał...???

DAREK 78

#29 Post autor: DAREK 78 »

półsyntetyk 10w40

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#30 Post autor: firek »

Oleje typu 10W40 powinny być wymieniane co góra 15 tys ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”