[B]Likwidacja DPF w 1,7 CDTI

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#16 Post autor: Zdenek2007 »

Może być tak jak napisał kolega kicaj, filtr może być jeszcze do zregenerowania choć
martwi mnie ta turbodziura, w mojej ZB nie występuje.
Migająca kontrolka to bardzo dobry powód do negocjacji ceny, nowy filtr to ok. 7tyś. zł.
Szczegółowa diagnostyka auta Op-Comem, lub w serwisie może dużo wyjaśnić.
Ja sam przed kupnem wziąłem moją Zafirkę do serwisu Opla na przegląd przedsprzedażny, i dużo się dowiedziałem, koszt 225 zł. serwis w Kielcach.
Tak na koniec, DPF-a można wypalić serwisowo OP-Comem, a właściciel komisu nie musi o tym wiedzieć. :mrgreen:

TuneFORCE

#17 Post autor: TuneFORCE »

Moja rada - odpuść sobie 1.7CDTI ;)

Denso nie jest do zrobienia programowo, w grę wchodzi tylko emulator.

Były u nas czasami auta, których właściciele wydali krocie na usuniecie problemów z DPFem zanim do nas dojechali.....czasami są to usterki naprawdę ciężko diagnozowane...


Jak auto ma być do miasta to tylko benzyna a nie śmierdziuch....

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

TuneFORCE pisze: Denso nie jest do zrobienia programowo, w grę wchodzi tylko emulator.
mam rozumieć że 1.9 są na Boschu a 1.7 na sterowniku Denso?

Przemcio

#19 Post autor: Przemcio »

kaliope pisze:mam rozumieć że 1.9 są na Boschu a 1.7 na sterowniku Denso?
Dokładnie tak. Zresztą kol. Góralowi opisałem wszystko na PW (pytał) . Nie znalazłem firmy która podjęła by się wyrwania chwasta natomiast znalazłem jedną która specjalizuje się i ma doświadczenie w tuningowaniu A17DTR z całkiem fajnymi wynikami. Dopiszcie do tego tematu brak możliwości by nie wprowadzał w błąd :>



/// Dodałem już stosowną adnotację ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 21:35 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Góral Karkonosz

#20 Post autor: Góral Karkonosz »

Bardzo dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Przyznam że już miałem sobie dać spokój z tą Zafirą, ale...... auto było na przeglądzie gdzie zmieniali m.in oprogramowanie i serwis wrocławski napisał że silnik jest na sterowniku Boscha???!!!!! Więc o co tu chodzi!!!!????

Przemcio

#21 Post autor: Przemcio »

:shock: Kolego jaki to silnik , tylko proszę o symbol nie pojemność i z jakiego rocznika autko ?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 23:10 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Góral Karkonosz

#22 Post autor: Góral Karkonosz »

Auto z rocznika 2008, niestety nie znam oznaczenia silnika (auto stoi w komisie). Podaje nr vin -może na podstwie jego coś będzie wiadomo WOLOAHM758g174465

Z GÓRY DZIEKUJĘ

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: MieHor »

W tej ZB 1,7 CDTI Enjoy wyprodukowanej 2008-05-18 dla Francji jest silnik A17DTR nr fabr. 1815134

LPL SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE Z17DTR, A17DTR

Przemcio

#24 Post autor: Przemcio »

Że tak kliknę ... w Oplu nie jest w stanie mnie już nic zdziwić ;) Wiem jedno w moim jest Denso :| W słabszych wersjach "podobno" występował Bosch .Nikt z osób z którymi rozmawiałem nie słyszał żeby w wersji najmocniejszej był Bosch ale .... kto wie :? Przy Denso nikt nie usunie DPFa i to jest pewne jak podatki i śmierć :P
Góral Karkonosz pisze:zmieniali m.in oprogramowanie i serwis wrocławski napisał że silnik jest na sterowniku Boscha
Serwis wgrał uaktualnienie ale na pewno nie napisali że to Bosch bo tego nie robią. Poproś żeby pokazali.... to w komisie.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#25 Post autor: heko »

Przemcio pisze: Przy Denso nikt nie usunie DPFa i to jest pewne jak podatki i śmierć :P
:piwo: :lol:

yach

#26 Post autor: yach »

heko pisze:
Przemcio pisze: Przy Denso nikt nie usunie DPFa i to jest pewne jak podatki i śmierć :P
:piwo: :lol:
Myślę że jest to tylko kwestia czasu, bo Polak potrafi :lol: A jak nie Polak to Chińczycy to załatwią. Jak fura tego warta to kupić, a DPF -em się nie przejmować, tylko jeździć. Moja Zafira jest z tym ustrojstwem , jeżdżę nią od dwóch lat i akurat z DEP-em problemów (odpukać ) jeszcze nie miałem. A jak będą to się zorganizuje zbiorową wycinkę w Zachodniopomorskim :lol:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#27 Post autor: Zdenek2007 »

Mogę powiedzieć tylko tyle: jeżdżę Zafirą 1,7 z DPF-em 6 miesięcy z tego 3 bez wskazań spalania na komputerze. Często zdarza mi się przerwać wypalanie jak na razie baz skutków ujemnych. Z reguły DPF wypala się przy następnej jeździe, często po krótkim kilku/kilkunasto minutowym postoju.
Początkowo próbowałem wypalić DPF-a kontynuując jazdę lub na postoju, jednak doszedłem do wniosku że jest to trochę bez sensu skoro za chwilę na trasie i tak się wypali. Przejechałem w ten sposób 10 tyś. jak na razie bez żółtej spiralki, autko jest
dwuletnie i ma przebieg niespełna 150 tyś.
To autko w komisie nie musi być niewarte uwagi.

Orbit

#28 Post autor: Orbit »

witam ... jestem posiadaczem Astry z silnikiem Z17DTR 2009 r... samochód ma przejechane 18Kkm ,. kupione w salonie , na początku DPF wypalał sie normlanie ... i nagle nie wiadomo dlaczego zaczął wypalac sie co 200km ...teraz w zime nawet częsciej ,
na trasie co 350 Km załamka , za kazdym razem do około 30 % ... tzn ze wypala sie prawidłowo ... tylko dlaczego tak szybko sie zapełnia , wiem iż jzda miejscka ma tu wielkie znaczenie .... ale znowu tak duzo na krotkich odcinkach nie jezdze , ostatnio doszło do tego iz zamiast jechac samoichodem ., jade Autobusem ... :oops:
Jedna sprawa mnie zastanawia... według dokumentów oraz VIN ♦ silnik to Z17TDR , a gdy podłaczam op-coma , odnajduje silnik jako Z17DTJ . co prawda są to praktycznie takie same silniki , no ale .....
czekam az zrobi sie troche cieplej aby udac sie do Serwisu z tą przypadłościa ... ...
wracając do tematu ... Miałem nadzieje iż wywalenie DPF z ilnika 1,7 jest mozliwe, a tu okazuje sie iz nie tak bardzo .. :)

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#29 Post autor: Zdenek2007 »

Z tymi silnikami 1,7 to sam już nie wiem, są wersje A17DTJ /A17DTR oraz Z17DTJ /Z17DTR /Z17DTL /Z17DTH może ktoś spróbuje wyjaśnić jaka jest różnica.

Orbit

#30 Post autor: Orbit »

Zdenek2007 pisze:Z tymi silnikami 1,7 to sam już nie wiem, są wersje A17DTJ /A17DTR oraz Z17DTJ /Z17DTR /Z17DTL /Z17DTH może ktoś spróbuje wyjaśnić jaka jest różnica.
Zafira i Astra maja te same silniki ...
Z17DTR , to silniki w Astrze H, i zefirze B , A17DTR to nowa Astra i Zefira

TUTAJ MASZ WSZYTKIE DANE

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”