Problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Wujo

#16 Post autor: Wujo »

to tak jak z oponami

wole jezdzic na dziadkoskich np pirelli lub michelin niz na nowych nadlewkach GLOB GUM ;)

Artur Godyń

#17 Post autor: Artur Godyń »

Od jakiegoś czasu podczas odpalania po odpaleniu z którym niema problemu zapala się samochodzik z kluczykiem i samochód nie wchodzi na obroty 3,5 max sinik 2,2 dti ale po kilku sekundach prze gazowuje i samochodzik znika a auto zachowuje się normalnie do następnego odpalenia. Czy ktoś może wskazać jakieś zdjęcie gdzie znajduje się ten czujnik.
Pozdrawiam.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#18 Post autor: Harry200 »

Czy w tym czasie jak pali Ci się kontrolka silnika to obrotomierz działa prawidłowo.. :?:

Artur Godyń

#19 Post autor: Artur Godyń »

Tak obrotomierz działa prawidłowo.
Ale zauważyłem jeszcze jedno ze na początku zaczynają lekko przygasać wszytki wskaźniki radio deska jak dodaje gazu i świecą się nie stabilnie.

marco1067
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2010, 09:34
Lokalizacja: Siemianice PKE
Model:

#20 Post autor: marco1067 »

mi tez padl czujnik polozenia walka rozrzadu nie bawilem sie w zamienniki bo tez mechanik odradzil i udalo sie kupic oryginal za 215zl Wydaje mi sie ze niedrogo ale najwazniejsze ze wszystko smiga bez zarzutu

eASy

#21 Post autor: eASy »

U mnie pomimo normalnego odpalania Zosia natarczywie informowała (sławetna kontrolka samochodzik z kluczykiem) jak i podpięciu pod komputer o usterce czujnika położenia wałka rozrządu a czujnik był wymieniony na nowy (zamiennik) nie dawało mi to spokoju i wymieniłem czujnik ponownie zastosowałem czujnik firmy BOSH problem znikł. Kontrolka gaśnie razem z innymi podczas standardowej procedury uruchamiania auta.

Łukasz998

#22 Post autor: Łukasz998 »

Witam poratuje mnie ktos? I powie jaki opor powinie byc napinach czujnika waka rozrzadu w zosi A bo slyszalem ze ta mozna owy czujnik sprawdzic :) moja zosia to 1.8 16V w benzynie czujnik nie jest orginalny tylko wmieniony na zamiennik jesli to vos zmienia z gory dzieki :D

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#23 Post autor: kulex »

Po dłuższej jeździe (100 km lub więcej) auto slobo kręci na goracym silniku tak jakby akumulator był rozładowany po pół godzinie gdy silnik ostygnie wraca do normy czy przyczyną jest czujnik położenia wału korbowego? Mam instalacje gazową Lovato smart.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#24 Post autor: firek »

kulex, po jeżdzie na gazie ??, czy na samej benzynie??
Jak na gazie to najpierw dla sprawdzenia poprawnego działania LPG spróbuj pojeżdzić na benzynce.

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#25 Post autor: kulex »

firek pisze:kulex, po jeżdzie na gazie ??, czy na samej benzynie??
Jak na gazie to najpierw dla sprawdzenia poprawnego działania LPG spróbuj pojeżdzić na benzynce.
Po jeździe na gazie, dłuższej trasy na benzynie dawno nie robiłem, sprobuje w tygodniu

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: SD72 »

Robertn3 pisze:Witam.
Potrzebuje porady. Posiadam Zafire z 2003 roku 1.6 16V.
Problem jest taki że autko chodzi w trybie awaryjnym do 3000 obr/min po diagnozie Opel Tech wyskoczył błąd P0340 Błąd czujnika położenia wałka rozrzadu(Nieprawidłowy sygnał)
czujnik zamówiłem i wymieniłem niestety błąd pozostał. Dodam że lampka check się nie zapala i bywa czasem że auto chodzi normalnie jakby coś się naprawiło.
Stawiam na jakieś uszkodzenie wiązki czujnik- ECU i tu pojawia się kolejny problem wiązka idzie po górze silnika w plastikowym kanale przykrywanym klapką mam problem ze zdjęciem tej klapki. dziekuje za każdą pomoc. Pozdrawiam.
Moze pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5668

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2640
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 18:10 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

Robertn3

#27 Post autor: Robertn3 »

Wciąż jest lipa sprawdziłem kable od czujnika do ECU wszystko oki.
Teraz to już myśle że albo drugi czujnik jest uszkodzony albo samo ECU szwankuje.
Dodam że czasem autko działa normalnie czyli nie w trybie awaryjnym miałem podłączonego kompa kiedy odpaliłem i nie było w tym trybie błąd dalej był i kiedy chciałem go skasować wchodziło w tryb awaryjny. Co ciekawe lampa błedu sie nie świeci normalnie po tescie (włączeniu zapłonu) gasnie i sie nie zapala nawet po odlaczeniu czegokolwiek. Sondy lambda czy przepływki.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2016, 00:15 przez Robertn3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: Bodek »

Espex pisze:Witam
Świeci mi się CheckEngine, komputer wykazał że jest to czujnik położenia wałku rozrządu górny.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie on dokładnie się znajduje i jak by ktoś znał nr. katalogowy...
Obrazek

Temat z Forum: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... c&start=15
Espex pisze:...... i jak by ktoś znał nr. katalogowy...
Napisz w tym temacie - podam numer części - podaj nr VIN
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kudlatek
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:51
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira A 1.6 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#29 Post autor: kudlatek »

Witam
panowie proszę o pomoc
czy możliwe jest sprawdzenie czujnika wałka rozrządu za pomocą miernika i zasilacza w zestawie ? jak to podłączyć wtyczka posiada trzy piny. podejrzewam ze po rozgrzaniu czujnika po przez silnik czujnik nie działa. Silnik podczas dynamicznej jazdy gaśnie i Ciężko go zapalić. Jak już się uda to trzeba go trzymać na obrotach żeby nie zgasł, wszystko wraca do normy jak ostygnie, błędów brak.


A drugie pytanie gdzie znajduje się czujnik walu korbowego ? nie mogę go znaleźć ? jest gdzieś pod pokrywą ? i jak wygląda ?
Zafira A 1.6 16V Z16xe rok 2000
Załączniki
6.JPG

kudlatek
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:51
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira A 1.6 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#30 Post autor: kudlatek »

Witam
Temat z czujnikiem rozrządu ogarnięty, natomiast czujnika wału korbowego nie zlokalizowałem, normalnie powinien znajdować się w okolicach koła zaznaczonego na rysunku literka (A) ale nic tam nie ma. Czy ktoś wie co to za czujnik zaznaczony literką (B) ?
Załączniki
Przechwytywanie.JPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”