Problemy związane z użytkowaniem xenonów

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dejna

#16 Post autor: dejna »

nawet jak obniżysz lampy na max. to pozostaje jeszcze kwestia poziomowania... wczoraj na spociku w Warszawie padła informacja na temat ceny systemu samopoziomowania... cena ok. 5000zł tak wiec na wesolo... spryskiwacze będziesz miał troszke taniej (nowa pompka, wiekszy zbiorniczek, dysze, kabelki i przewodziki...

Jeżeli zamontujesz to pozostaje życzyć szerokości i spokojnych misiaczków

malinek

#17 Post autor: malinek »

Hmmm Bałwan :):) Fajnie.
Ojciec miał zamontowane w Focusie II HID-y i bałwana nie było. Właśnie byłem zaskoczony linia swiatła. Do pewnego momentu jaśniutko a poźniej ciemnośc.

W każdym bądz razie czekam na te adaptery, zestaw jest. Więc montowane bedzie.
Potestuje i zobaczymy.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#18 Post autor: BajBus »

malinek pisze:Odpowiedni zestaw hid, dobrany z odpowiednia temperatura swiecenia
a ty masz w ten sposób dobrane?
malinek pisze:oczywiscie obniżona regulacja swiatel do minimum( znaczy sie w ziemie )
a co mają hidy do zimy? i tu raczej bym je proponował ustawić tak jak mają być a nie do minimum...
malinek pisze:raczej nikogo nie oslepisz
dobrze powiedziane, "raczej" to tak jak PRAWIE każde piwo to żywiec ;)
malinek pisze:kuzyn w zeszly tygodniu robil pzreglada
a to już wszystko zależy od stacji, znam takie "autoryzowane" na których przechodzą niebieskie postojowki...
malinek pisze:W każdym bądz razie czekam na te adaptery, zestaw jest. Więc montowane bedzie.
Potestuje i zobaczymy.
twoja piaskownica twoje zabawki;)
obyś miał je tylko prawidłowo ustawione :>
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

malinek

#19 Post autor: malinek »

1. Starałem się. Nie kupiłem najtańszego zestawu, tylko sparwdzony polecany( ale to moze nie miec znaczenia)
2. Jaka zima? Chodziło mi, że maksymalnie na dół :) ( w ziemie) Tak jakos sie nieładnie napisalo.
3. Jesli masz soczewki to naprawde trudno rozróżni czy to Hid czy oryginalna lampa.
4. Stacji kontroli nie komentuje, bo niestety tak jest :(

Jak zamontuje zrobie fotki jak swiece na jakas sciane z roznych odleglosci. Ocenicie :)


Czyli jaki adapter. to juz wiadomo wiec temat mozna zamknac, badz prestanmy polemizowac.

Hidy sa kupione i bede. Zobaczymy w czasie jak to bedzie potem.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 21:48 przez malinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#20 Post autor: BajBus »

temat troche oczyściłem, na temat hidów można by polemizować bez końca, ale to zostawiam na spoty albo otwarty temat w OFFTOPIC'u, tematu nie zamykam bo może ktoś będzie chciał jeszcze o coś w temacie zapytać
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

j

#21 Post autor: j »

witam
Chłopy wczoraj padła mi przetwornica.czy moze miał ktoś przyjemność przerabiać taki temat jak naprawa lub zakup nowej

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Maciek »

Ja miałem taką (raczej) nie-przyjemność.

Moja została zalana na myjni, kupiłem jakąś zregenerowaną za ok 250 czy 300 zł.
Ponoć naprawiają takie po zalaniu, ale nie ma gwarancji. Na allegro się ogłasza firma, tyle, że trzeba im ją wysłać, oni sprawdzą czy da radę zrobić i może coś zdziałają.
Ja się w to nie bawiłem.

Poza tym sama wymiana to masakra - trzeba zderzak ściągać i całą lampę wyjmować, bo przetwornica jest w dolnej części (pod lampą).

komura85

#23 Post autor: komura85 »

Witam jak w temacie jakie proponujecie swiatla xenon do zafiry A??

licznik

#24 Post autor: licznik »

Oryginały :lol:

dejna

#25 Post autor: dejna »

jeżeli myślisz o zamontowaniu HIDów to tutaj ciężko o słowa poparcia... jedyne rozwiązanie to kompleksowa modyfikacja (lampy, żarniki, przetwornice, spryski)... mało opłacalne...


co za tym idzie sugeruj się słowami kolegi licznik'a

sylmar

#26 Post autor: sylmar »

komura85 pisze:jakie proponujecie swiatla xenon do zafiry A??
Po co Ci to :?: Zwykłe światła w Zefirkach świecą naprawdę nieźle. Może te światła, które masz wystarczy wyregulować aby nie świeciły przed zderzak lub nie oślepiały pilotów.

Podobnie jak przedmówcy, uważam, że tylko kompleksowe rozwiązania w oryginale są sensowne. Czy są opłacalne? Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Możliwe że tak, jeśli potrzebujesz niezwykle duuuuuużo światła.

W moim aucie ksenonów nie ma i nie będzie bo nie było ;)
Standardowe światła w zupełności mi wystarczają, a jeżdżę całkiem sporo.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#27 Post autor: Lorry »

HIDom mówie stanowcze nie, gdyż oślepiają jak diabli to raz , jak jeszcze zamontujesz sobie o jakieś wydumanej ciepłocie światła czyli ok 7000K to bedziesz miał gorzej niż na normalnych.

Poza tym oślepisz kogoś bedzie wypadek i du**..... bo ubezpieczyciel bedzie mówił o niehomologowanych przeróbkach, a wiec żegnaj AC, witajcie problemy z drogówka i diagnostami


Pseudo ksenonom, HID om i innym dziwom na drodze ZAFIRAKLUB.pl mówi stanowcze NIE :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#28 Post autor: rzadki »

już chyba znacznie lepiej inwestować w te droższe żarówki Philipsa i Osrama co po 100 zł chodzą. może nie wyglądają tak jak ksenony, ale skuteczność w deszczowe dni i ogólnie wieczorem jest bardzo dobra ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

komura85

#29 Post autor: komura85 »

ma może ktoś zdjęcia z tymi żarówkami

dejna

#30 Post autor: dejna »

komura85 pisze:ma może ktoś zdjęcia z tymi żarówkami
chwile temu założyłeś nowy temat o tych żarówkach.... proponuje, żebyś usunął swój post bo dublowanie postów jest... tzw. mało fajne :(

generalnie proponuje temat do zamyknięcia


wedle życzenia myster moderatora. :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2009, 13:52 przez dejna, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”