szerokie koła

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#16 Post autor: Anony Mous »

jarek8v hmmm, czy spalanie wzrosło,zapewne tak. A ile to nie wiem bo nie mierzyłem. W dodatku mam bagażnik na dachu więc spalanie nieco większe.

depechetom

#17 Post autor: depechetom »

thomas32 pisze:jarek8v ja mam oponki 225/45 R17 na felach jakie widzisz na avatarze. Fela ma 7,5 cala szerkości
Czy mogłbyś wstawić świeżą fotkę takiego kółka? Jak to ma się do komfortu podroży na naszych drogach i ewentualnego ocierania ??? Właśnie planuję zmianę kółek z 15 na 17 i nie bardzo wiem jakie oponki dobrać .... :/

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#18 Post autor: JARO »

Witam jakie byście polecili mi oponki do mojej Zosi

Anony Mous

#19 Post autor: Anony Mous »

depechetom nie mam co prawda fotki kółka. Ale mam taką;

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Co tyczy się komfortu to nie ma cudów. Rzeczywistość polskich dróg jest taka a nie inna. Mając profil 45mm robi swoje. Czuć prawie każdą większą dziurkę. A co do ocierania to przy większej nie równości ociera mi w tylnej prawej strony. Jeżeli planujesz zmianę to pomyśl o mniejszej szerokości max. 7 cali a szerokość to przynajmniej oponki 215/50 R17

depechetom

#20 Post autor: depechetom »

dziękuje Ci bardzo... mam ten sam kolor autka... poki co wczoraj skończyłem montaż systemu audio co przy padającym deszczu okazało się nie lada wyzwaniem....następnym krokiem -->nie wiem czy jeszcze w tym sezonie będzie wymiana kółek.... i dzięki Twojej fotce mniej więcej wiem jak będzie wyglądać moja Zafirka... tak jak napisałeś ja zdecyduję sięraczej na oponki nieco węższe i "wyższe" :)

regers

#21 Post autor: regers »

Witam!!! U siebie mam koła 16 cali na 205 szerokie i spalanie drastycznie wzrosło , na pełnym zbiorniku pod korek na seryjnych 15-kach robiłem około 1180km spokojna jazda , na 16-kach jak zrobię 800 to jest max , czyli spalanie rośnie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#22 Post autor: Harry200 »

Jak kiedyś pracowałem w Instytucie Lotnictwa to robiliśmy testy odnośnie wzrostu spalania po założeniu szerszych kół.Tak w przybliżeniu to wyszło około 0.5 litra na każde 10 szerokości koła..

depechetom

#23 Post autor: depechetom »

czyli atrakcyjniejszy wyglad autka to nie tylko koszt zakupu felg i opon :/ no ale cóż...

Anony Mous

#24 Post autor: Anony Mous »

depechetom jak to się mówi coś za coś... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#25 Post autor: JARO »

Ja chyba zostan przy 15-tkach ale rozważam 16-tki max. Tylko chodzi jeszcze o marke opon?

Anony Mous

#26 Post autor: Anony Mous »

JARO, ja śmigam na Barum Bravuris 2 i nie narzekam. Mam jeszcze takie 2 sztuki 15'' i wydaje mi się że są ok

pająk210584

#27 Post autor: pająk210584 »

witajcie ja mam 17/45/225 i na pełnym baku robie ok 850 km spalanie 6,5l na 100

depechetom

#28 Post autor: depechetom »

a mógłbyś wrzucić zdjęcie Twojego kółka lub Zafci z profilu ?

pająk210584

#29 Post autor: pająk210584 »

depechetom pisze:a mógłbyś wrzucić zdjęcie Twojego kółka lub Zafci z profilu ?
Obrazek

Obrazek

na tych fotkach zosia ,miała 235/40/17

Anony Mous

#30 Post autor: Anony Mous »

pająk210584 u mnie nie wiele się różni. A jak szerokie masz fele i jakie ET?!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”